Не буває маленьких справ: як конкурс мінігрантів від «Щедрого Вівторка» допомагає втілювати у життя корисні акції?

До 13 жовтня триває подача заявок на конкурс мінігрантів від Zagoriy Foundation до Дня добрих справ #ЩедрийВівторок.Маєте ідею корисної ініціативи, проте відчуваєте брак бюджету на реалізацію? ...

Додано:
Lena Skachkova

Грантовий конкурс до Щедрого Вівторка
Не буває маленьких справ: як конкурс мінігрантів від «Щедрого Вівторка» допомагає втілювати у життя корисні акції?

До 13 жовтня триває подача заявок на конкурс мінігрантів від Zagoriy Foundation до Дня добрих справ #ЩедрийВівторок.
Маєте ідею корисної ініціативи, проте відчуваєте брак бюджету на реалізацію? Заохочуємо подаватися на конкурс та втілювати добрі ідеї разом!

А поки пропонуємо почитати 5 історій переможців конкурсу мінігрантів до акції #ЩедрийВівторокNOW, яка відбулася 5 травня і об’єднала світ навколо боротьбі з пандемією.

1. Школа робототехніки забезпечувала лікарів захисними екранами.  

Школа робототехніки «Вперед у майбутнє» з Запоріжжя розробила програму 3D-друку спеціального кріплення для захисних екранів. 

Механізм простий: спочатку крепління друкують, потім шліфують, додають у набір захисні екрані і відправляють у лікарні Запоріжжя.

Проект починався завдяки підтримці громади, потім для його розширення представники Школи прийняли участь у конкурсі мінігрантів Zagoriy Foundation і стали фіналістами. 

У пік епідемії навесні друк відбувався на п’ятьох принтерах. За день волонтери виробляли до сотні тримачів, за тиждень — до 550-ти. Втім, проект має перспективи рости і задовольняти ще більшу кількість запитів на захисні комплекти. Керівник школи Денис Кабаненко каже, що в перспективі можна виготовити спеціальну форму, яка дозволяє значно пришвидшити виробництво. Після автоматизації процесу кріплення не будуть потребувати шліфування вручну — це теж заощаджує час.

Кабаненко вважає: якщо вкласти кошти у створення спеціальної форми і відкрити кілька виробництв, то у періоди наступних хвиль епідемії можна повністю забезпечити країну захисними багаторазовими масками і не замовляти їх за кордоном. Це, по-перше, економічно вигідно, по-друге — екологічно, бо затисні екрани є багаторазовими.
Школа робототехніки планує не зупинятися на досягнутому та провести декілька благодійних занять з технології 3D-друку до #ЩедрийВівторок 2020, який відбудеться 1 грудня.

2. «Добросусіди» нагадували дбати один про одного.

«Добросусіди» — проект ГО «Ресурсний центр громадських ініціатив». Активісти провели інформ-кампанію по захисту вразливих верств населення під час спалаху епідемії COVID-19 та Марафон добраВони фіксували запити на допомогу від містян у групі ризику та доставляли продуктові набори додому.

Координатори проекту «Добросусіди» зазначили, що під час акції активісти закупили більше 500 кг продуктів, сформували та доставили 60 наборів. В рамках інформ-кампанії «Добросусіди» заохочували небайдужих створити в багатоповерхівках «групи швидкого реагування» та допомагати з закупівлею необхідного всім, для кого епідемія є найбільш небезпечною. Для реагування на соціальні виклики було залучено понад 30 волонтерів. 

Сподіваємося, пандемія  скоро мине, а звичка допомагати один одному залишиться!

3. Психологи за ініціативи Асоціації «Дитина» консультировали онлайн.

На щастя, у XXI сторіччі ми розуміємо: психологічне здоров’я так само важливе, як фізичне. В період жорсткого карантину без порад фахівців могли залишитися безліч сімей, які на них потребують. 

