Перші успіхи швейної майстерні на Буковині, створеній завдяки Програмі USAID DOBRE

Швейна майстерня в селі Мариничі Усть-Путильської громади вже отримала перше велике замовлення на пошив та брендування 500 сумок-шоперів.Також багато мешканців приходять сюди, щоби пошити чи ...

_R6_8458
Перші успіхи швейної майстерні на Буковині, створеній завдяки Програмі USAID DOBRE

Швейна майстерня в селі Мариничі Усть-Путильської громади вже отримала перше велике замовлення на пошив та брендування 500 сумок-шоперів.Також багато мешканців приходять сюди, щоби пошити чи полагодити тканинні вироби, а ще – навчитися швейній справі. Відкриття майстерні відбулося наприкінці березня цього року за підтримки й допомоги Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). 

IMG_2942Раніше, аби скористатися послугами з ремонту одягу, мешканцям Усть-Путильської громади доводилося долати щонайменше кілька десятків кілометрів. Зараз усе необхідне обладнання – в їхній власності. Більше того, в майстерні можна також самому навчитися кроїти, шити і навіть вишивати на одязі. Для місцевої молоді це чудовий шанс спробувати свої сили і, можливо, обрати собі майбутню професію.

- Зараз ми вже маємо першого замовника на велику партію сумок-шоперів із вишитим брендуванням, – розповідає голова Усть-Путильської громади Марія Ілюк. – Також ми розробили прайс на послуги майстерні, кожна вишивка має свою ціну згідно з класифікацією. Вже сьогодні, за декілька місяців роботи, ми впевнені, що в цього проєкту є хороше майбутнє. Адже він працює не тільки для мешканців громади, а й зможе поповнювати наш бюджет. 

_R6_8472Майстерня надає платні послуги з пошиття та ремонту одягу, а також за певну оплату обладнанням можуть користуватися люди, що займаються швейним бізнесом. Якщо вам потрібна, наприклад, оригінальна вишиванка, тут вам її і покроять, і пошиють, і вишиють. Або ж навчать, як це все зробити самостійно.

Окремий підхід у громаді розробили й для соціально вразливих категорій та ВПО – для них планують проводити соціальні акції та безоплатно шити одяг першої необхідності.

_R6_8438Загальний бюджет такого проєкту склав близько 700 тисяч гривень. Програма USAID DOBRE закупила високоякісне обладнання: п’ять швейних машин, оверлок, прасувальний стіл і праску з парогенератором, розкрійний стіл, примірочну кабінку, кронштейн для одягу, а також головну гордість майстерні – професійну автоматичну вишивальну машину вартістю 290 тисяч гривень.

_R6_8493- Цей проєкт не тільки дозволив створити в громаді нову послугу, а й став тренінговим центром для тих мешканців, які бажають опанувати нову професію в швейній справі, – каже експерт із місцевого економічного розвитку Програми USAID DOBRE Віталій Юрків. – Що важливо, в громаді є одразу декілька категорій мешканців, які отримали користь від цього проєкту. Старшокласники та молодь можуть скористатися ним для професійної орієнтації. Люди, які хочуть навчитися швейній справі, можуть отримати тут всі необхідні знання та практичні навички. Також майстерня вирішує деякі потреби соціально вразливих громадян, тоді як всі решта тепер мають дуже доступну послугу ремонту тканинних виробів. Вкотре переконуюся, що такі проєкти, які можуть одночасно вирішувати по декілька завдань, мають особливу цінність для громади. 

_R6_8514У майстерні постійно працюють дві професійні швеї. А керує майстернею Надія Гузак, яка має освітню спеціальність «кравець-закрійник» та продовжує вивчати конструювання та технології швейних виробів.

- До нас приходять місцеві мешканці, часто просять навчити їх користуватися технікою. До речі, в майстерні ми вже пошили нові штори в місцевий будинок культури перед святом випускників, – розповідає Надія Гузак. –  Якщо відверто, я ніколи не чекала, що в моєму селі буде така крута техніка для шиття! Зараз ми плануємо придбати ноутбук зі спеціальною програмою, щоби мати можливість створювати за допомогою вишивальної машини власні візерунки. Адже в планах – створення вишиванок, надання послуг із вишивки на одязі, яка зараз дуже популярна. Також для дітей громади ми проводимо майстер-класи, на які вони із задоволенням приходять. 

Працівниці майстерні впевнені, що за допомогою ЗМІ та соцмереж їм вдасться продемонструвати свою роботу далеко за межами громади. Відтак сподіваються, що проєкт матиме багато замовників на оригінальні вироби із Усть-Путильщини.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Літня Українська Миротворча Школа 2024

Для українців у Польщі запустили онлайн-курси з вивчення польської: як приєднатися до навчання

Протидія гендерно-зумовленому насильству: тренінг для поліцейських сектору освітньої безпеки Чернігівщини

Стресостійкість учасниць зросла на 49%. Підсумки програми «ReStart Свідомості» та гайд на Дія.Освіта

Чи впливає на податки та дохід отримана гуманітарна допомога від Благодійного фонду «ССС»?

У Підволочиській громаді відкрили молодіжний простір «Знайди себе»