Навіть помилка в одну літеру може коштувати чотирьох років стажу

Помилки в трудових книжках на жаль не рідкість. Через  пропущену букву в імені, допущенну 35 років тому, чоловік  ледь не втратив пенсіюУ  60 років Валладдін Зуфарович почав збирати документи ...

Додано:
Дарья

117299270_3283564508370794_2098726644773504486_n
Навіть помилка в одну літеру може коштувати чотирьох років стажу

Помилки в трудових книжках на жаль не рідкість. Через  пропущену букву в імені, допущенну 35 років тому, чоловік  ледь не втратив пенсію

У  60 років Валладдін Зуфарович почав збирати документи необхідні для  виходу на пенсію за віком, однак у трудовій книжці радянського зразка виявив помилку – на першій сторінці ім’я чоловіка вказано російською як «Валаддин», замість «Валладдин». Це дуже збентежило чоловіка, адже у разі відмови управлінням ПФУ зарахувати стаж з трудової книжки, йому доведеться працювати ще принаймні три роки для того щоб вийти на пенсію за віком. Чоловік є постійним клієнтом відділу «Нікольське бюро правової допомоги» Маріупольського центру БВПД, тому одразу звернувся до юристів бюро за допомогою.

Фахівчиня Марія Комарова, допомогла клієнту скласти письмове звернення до управління ПФУ щодо врахування стажу, зазначеного в трудовій книжці радянського зразка.

Передчуття підтвердились. Ім’я, зазначене в трудовій книжці радянського зразка не відповідає імені зазначеному в паспорті, тому управління ПФУ не може врахувати чотири роки стажу зазначеного в трудовій книжці радянського зразка, оскільки паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу власника та підтверджує громадянство України.

Запис з помилкою було зроблено в радянські часи, архівні данні не збереглись,  а виправити помилку не можливо через відсутність законодавчого регулювання такого питання. Єдиний вихід – звернення до суду.

Клієнт є учасником бойових дій, згідно ЗУ «Про безоплатну правову допомогу» він має право на безоплатну вторинну правову допомогу. Юристка підготувала відповідний позов, до якого долучила всі документи, що підтверджували факт належності трудової книжки з іменем «Валаддин» Тедерову Валладдіну.

Суд задовольнив позов в порядку окремого провадження.

Тепер, чоловік може звернутись до управління  ПФУ для виходу на пенсію за віком.

Коментар юристки, Марії Комарової:

Інструкцією про  порядок ведення трудових книжок працівників визначено, що виправляти записи в трудовій книжці можуть виключно роботодавці, які  власне і допустили помилку. У зв’язку з тим, що підприємства вже не існує, виправити запис можливо тільки  в судовому порядку. В позовній заяві про встановлення факту, що має юридичне значення необхідно зазначити, який саме факт необхідно встановити та з якою метою, а  також надати  докази, які можуть підтвердити цей факт.  Це може буди свідоцтво про шлюб, паспорт, посвідчення тощо.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Бізнес під час війни: як залучати кошти, нових клієнтів та адаптуватися до нових реалій

Благодійний фонд "Імпульс.ЮА" допомагає жінкам-переселенкам та їхнім дітям долати негативні наслідки війни

Росіяни намагаються нас зламати фейками: як з цим боротися?

Завершилася VIII Всеукраїнська школа волонтерів

"Не додавай роботи": в Україні стартувала всеукраїнська інформаційна кампанія на підтримку поліції, медиків і рятувальників

eHealth в Україні: що це і як працює?