Порядок вступу до лав територіальної оборони: умови та перелік документів

01 січня в Україні набув чинності Закон України «Про основи національного спротиву», який визначає правові та організаційні засади національного спротиву, основи його підготовки та ведення, завдання ...

Додано:
polbvpd

Безоплатна правова допомога
Порядок вступу до лав територіальної оборони: умови та перелік документів

01 січня в Україні набув чинності Закон України «Про основи національного спротиву», який визначає правові та організаційні засади національного спротиву, основи його підготовки та ведення, завдання і повноваження сил безпеки та сил оборони з питань національного спротиву.

Цим законом визначені завдання територіальної оборони, руху опору і підготовки громадян України до національного спротиву, встановлено порядок організації, підготовки та ведення територіальної оборони і руху опору.

Територіальна оборона України — це система загальнодержавних, воєнних і спеціальних заходів, що здійснюються у мирний час та в особливий період з метою протидії воєнним загрозам, а також для надання допомоги у захисті населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій.

Вступ до підрозділів сил територіальної оборони є виключно добровільним, особливих вимог до учасників таких підрозділів немає, окрім віку особи (від 18 до 60 років), законності перебування в Україні протягом останніх п’яти років та відсутності судимості за тяжкий або особливо тяжкий злочин або двох і більше судимостей за будь-які умисні злочини.

До складу добровільних формувань, котрі діють на територіях громад входитимуть також громадяни України, які пройшли службу у Збройних силах України, інших військових формуваннях, правоохоронних органах, що пов’язано із необхідністю дотримання оптимального співвідношення досвідчених осіб та осіб, які такого досвіду не мають.

При вступі до лав територіальної оборони складається присяга добровольця територіальної оборони.

Щоб стати учасником територіальної оборони необхідно:
– звернутися до найближчого територіального центру комплектування та соціальної підтримки з військово-обліковим документом;
– пройти співбесіду з інструктором та представником підрозділу територіальної оборони;
– пройти військово-лікувальну комісію та зібрати документи, необхідні для укладення контракту.

Після формування особової справи кандидата у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, вона спрямовується командиру підрозділу територіальної оборони. Він ухвалює рішення про укладання контракту з кандидатом.

Кандидат до вступу в територіальну оборону надає наступний перелік документів:
– заяву про бажання добровільно вступити на службу у територіальному резерві;
– висновок військово-лікарської комісії;
– копії всіх сторінок паспорта громадянина України;
– копія довідки про надання ідентифікаційного номера;
– копії свідоцтв про укладення шлюбу та народження дітей (за наявності);
– характеристика з місця роботи;
– копії документів про освіту;
– кольорова фотографія розміром 9х12.

Доречно зауважити, що з 04 лютого розпочала роботу “гаряча лінія” Командування Сил територіальної оборони за номером 0800507028.

Нагадуємо, що скористатися своїм правом на безоплатну правову допомогу громадяни можуть звернувшись до Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40 (на період військового часу працюємо дистанційно) або за телефоном ( 050) 561-77-46, (068) 502-26-54. Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).
Крім того, отримати правову допомогу можна дистанційно:
• скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store за посиланням https://bit.ly/3hwwgqR, або завантажити мобільний застосунок «Твоє право», перейшовши за посиланням https://bit.ly/3iorbkE;
• у месенджерах Телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html та Вайбер http://legalaid.gov.ua/viber.html;
• у кабінеті клієнта на сайті системи БПД https://cabinet.legalaid.gov.ua/;
• правові консультації також можна переглянути на довідково-інформаційній платформі правових консультацій WikiLegalAid, що розміщена за адресою www.wiki.legalaid.gov.ua.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Безкоштовні юридичні консультації для населення, представників громадського сектору та волонтерів

Реєстрація на отримання грошової допомоги для родин ВПО в Тернопільській та Хмельницькій області

Заява про неприпустимість відновлення куріння у приміщеннях на робочих місцях через тютюнову поправку №20 у законопроєкті №5616

В Україні створено інструмент, який дозволяє відслідковувати зміну риторики роспропагандистів

Реєстрація на серію воркшопів та закритих зустрічей з відбудови та розвитку власних ресурсів під час війни

«Своїм прикладом хочу показати, як можна допомагати»: дніпровський музикант евакуює людей із Донеччини

  • Василь

    Чи можливо з 17 років вступити в ТРО

    • Борис

      з 18 років