Не буває маленьких справ: як конкурс мінігрантів від «Щедрого Вівторка» допомагає втілювати у життя корисні акції?

До 13 жовтня триває подача заявок на конкурс мінігрантів від Zagoriy Foundation до Дня добрих справ #ЩедрийВівторок.Маєте ідею корисної ініціативи, проте відчуваєте брак бюджету на реалізацію? ...

Додано:
Lena Skachkova

Грантовий конкурс до Щедрого Вівторка
Не буває маленьких справ: як конкурс мінігрантів від «Щедрого Вівторка» допомагає втілювати у життя корисні акції?

До 13 жовтня триває подача заявок на конкурс мінігрантів від Zagoriy Foundation до Дня добрих справ #ЩедрийВівторок.
Маєте ідею корисної ініціативи, проте відчуваєте брак бюджету на реалізацію? Заохочуємо подаватися на конкурс та втілювати добрі ідеї разом!

А поки пропонуємо почитати 5 історій переможців конкурсу мінігрантів до акції #ЩедрийВівторокNOW, яка відбулася 5 травня і об’єднала світ навколо боротьбі з пандемією.

1. Школа робототехніки забезпечувала лікарів захисними екранами.  

Школа робототехніки «Вперед у майбутнє» з Запоріжжя розробила програму 3D-друку спеціального кріплення для захисних екранів. 

Механізм простий: спочатку крепління друкують, потім шліфують, додають у набір захисні екрані і відправляють у лікарні Запоріжжя.

Проект починався завдяки підтримці громади, потім для його розширення представники Школи прийняли участь у конкурсі мінігрантів Zagoriy Foundation і стали фіналістами. 

У пік епідемії навесні друк відбувався на п’ятьох принтерах. За день волонтери виробляли до сотні тримачів, за тиждень — до 550-ти. Втім, проект має перспективи рости і задовольняти ще більшу кількість запитів на захисні комплекти. Керівник школи Денис Кабаненко каже, що в перспективі можна виготовити спеціальну форму, яка дозволяє значно пришвидшити виробництво. Після автоматизації процесу кріплення не будуть потребувати шліфування вручну — це теж заощаджує час.

Кабаненко вважає: якщо вкласти кошти у створення спеціальної форми і відкрити кілька виробництв, то у періоди наступних хвиль епідемії можна повністю забезпечити країну захисними багаторазовими масками і не замовляти їх за кордоном. Це, по-перше, економічно вигідно, по-друге — екологічно, бо затисні екрани є багаторазовими.
Школа робототехніки планує не зупинятися на досягнутому та провести декілька благодійних занять з технології 3D-друку до #ЩедрийВівторок 2020, який відбудеться 1 грудня.

2. «Добросусіди» нагадували дбати один про одного.

«Добросусіди» — проект ГО «Ресурсний центр громадських ініціатив». Активісти провели інформ-кампанію по захисту вразливих верств населення під час спалаху епідемії COVID-19 та Марафон добраВони фіксували запити на допомогу від містян у групі ризику та доставляли продуктові набори додому.

Координатори проекту «Добросусіди» зазначили, що під час акції активісти закупили більше 500 кг продуктів, сформували та доставили 60 наборів. В рамках інформ-кампанії «Добросусіди» заохочували небайдужих створити в багатоповерхівках «групи швидкого реагування» та допомагати з закупівлею необхідного всім, для кого епідемія є найбільш небезпечною. Для реагування на соціальні виклики було залучено понад 30 волонтерів. 

Сподіваємося, пандемія  скоро мине, а звичка допомагати один одному залишиться!

3. Психологи за ініціативи Асоціації «Дитина» консультировали онлайн.

На щастя, у XXI сторіччі ми розуміємо: психологічне здоров’я так само важливе, як фізичне. В період жорсткого карантину без порад фахівців могли залишитися безліч сімей, які на них потребують. 

