Під люстрацію підпадає 21 народний депутат

Особливість люстрації, як відомо, в тому, що вона не розповсюджується на виборні посади, в тому числі народних депутатів та Президента. Проте оскільки Закон «Про очищення влади» передбачає перевірку ...

люстрація
Під люстрацію підпадає 21 народний депутат

Особливість люстрації, як відомо, в тому, що вона не розповсюджується на виборні посади, в тому числі народних депутатів та Президента. Проте оскільки Закон «Про очищення влади» передбачає перевірку на відповідність люстраційним критеріям кандидатів на державні посади, ми можемо точно встановити, хто точно не зможе пройти таку перевірку.

Громадський люстраційний комітет проаналізував склад Верховної ради VIII скликання та з’ясував, що люстраційна заборона за так званими «автоматичними» критеріями забороняє обіймати керівні державні посади протягом 10 років 21 чинному народному депутату.

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК

Юрій Бойко. У період з грудня 2010 по грудень 2012 працював на посаді Міністра енергетики та вугільної промисловості. Так звані «вишки Бойка» стали однією з найбільших корупційних оборудок часів Януковича. В березні 2011 року державна компанія «Чорноморнафтогаз» придбала дві самопідіймальні бурові установки по 400 мільйонів доларів. За повідомленням ЗМІ, підставні британська та латвійська фірми, що виграли тендери на поставку вишок, завищили їхню реальну вартість на 150 та 180 мільйонів доларів. До сьогоднішнього дня прокуратура робить вигляд, що жодних зловживань не було, й Бойко спокійно сидить в парламенті.

Олександр Вілкул. У 2010–2012 роках був головою Дніпропетровської облдержадміністрації. З грудня 2012 по лютий 2014 він обіймав посаду Віце-премєр-міністра в Уряді Азарова. Щодо корупційних схем за часів його губернаторства на Дніпропетровщині неодноразово повідомлялось в ЗМІ. Організація тітушок, побиття активістів під час Євромайдану, братання з Олегом Царьвоим та російським байкером Хірургом – це все напрацювання політика.

Михайло Добкін. Чотири роки був головою Харківської облдержадміністрації. Про те, що відбувається на Харківщині, в тому числі як проводились сепаратистські з’їзди під його керівництвом, відомо всім. Він носив георгіївські стрічки ще до того, як це стало мейнстрімом «русского міра».

Сергій Ларін. Екс-заступник Глави Адміністрації Президента України (січень 2013 – лютий 2014). Саме за часів його перебування на посаді губернатора Кіровоградщини відбулись наймасштабніші розкрадання в регіоні. Саме він у серпні минулого року казав про війну на Донбасі: «Люди просили більше повноважень, децентралізації влади. А центральна влада не почула. Відбулося одне, друге, і потім те, про що ми говоримо. Тобто, природно, була підтримка з Російської Федерації».

Сергій Льовочкін. Майже чотири роки був Главою Адміністрації Президента України. Сірий кардинал української політики – так зазвичай його називають. Він та його родина володіє мільйонами, які вкрадені у нас з вами, але чомусь одиночна замість одиночної камери сидить в парламентському кріслі.

Нестор Шуфрич. З липня 2010 по листопад 2012 був заступником Секретаря Ради національної безпеки і оборони України. ТОП-спікер в команді Януковича. З початком російської агресії Шуфрич неодноразово закликав «услышать Донбасс», роблячи вигляд, що не бачить зброю в руках терористів. Наразі він маскується під жертву режиму.

Наталя Королевська. Два роки працювала Міністром соціальної політики України. В послужному списку – причетність до незаконного видобутку вугілля, реалізація схем отримання коштів через Фонд соцстрахування.

Дмитро Колєсніков. Після отримання Вілкулом посади Віце-прем’єра головою Дніпропетровської облдержадміністрації став Колєсніков. Вочевидь, всі корупційні схеми і відкати були отримані у спадок. Керував областю він з 24 грудня 2012 по 2 березня 2014.

Євгеній Мураєв. 16 квітня 2010 – 23 листопада 2012 – голова Змііївської районної державної адміністрації Харківської області.

Михайло Папієв. З 2010 по 2014 працював головою Чернівецької обласної державної адміністрації.

Микола Скорик. З 11 листопада 2013 по 3 березня 2014 очолював Одеську обласну державну адміністрацію. Журналісти записують на його рахунок незаконне виділення землі, корупцію та організацію тітушок під час Євромайдану.

Ігор Шурма. Екс-заступник голови Харківської обласної державної адміністрації у період з 12 квітня 2010 по 19 лютого 2014. Заступник Донбіна.

БПП

Валерій Давиденко. З 20 травня 2013 по 12 березня 2014 року працював заступником Міністра аграрної політики та продовольства України.

Вадим Нестеренко. 17 січня 2013 – 25 березня 2014 – заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації. ЗМІ повідомляли про баточисельні рейдерські схеми Нестеренка в аграрній сфері.

ПОЗАФРАКЦІЙНІ

Едуард Матвійчук. З 18 березня 2010 по 8 листопада 2013 працював головою Одеської облдержадміністрації. Після звільнення став радником Президента Януковича.

Віктор Балога. Негласний куратор Закарпаття, навколо імені якого впевнено обертаються поняття «корупція», «контрабанда», «кришування». З 9 грудня 2010 — 3 грудня 2012 обіймав посаду Міністра надзвичайних ситуацій України.

Сергій Ківалов. Особливого представлення не потребує. У 2004 році, на посаді голови ЦВК, Ківалов організовував масові фальсифікації на президентських виборах на користь Віктора Януковича. Контролює Одеську юридичну академію, випускники якої дуже швидко отримують важливі посади, а «президент академії Ківалов» продовжує власну корупційну гру. Саме він ще до моменту набуття чинності Закону «Про очищення влади» боровся за його скасування, оскільки сам потрапляє під люстрацію. З 11 червня 2009 по 10 квітня 2014 він працював членом Вищої ради юстиції.

ПАРТІЯ «ВІДРОДЖЕННЯ

Володимир Кацуба. У період з 16 квітня 2010 по 11 червня 2012 був головою Дергачівської районної державної адміністрації Харківської області. Повідомляється, що він та його сімя причетні до розворовування коштів держкомпанії у сфері газовидобування.

РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ ОЛЕГА ЛЯШКО

Юрій Чижмарь. 1 липня 2010 — 21 лютого 2012 – заступник голови Київської обласної державної адміністрації

ВОЛЯ НАРОДУ

Ярослав Москаленко. 17 серпня 2010 – 20 листопада працював першим заступником голови Київської обласної державної адміністрації. Також, за інформацією ЗМІ, був довіреною особою екс-регіонала Юрія Бойка та причетний до передачі Межигір’я Віктору Януковичу.

Віктор Развадовський. З 2009 по 2013 – начальник Департаменту транспортної міліції МВС України.

Поки діє Закон «Про очищення влади», ці депутати не можуть бути навіть патрульними в Києві, не кажучи вже про керівні посади в органах виконавчої влади.

Джерелоlku.org.ua


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

"Не додавай роботи": в Україні стартувала всеукраїнська інформаційна кампанія на підтримку поліції, медиків і рятувальників

eHealth в Україні: що це і як працює?

Молоко для пологового, допомога ЗСУ та переселенцям – як живе громада на півночі Запорізької області

Аргументи для розвитку велоруху в громадах під час війни: велосипед об’єднує і рятує життя

Активності БУР: займайся волонтерством у своїй громаді!

Як поєднувати роботу та волонтерство