На Закарпатті стартувала виставка “ЕВАКУЙОВАНІ” та аукціон на користь ЗСУ

Виставка “Евакуйовані”, присвячена темі вимушеної евакуації, та аукціон на користь ЗСУ стартували в місті Свалява 3 грудня. "Виставка картин і світлин, створених у рамках проєкту Артрезиденція "Аура ...

Додано:
Viktoria_T

2 — копия
На Закарпатті стартувала виставка “ЕВАКУЙОВАНІ” та аукціон на користь ЗСУ

Виставка “Евакуйовані”, присвячена темі вимушеної евакуації, та аукціон на користь ЗСУ стартували в місті Свалява 3 грудня. 

“Виставка картин і світлин, створених у рамках проєкту Артрезиденція “Аура міста”, була запланована за цим проектом”, – розповідає Оксана Очкурова, голова ГО “Центр спільного розвитку “Дієва громада” (організатор виставки). – “А ось аукціон – це вже подія поза проєктом… Під час нашої артрезиденції українські художники створили кілька десятків картин. Згодом знайшлись митці, готові взяти участь у фінальній виставці. Але – з урахуванням реалій – зберігати всі ці твори мистецтва в одному місці наразі не на часі. Отже, ми вирішили: нехай вони оселяться у приватних колекціях, а зібрані кошти підуть на допомогу для ЗСУ”. 

Виставка та аукціон триватимуть до 10 грудня включно. У день відкриття проходив так званий “голосний” аукціон – бажаючі могли придбати картини вживу, безпосередньо у виставочній галереї. 

Долучитись - https://fb.me/e/5WAIjsuBz 

У наступні дні триватиме “тихий” аукціон, коли за твори мистецтва можна буде поторгуватись безпосередньо у Сваляві чи в Інтернеті.

“Сьогодні ми тільки на “живому” аукціоні продали 21 картину”, – каже Марина Бражнікова, заступниця голови ГО “ЦСР Дієва громада”. – “І при цьому “тихий” аукціон стартував одразу, вже є кілька бажаючих поторгуватись за твори мистецтва протягом поточного тижня”.

В перший день аукціону вдалось зібрати майже 100 тисяч гривень. При цьому продалось по кілька картин кожного з художників-резидентів “Аури міста” та твори інших українських митців, надані спеціально з цією метою. 

“Художники від нашого заходу не матимуть на свою користь жодної копійки”, – зауважує Оксана Очкурова.

Загалом лотами аукціону є понад 60 картин резидентів “Аури міста” та інших українських художників, а також дизайнерські шеврони та світлини, моделями для яких виступили жінки-переселенки.

“Важливо усвідомлювати, що нашим придбанням на таких заходах стають не просто картини”, – каже Іван Кошеля, представник благодійного фонду “Сім’я Кошеля”, у партнерстві з яким організовано виставку й аукціон. – “На таких заходах ми вкладаємося в першу чергу не в картини, а в мирне небо над тими чи іншими регіонами України”.

Виручені кошти будуть витрачені на дрон (або дрон з тепловізором – якщо дозволить виручена сума) для однієї з частин ЗСУ, яка наразі звільняє від окупантів Луганську область. Тож до 10 грудня до зборів можуть долучитись всі небайдужі!

***

Артрезиденція «Аура міста» Арттерапевтична програма «Евакуйовані» реалізується громадською організацією  «Центр спільного розвитку «Дієва громада» за підтримки проєкту «Розбудова структур надання послуг та освітнього потенціалу для психосоціального забезпечення в Україні», що впроваджується GIZ за дорученням уряду Німеччини.

 


Тематика публікації:             

Останні публікації цього розділу:

«Мистецтво — наша броня»: проєкт, що допоможе митцям-бійцям ЗСУ повернутися до творчості

Зараз сподіваємося на ЗСУ, після деокупації – на медіа

Career Hub розпочав онлайн курс з кар’єрного консультування для освітян

Миколаївська громада завершила розробку стратегії розвитку та плану заходівз її реалізації

Упорядкована нормативно-правова база та інструменти участі — невід’ємні у процесі інтеграції ВПО

В Україні стартувала загальнонаціональна кампанія для психологічної підтримки дітей в укриттях