Щоб вирішити проблему, Асоціація міжнародних та всеукраїнських громадських організацій «Дитина» створила проект з онлайн-консультаций від психологів для родин, що виховують дітей і молодь з аутизмом. По допомогу через погіршення стану під час карантину звернулися близько 200 осіб. 

Відгуки в коментарях на сторінці організації свідчать: проект був вкрай корисним і задовольнив запит тих, на кого був направлений. 

Восени асоціація
«Дитина» продовжила успішну грантову історію та перемогла в грантовому конкурсі від Zagoriy Foundation для проектів з розвитку культури благодійності.

4. БФ «КАРІТАС» провів благодійну онлайн-лотерею. 

Працівники БФ «КАРІТАС» Самбірсько-Дрогобицької єпархії української греко-католицької церкви на кошти, отримані завдяки грантовому конкурсу до акції #ЩедрийВівторокNOWроздали 30 гарячих обідів, забезпечували членів громади продуктами, миючими засобами та медичними масками.

До того ж, фонд розробив цікавий формат взаємодопомоги — благодійну лотерею. 

Розповідає співавторка проекту Ірина Гнатів: «В той час, як усі почали панікувати і хвилюватись за доходи і майбутнє, наші підопічні сказали, що не можуть просто сидіти вдома, а хочуть допомагати. Молоді люди створили декілька надзвичайно гарних і теплих картин, які ми розіграли у лотереї. Кошти за придбані лотерейні номерки ми використали для підтримки тих, хто через карантин перебував у кризі і самостійно не справлявся зі скрутною ситуацією».

Ірина розповідає, що лотерея стала першим поштовхом для пошуку нових шляхів вирішення суспільних проблем: «Коли завдяки лотереї нам не вдалося зібрати очікуваної суми, ми зосередили увагу на співпраці з місцевими та районними підприємцями, і були дуже приємно здивовані, побачивши, як активно вони відгукувалися на прохання».

5. Молодь Миколаєва турбувалася про налагодження взаємодопомоги між членами громади.

ГО «Миколаївська обласна організація лідерів молодіжного самоврядування» завдяки перемозі у грантовому конкурсі створила благодійний проект у Первомайську.

По-перше, активісти надавали продуктові пакети, маски для вразливих груп та засоби індивідуального захисту для медиків. По-друге, вони ініціювали створення Платформи добрих справ, щоб координувати дії громади під час карантину через епідемію COVID-19.

Плани активістів досі великі: вони мають бажання створити платформу, завдяки якій влада, волонтери, соціально активний бізнес будуть ефективніше співпрацювіати заради вирішення суспільних проблем. 

5 ПРАВИЛ УСПІШНОЇ ЗАЯВКИ НА МІНІГРАНТ ДО «ЩЕДРОГО ВІВТОРКА»:

1. Зважайте на дедлайн: 13  жовтня 23:59. Ще є час податися на конкурс і отримати фінансування на власні добрі ініціативи.
2. Будьте чіткими. Ідея вашого проекту має бути реалістичною і зрозумілою для кожного, хто читає заявку.
3. Думайте глобально, дійте локально. Великі справи починаються з маленьких кроків. Мрієте змінити світ? Можна почати з проблем власного міста, селища, громади, а з досвідом масштабувати проект.
4. Не забувайте про  бюджет. Розмір гранту: до 25 000 грн. 
5. Мрійте. Великі історії починаються з бажання власноруч створити те, чого вам бракує у світі. 

Бажаємо кожному наснаги і чекаємо заявок на конкурс до 13 жовтня!


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Cedos допоможе Сумській громаді в розробці Концепції інтегрованого розвитку

Запущено безкоштовну гарячу лінію юридичної допомоги для ВПО

Лауреати конкурсу «10 років Євромайдану: як європейські цінності визначили шлях України» отримали відзнаки

В Ужгороді пройшов п’ятий воркшоп Women Biz Days 2024 для жінок-підприємиць

В Одесі для фахівців соціальної сфери Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» організував навчання

Законодавчі ініціативи та активна громадська участь: кроки до сильної місцевої демократії