Щоб вирішити проблему, Асоціація міжнародних та всеукраїнських громадських організацій «Дитина» створила проект з онлайн-консультаций від психологів для родин, що виховують дітей і молодь з аутизмом. По допомогу через погіршення стану під час карантину звернулися близько 200 осіб. 

Відгуки в коментарях на сторінці організації свідчать: проект був вкрай корисним і задовольнив запит тих, на кого був направлений. 

Восени асоціація
«Дитина» продовжила успішну грантову історію та перемогла в грантовому конкурсі від Zagoriy Foundation для проектів з розвитку культури благодійності.

4. БФ «КАРІТАС» провів благодійну онлайн-лотерею. 

Працівники БФ «КАРІТАС» Самбірсько-Дрогобицької єпархії української греко-католицької церкви на кошти, отримані завдяки грантовому конкурсу до акції #ЩедрийВівторокNOWроздали 30 гарячих обідів, забезпечували членів громади продуктами, миючими засобами та медичними масками.

До того ж, фонд розробив цікавий формат взаємодопомоги — благодійну лотерею. 

Розповідає співавторка проекту Ірина Гнатів: «В той час, як усі почали панікувати і хвилюватись за доходи і майбутнє, наші підопічні сказали, що не можуть просто сидіти вдома, а хочуть допомагати. Молоді люди створили декілька надзвичайно гарних і теплих картин, які ми розіграли у лотереї. Кошти за придбані лотерейні номерки ми використали для підтримки тих, хто через карантин перебував у кризі і самостійно не справлявся зі скрутною ситуацією».

Ірина розповідає, що лотерея стала першим поштовхом для пошуку нових шляхів вирішення суспільних проблем: «Коли завдяки лотереї нам не вдалося зібрати очікуваної суми, ми зосередили увагу на співпраці з місцевими та районними підприємцями, і були дуже приємно здивовані, побачивши, як активно вони відгукувалися на прохання».

5. Молодь Миколаєва турбувалася про налагодження взаємодопомоги між членами громади.

ГО «Миколаївська обласна організація лідерів молодіжного самоврядування» завдяки перемозі у грантовому конкурсі створила благодійний проект у Первомайську.

По-перше, активісти надавали продуктові пакети, маски для вразливих груп та засоби індивідуального захисту для медиків. По-друге, вони ініціювали створення Платформи добрих справ, щоб координувати дії громади під час карантину через епідемію COVID-19.

Плани активістів досі великі: вони мають бажання створити платформу, завдяки якій влада, волонтери, соціально активний бізнес будуть ефективніше співпрацювіати заради вирішення суспільних проблем. 

5 ПРАВИЛ УСПІШНОЇ ЗАЯВКИ НА МІНІГРАНТ ДО «ЩЕДРОГО ВІВТОРКА»:

1. Зважайте на дедлайн: 13  жовтня 23:59. Ще є час податися на конкурс і отримати фінансування на власні добрі ініціативи.
2. Будьте чіткими. Ідея вашого проекту має бути реалістичною і зрозумілою для кожного, хто читає заявку.
3. Думайте глобально, дійте локально. Великі справи починаються з маленьких кроків. Мрієте змінити світ? Можна почати з проблем власного міста, селища, громади, а з досвідом масштабувати проект.
4. Не забувайте про  бюджет. Розмір гранту: до 25 000 грн. 
5. Мрійте. Великі історії починаються з бажання власноруч створити те, чого вам бракує у світі. 

Бажаємо кожному наснаги і чекаємо заявок на конкурс до 13 жовтня!


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Щоб було без "хламу": у Краматорську стартував масштабний проєкт щодо поліпшення стану реклами

Вікі любить пам'ятки: за кількістю фото Україна посіла перше місце

Тут курять. Чому необхідно посилювати антитютюнове законодавство

Новий комікс про журналістську етику від Олександра Грехова

Mezzanine, Masterskaya та Інститут звуку отримали грантову підтримку від «Креативної Європи»

Громадський центр правосуддя подав скаргу до Європейського суду з прав людини щодо порушення Україною права на справедливий суд