Полтавська влада продовжує ігнорувати проблеми онкохворих

Відсутність хоспісного стаціонару,  служби з надання населенню допомоги «Хоспіс вдома»,  мала кількість паліативних ліжок в лікарнях міста Полтави та доступ до знеболення дуже хвилюють громадян, які ...

Додано:
socium.pl

картинка хоспис
Полтавська влада продовжує ігнорувати проблеми онкохворих

Відсутність хоспісного стаціонару,  служби з надання населенню допомоги «Хоспіс вдома»,  мала кількість паліативних ліжок в лікарнях міста Полтави та доступ до знеболення дуже хвилюють громадян, які потребують такої допомоги, адже самотужки дуже важко боротися з такими хворобами.

 Андрій Олєйніков – керівник інформаційного проекту «Привернення уваги громади та влади до розвитку хоспісного руху на Полтавщині», керівник групи інформаційних проектів Полтавщини повідомив, що згідно п.3 плану заходів Полтавської облдержадміністрації щодо розвитку паліативної та хоспісної допомоги в 2016-2010 р.р., передбачено, до 01.10.2016 року відкриття хоспісного відділення на 25 ліжок у м. Полтава. Одночасно з цим, згідно п.1 доручень директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації від 17.10.2014 «Про стан надання паліативної та хоспісної допомоги», аналогічну установу потрібно було створити до 01.11.2014 року. Дані доручення були покладені на профільного заступника міського голови Полтави  з питань діяльності виконавчих органів та міське управління охорони здоров’я.

Станом на сьогоднішній день, ці питання досі не в змозі вирішити управління охорони здоров’я міськвиконкому, в них все бракує часу підійти до цих питань, керівництво цього управління перебуває на своїх посадах понад 15 років, та продовжує активно саботувати створення в місті хоспісного стаціонару та реалізації проектів, що допомогатимуть онкологічним хворим та членам їхніх родин, прикриваючись реформами та всіма іншими підставами, приховуючи свою безвідвовідальність.

Саме тому, за невиконання доручень керівництва щодо створення хоспісного стаціонару в Полтаві, відсутність ініціатив в боку „керівництва” управління вирішувати питання онкологічних хворих конструктивно, мною були відправлені клопотання в МОЗ України, Комітет ВР з питань охорони здоров’я, ”Українська ліга   розвитку паліативної та хоспісної допомоги” з пропозицією направити рекомендації до керівництва міста Полтава, щодо звільнення керівного складу цього управління, але нажаль вони досі працюють. Також, мною дуло ініційовано численні запити щодо створення хоспісного стаціонару до вищезазначених структур, керівництва міста, області, було зроблено чимало інформаційних сюжетів з цього питання.

Таке враження, що крім мене, моєї команди та онкологічних хворих це більше нікому не потрібно, живемо по принципу „Нащо людині допомогати, як вона і так помре”. Але кількість невиліковних онкологічних хворих зростає, зростає також і кількість людей, яким потрібно знеболення, в соціальних мережах і по телебаченню не стає меншою кількість оголошень, де родина шукає допомоги для матусі, батька, дитини, сестри тощо.

Враховуючи актуальність проблеми та численні прохання полтавців, інформаційний проект «Привернення уваги громади та влади до розвитку хоспісного руху на Полтавщині» далі буде діяти у складі групи інформаційних проектів Полтавщини під моїм керівництвом, повідомив Андрій Володимирович.

Хочеться згадати випадок, як один „громадський діяч” вирішив стати відомим і подав петицію про створення в місті хоспісного стаціонару з численними граматичними помилками, навіть слово „хоспіс” не зміг написати без помилок (текст петиції http://www.rada-poltava.gov.ua/petition/99/). І це особа з вищою медичною освітою, приватний підприємець, і „директор” „Асоціації паліативної та хоспісної допомоги” так осоромив асоціацію своїм непрофесіоналізмом від імені асоціації та ще якоїсь організації. Потім ще подав петицію і знову не набрав голоси. Мені і досі завдають запитання з цих проступків, як так можна безвідповідально ставитися до справи, моя відповідь, як і тоді, якщо ти некомпетентний – то це діагноз! Будете знати, до кого не можна іти на прийом!

Поки такі керівники, як в управлінні будуть  працювати далі, онкологічні хворі та члени їхніх родин не будуть мати якісної допомоги та турботи, як в інших містах України, де вже давно функціонують хоспісні стаціонари, служби з надання населенню хоспісної та паліативної допомоги. Більше того, там діють ці установи не перший рік, фінансуються вони з бюджету, грантові кошти міжнародних фондів і це все завдяки місцевій владі, де місцевою медициною керують досвідчені і відповідальні працівники, які не бояться труднощів почати нову відвовідальну справу, корисну для суспільства. Потрібно лише модернізувати організаційно-економічну роботу управління, через такий непрофесіоналізм та безвідповідальність, невиліковні онкологічні хворі помирають вдома в страшних муках, на очах рідних, яким потім самим знадобиться психологічна допомога. Доречі, в місті Кременчук в 2017 році створено хоспісний стаціонар.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи