На яку фінансову допомогу може розраховувати внутрішньо переміщена особа?

На яку допомогу від держави може претендувати ВПО та яким чиною отримати дану допомогу - за таким роз’ясненням до громадської організації “Громадська платформа” звернулась мешканка міста Миколаїв, ...

Додано:
gromplatf

pexels-andrea-piacquadio-3760067
На яку фінансову допомогу може розраховувати внутрішньо переміщена особа?

На яку допомогу від держави може претендувати ВПО та яким чиною отримати дану допомогу – за таким роз’ясненням до громадської організації “Громадська платформа” звернулась мешканка міста Миколаїв, Софія. 

Софія переїхала з Маріуполя у зв’язку з воєнними діями з боку рф та зараз перебуває у статусі ВПО, в Маріуполі Софія втратила родину та житло, тому знаходиться у вкрай важкому моральному стані.

Юрист громадської організації “Громадська платформа”  пояснив, що окрім державної допомоги внутрішньо переміщені особи можуть отримати міжнародну цільову грошову підтримку, що реалізується спільно з Урядом України.

Для того, щоб отримати допомогу потрібно звернутися до Управління соціального захисту населення міста Миколаїв або подати заяву віддалено через мобільний додаток «Дія».

Також міжнародну допомогу ВПО можуть отримати від таких організацій:

  1. Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні спільно з Товариством Червоного Хреста України – surl.li/byyrt ;
  2. Програми від ЮНІСЕФ «Спільно» – surl.li/byyru ;
  3. Агентства ООН у справах біженців – surl.li/byyrw ;
  4. Всесвітньої продовольчої програми ООН – surl.li/byysw ;
  5. Міжнародної організації з міграції (МОМ) – surl.li/byyry ;
  6. Норвезької ради у справах біженців (NRC) – https://www.facebook.com/ua.nrc.no/posts/1629664447399685 .

Потрібно зауважити, що фінансову допомогу від міжнародних організацій внутрішньо переміщена особа може отримати тільки один раз від будь якої організації.

Спираючись на поради юриста, Софія зібрала потрібні документи та звернулась до Управління соціального захисту населення, вже у наступному місяці Софія почала отримувати щомісячну допомогу для ВПО від держави та отримала разову фінансову допомогу від Агентства ООН у справах біженців.

Проєкт впроваджується  ГО ​​«Громадська платформа» у рамках проєкту ПРООН «ЄС за діалог: Зміцнення стійкості України для реагування на нагальні потреби центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало внаслідок війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС). 

Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Протезування за кордоном: так чи ні?

УКФ спільно з УІНП підтримають дослідників, які працюють з темами, що активно використовує російська пропаганда

Триває реєстрація жінок для участі в групі підтримки, які чекають військовослужбовців

Як змінилась медична допомога в громадах України в умовах війни: аналіз та рекомендації

Опитувальник для журналістів і журналісток щодо професійних проблем і викликів, які постали перед ними в період війни

Ініціативи молоді, які показують, що їй не байдуже