Парламент прийняв як закон проект 5050 про неприбутковий статус релігійних організацій

Верховна Рада 6 жовтня прийняла за основу та в цілому законопроект № 5050 про внесення змін до Податкового кодексу України, які вирішують низку проблем зі збереженням релігійними організаціями свого ...

2016.10.06_1b_voting_law_parliament_Kyiv_Ukraine_irs.in.ua
Парламент прийняв як закон проект 5050 про неприбутковий статус релігійних організацій

Верховна Рада 6 жовтня прийняла за основу та в цілому законопроект № 5050 про внесення змін до Податкового кодексу України, які вирішують низку проблем зі збереженням релігійними організаціями свого неприбуткового статусу.

На підтримку цієї ініціативи виступили представники усіх парламентських фракцій, та у підсумку 281 народний депутат проголосував за прийняття проекту в цілому як закон, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Перед цим на ранковому засіданні парламентарі окремим рішенням включили цей законопроект до порядку денного пленарного засідання. При цьому Президент України визначив його в якості першочергового для розгляду.

За дорученням Голови Верховної Ради Андрія Парубія під час обідньої перерви Комітет з питань податкової та митної політики оперативно розглянув документ та випрацював редакційні поправки і низку додаткових змін.

Основні новації прийнятого Закону наступні:

  1. Не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, визначених підпунктом 133.4.2 Податкового кодексу, тобто спрямованих на утримання неприбуткової організації, реалізацію її мети, завдань та напрямків діяльності.
  2. Доходи релігійних організацій можуть використовуватися також для здійснення неприбуткової (добродійної) діяльності, передбаченої законом для релігійних організацій (в тому числі здійснення гуманітарної допомоги, благодійної діяльності, милосердя).
  3. Крайній термін перереєстрації статутів релігійних організацій подовжується на рік –до 1 січня 2018 року.

Представляючи ініціативу з парламентської трибуни, народний депутат Павло Унгуряннаголосив на необхідності виправлення технічної помилки в Податковому кодексі, допущеної в 2015 році без врахування специфіки релігійних організацій.

Голова Комітету ВР з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна озвучила опрацьовану Комітетом редакцію законопроекту № 5050 та наголосила на необхідності прийняти його не лише у першому читанні, а в цілому як закон.

Читайте також:  Законопроект 5050 прийнято: чи реєструвати статути? 

На підтримку ініціативи виступила народний депутат Оксана Продан, співавтор проекту, яка наголосила на тому, що милосердя і добродійна діяльність релігійних організацій не повинні обкладатися податком на прибуток, а органи влади неспроможні до кінця року здійснити загальну перереєстрацію статутів усіх релігійних організацій.

Варто зауважити, що перед голосуванням парламентарі різних фракцій висловилися на підтримку цих змін, ініційованих Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій, та закликали своїх колег до єдності у підтримці законопроекту.

Прийнятий Закон набуде чинності після його підписання та оприлюднення.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

В Чернігові презентували Громадський центр правосуддя

Об’єднання зусиль медиків, соціальних служб і НУО задля телехоспісної допомоги

Про конфлікти в громадах. Навчання на Одещині

Волинські надавачі правової допомоги посилюють спроможність захищати права біженців та шукачів притулку

Правоспроможна громада: забаганка чи необхідність?

Яка система прийому та контролю виконання звернень громадян створюється в Нижньодуванській громаді?