Поліцейські мають дотримуватись принципу недискримінації

Щодо представників вразливих груп – так само, як і до всіх людей.Про це наголосив голова Харківського обласного осередку Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності ...

Додано:
kobzar

???????????????????????????????
Поліцейські мають дотримуватись принципу недискримінації

Щодо представників вразливих груп – так само, як і до всіх людей.

Про це наголосив голова Харківського обласного осередку Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ) Юрій Чумак, під час інформаційної зустрічі з працівниками Чугуївського відділу поліції, яка відбулася 11 жовтня.

В ході інтерактивної бесіди з правоохоронцями було сформоване спільне розуміння таких понять як «верховенство права», «дискримінація» та «стигма». Учасники також проаналізували, які соціальні групи можуть бути вразливими та з якими з них найчастіше стикаються у своїй діяльності працівники Національної поліції.

Під час практичних занять були опрацьовані кейси – ситуації, з якими можуть зустрітися поліцейські при роботі з представниками вразливих та стигматизованих груп. Характерно, що при вирішенні ситуативних завдань працівники поліції пропонували підходи, які спираються на неупередженості та недискримінації.

Наприкінці заходу Юрій Чумак підкреслив, що робота поліцейських є необхідною та вагомою для суспільства. І дуже важливо, щоб правоохоронці, виконуючи свої посадові обов’язки, одночасно не допускали порушень прав людини. Застосування необґрунтованих обмежень щодо певних груп людей є неприпустимим.

Зауважимо, що інформаційну зустріч було організовано БО «ЛЕГАЛАЙФ-УКРАЇНА» у рамках ініціативи «Шлях до змін» за підтримки The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria та БО «100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ». Завданням проєкту є усунення бар’єрів, що порушують права людини в отриманні медичних/соціальних послуг, пов’язаних з ВІЛ-інфекцією, подолання стигми та дискримінації з боку працівників поліції.

Організатори висловлюють щиру подяку керівництву Чугуївського відділу поліції за співпрацю з громадськістю у сприянні забезпеченню прав і свобод людини.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Карантин виявив системні проблеми у захисті прав дітей – громадські активісти

Як пройти шлях від ідеї до її реалізації: історії успіху українських громад

«Карітас-Київ» оголосив переможців конкурсу мікрогрантів для громад

Нобелівський лауреат Мохаммад Юнус виступить на конференції з соціального бізнесу

Встановлення місцевих податків і зборів - роз’яснення для органів місцевого самоврядування

Оголошено переможців Конкурсу проєктів серед євроклубів від Представництва ЄС в Україні