Під Кабміном вимагали державного фінансування лікування СНІДу, туберкульозу і гепатиту С

Сьогодні під Кабміном протестували хворі на ці смертельні хвороби. Одягнувши на голови бавовняні мішки і вишикувавшись під барабанний бій, вони хотіли показати, що відсутність фінансування лікування ...

Мітинг під Кабміном
Під Кабміном вимагали державного фінансування лікування СНІДу, туберкульозу і гепатиту С

Сьогодні під Кабміном протестували хворі на ці смертельні хвороби. Одягнувши на голови бавовняні мішки і вишикувавшись під барабанний бій, вони хотіли показати, що відсутність фінансування лікування рівнозначна для них смертельному вироку.

Три великі епідемії: туберкульозу, СНІДу та вірусних гепатитів забирають життя двох сотень українців щодня. Згідно зі статистикою, в Україні зараз більше 4 млн людей інфіковано гепатитами, туберкульозом і ВІЛ. У разі відсутності лікування вже цього року 44 тис. з них можуть померти, – стверджують організатори акції.

Близько сотні людей з білими мішками на головах стояли навпроти Кабінету міністрів, символізуючи цим приреченість смертельно хворих, які не отримають належного лікування. Адже сучасні препарати, якими лікують ці хвороби, коштують надто дорого для пересічного громадянина.

Під Кабміном вимагали державного фінансування лікування СНІДу, туберкульозу і гепатиту С

– Людина прийде до лікарні і все що вона зможе там отримати – добре слово лікаря, – говорить один з учасників акції. – Наша акція полягає в тому, щоб Кабінет Міністрів зрозумів, що своїми діями він всіх нас прирікає на смерть. Але ми не готові з цим миритися і ми вимагаємо, щоб виділили кошти на три ці проблеми.

27 березня бюджетний комітет Верховної Ради проголосував за поправки до бюджету. Гроші на лікування цим рішенням передбачені не були. Далі було доручення Президента Кабінету Міністрів вирішити проблему фінансування закупівлі відповідних лікарських засобів до 15 травня 2013 року. Проте учасники акції наголошують, що закупити ліки і доправити їх до лікарень потрібно якнайшвидше.

Ініціативна група з учасників акції відправилася на переговори до Кабінету Міністрів. Згодом до учасників акції вийшли і представники КМУ.

– Хворі на ВІЛ-інфекцію на сьогоднішній день ліками забезпечені. Всі пацієнти, що потребують лікування туберкульозу, також мають можливість отримати лікування”, – говорить Тетяна Александріна, Голова держслужби з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та ан. соціально небезпечних захворювань.

– “Що стосується гепатиту, то наразі працює робоча група, яка має напрацювати нормативні документи для державної підтримки цих хворих. Ця програма має бути затверджена вже за тиждень”, – стверджують в держслужбі.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Спілка «Громадські ініціативи України» переобрала Правління та голову

У Запоріжжі відкрили Центр допомоги врятованим

"Молода Просвіта Прикарпаття" передала побутову техніку для прихистків, де живуть переселенці

Швидка немедична допомога: мультидисциплінарні мобільні команди від ЮНІСЕФ допомогли вже більш як 80 тисячам українців

З 1 липня забороняється реклама сигарет для нагрівання та їх продаж неповнолітнім. Відсутність такої заборони призвела до збільшення поширеності вживання тютюну

Відкрите звернення українських ОГС до підписантів Великої угоди (Grand Bargain)