Перший ювілей Docudays на Білозерщині

Вже п’ятий рік поспіль міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить на Білозерщині. Тому з впевненістю можемо сказати, що даний фестиваль відзначив свій перший ...

покази в Музиківській бібліотеці-2
Перший ювілей Docudays на Білозерщині

Вже п’ятий рік поспіль міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить на Білозерщині. Тому з впевненістю можемо сказати, що даний фестиваль відзначив свій перший ювілей в Білозерському районі. Вкотре організатором кінопоказів на Білозерщині є громадська організація «Молодіжний центр регіонального розвитку».

З радістю хочемо повідомити, що фестиваль документального кіно з легкістю прижився в нашому районі та кожного року стає більш відомим та популярним. Так, в цьому році до кінопоказів долучилися Томинобалківська та Розливнянська сільські бібліотеки. Та вже деякий рік поспіль кінопокази проходять в Білозерській районній бібліотеці, Білозерській школі №2 та Музиківській сільській бібліотеці. Дякуємо нашим друзям, завдяки яким кінопокази відбулися, – Тетяна Трибушній та Анні Каур з Музиківки, Ірині Вертюк з Томиної Балки, Світлані Кошолап з Розливу, Вікторії Незбай та Ларисі Пискун з Білозерки.

Загалом, близько 150 чоловік виявили бажання подивитись фільми та взяти участь в обговоренні. Серед них були як учні шкіл, так і пересічні громадяни.

В Музиківці в рамках фестивалю було проведено фотоконкурс «Стоп-кадр: права людини!». Загалом на конкурс надійшло 32 фотороботи. Головною умовою було те, щоб конкурсні роботи торкалися проблем дотримання та реалізації прав людини в сучасному українському суспільстві. Переможців могли обрати всі бажаючі шляхом голосування в інтернет мережі. Тож переможцями стали Чапала Антоніна (І, ІІІ місце) та Сиводєдова Ганна (ІІ місце). А також організатори фестивалю в Херсонській області обрали спеціального переможця в номінації «Приз організаторів фестивалю», ним став Капушенко Юрій.

Популярними фільмами серед глядачів стали «Ліза, ходи додому», «Увязнені», «Кафе Вояж» та «Содік». Кожен фільм вразив по-своєму та залишив свої певні враження та емоції.

Так, «Ліза, ходи додому» викликав обурення та нерозуміння того, як можна так ставитись до своєї дитини. Адже мати героїні вживала алкоголь, лаялася та не давала тієї материнської любові та ласки дочці, яка так того потребувала. «Коли я дивилася кіно «Ліза, ходи додому», я відчувала біль в серці та неприязнь до її матері, – говорить школярка Тетяна К.- Я не розумію, як мати могла бити, ображати свою дочку. Цей фільм показує нам як важливо жити в сім’ї, сповненій любові, доброти та взаєморозуміння». «Особисто мені дуже сподобався фільм “Лізо, ходи додому!”, хоч він досить таки важкий для сприйняття – ділиться своїми враженнями Анна Каур з Музиківки. – В ньому розкриваються типові для даного часу, соціальні проблеми сім’ї. Тому мені, як соціальному педагогу, хотілося б, щоб суспільство більше звертало увагу на дані проблеми, адже вони є дійсно болючими та значимими.

Спостерігаючи за почуттями і переживаннями дівчинки, розумієш, що таких як вона, зараз дуже багато. І не треба сидіти, склавши руки, треба діяти на благо суспільству та допомагати людям».

Неабияк вразив глядачів фільм «Содік». Головний герой фільму – темношкірий хлопець, який мріяв стати лікарем та добре вчився. Але, безпідставно звинувачений у вбивстві, хлопець потрапив до в’язниці. «Цей фільм мене дуже вразив, – говорить Катерина С.- адже така несправедливість часто трапляється і в нашому житті. Шкода хлопця. Навіть не знаю, які підібрати слова, аби виразити те, що я відчуваю після цього фільму. Мабуть, це – обурення на суд та присяжних, співчуття матері та його дівчині, якась безпорадність та біль. Вірю в те, що справедливість все таки прийде до Содіка».

Кожен фільм є незабутнім та цікавим по-своєму. Тому з нетерпінням чекатимемо нових фільмів та історій, які є гарним уроком для всіх нас.

Довідково: Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проводиться щороку впродовж жовтня, листопада та грудня і традиційно презентує найкращі фільми березневого Міжнародного фестивалю Docudays UA в регіонах України.

На Херсонщині фестиваль проходив з 8 по 14 грудня. Координатор мандрівного фестивалю в Херсонській області- Молодіжна організація «Нова генерація».

Головна мета Фестивалю – сприяння підвищенню рівня української кінодокументалістики, становленню в Україні відкритого діалогу про моральні проблеми суспільства, права людини, формуванню в суспільстві розуміння людської гідності як найвищої цінності, створенню фундаменту для демократичного майбутнього країни.

Джерело : Білозерський МЦРР

Автор : Катерина Павловська


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями