Підвищення стійкості здоров’я населення України до забруднювачів повітря

Громадська організація SaveDnipro розпочинає спільний проєкт з польською IT компанією Lichba “Djinn EI” щодо зменшення шкідливого впливу забрудненого повітря на життя та здоров’я людей.Громадська ...

Додано:
Natalia Demidova

Громадська організація SaveDnipro розпочинає спільний проєкт з польською IT компанією Lichba “Djinn EI”
Підвищення стійкості здоров’я населення України до забруднювачів повітря

Громадська організація SaveDnipro розпочинає спільний проєкт з польською IT компанією Lichba “Djinn EI” щодо зменшення шкідливого впливу забрудненого повітря на життя та здоров’я людей.

Громадська організація SaveDnipro в рамках реалізації спільного проєкту «Підвищення стійкості здоров’я населення України до забруднювачів повітря», що реалізується у співпраці з IT компанією Lichba “Djinn EI” за Програмою розвитку ООН (ПРООН) через Polish Challenge Fund (Польща) за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польща, розробить нову функцію у найбільшому екологічному чат-боті України SaveEcoBot.

Нова функція надаватиме користувачам рекомендації, як мінімізувати вплив на здоров’я та життя, якщо рівень забруднення повітря буде перевищувати допустимі показники.

Пілотним містом, де буде відбуватися реалізація даного проєкту стане м. Дрогобич. Мешканці цього міста першими зможуть на собі оцінити оновлений функціонал. Проєкт триватиме до 30 червня 2022 року. Окрім загальнодоступного оновленого чат-боту, в рамках реалізації проєкту м. Дрогобич отримає нові станції моніторингу якості повітря SaveEcoSensor.

Додатково:

ГО SaveDnipro з 2017 року бореться за скорочення викидів, відкриття екологічних даних та антикорупцію в екологічній сфері. Починали діяльність у м. Дніпрі, але вже декілька років залучені у національний порядок денний. Команда SaveDnipro створила найбільший в Україні екологічний чат-бот і карту SaveEcoBot та розвивають власну мережу станцій громадського моніторингу якості повітря. Наразі SaveEcoBot працює у 15 країнах і має понад 1,5 мільйона користувачів. 

«На сьогодні українці вже отримують певну інформацію про якість атмосферного повітря у багатьох містах та містечках країни. Проте індекс якості повітря AQI не дає детального розуміння впливу на здоров’я того чи іншого рівня забруднення. Наприклад, особа, яка є астматиком не знає точно, скільки часу, проведеного на вулиці без спеціальної маски при помаранчевому рівні AQI, є критичним для самопочуття та як саме це може позначитися на її здоров’ї. Тому наша співпраця з Polish Challenge Fund націлена на те, щоб завдяки інноваційному рішенню суттєво підвищити поінформованість українців про вплив забрудненого повітря на їх здоров’я саме у той момент і там, де вони знаходяться», – Артем Романюков, співзасновник / директор з розвитку, SaveDnipro.

Lichba sp.z.o.o. – це польська компанія, яка спеціалізується на створенні нових рішень що надає рекомендації кінцевому споживачеві щодо покращення якості життя шляхом автоматизації даних про навколишнє середовище та їх аналізу. Рішення, які створює польська компанія Lichba “Djinn EI”, дозволяють витягати дані про навколишнє середовище з різних джерел, аналізувати їх у режимі реального часу, та надавати легку зрозумілу інформацію про вплив навколишнього середовища на здоров’я людини кожному громадянину. Методологія впливу аналізу даних на навколишнє середовище була розроблена та адаптована за допомогою таких компаній: Airly, Ambee, Інституту медицини праці (Шотландія), EIFER (Європейський інститут енергетичних досліджень, Німеччина), Швейцарського інституту алергії та астми (Швейцарія) та ін.

Контакти

Новатор – LICHBA Sp z o.o.

Місцевий партнер – громадська організація SaveDnipro,

ПРООН – Polish Challenge Fund

Підвищення стійкості населення до забруднювачів повітря в Україні» реалізується Програмою розвитку ООН (ПРООН) через Polish Challenge Fund (Польща) за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польща.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Квіти пам’яті для учасників Медвинського повстання і жертв більшовицького терору

19 жовтня - Всеукраїнський день відповідальності людини. Долучайтеся до відзначення!

Відбувся тренінг "Молодіжне лідерство в громаді та створення власної команди"

«Тест-драйв професій для дівчат»: ЄС усуває гендерні стереотипи у профтехосвіті

Українська соціальна академія розпочинає проєкт з покращення якості соціальних послуг в громадах

У Волновасі, Маріуполі та Вугледарі жінки навчались розвитку підприємництва в умовах пандемії