На Волині з навчальним візитом побували представники громад Львівщини та Закарпаття

За підтримки «U-LEAD з Європою» відбувся черговий офлайн-візит з обміну досвідом. Представники територіальних громад Львівської та Закарпатської областей вивчали кращі практики підтримки та співпраці ...

документи офіс тренінг дослідження
На Волині з навчальним візитом побували представники громад Львівщини та Закарпаття

За підтримки «U-LEAD з Європою» відбувся черговий офлайн-візит з обміну досвідом. Представники територіальних громад Львівської та Закарпатської областей вивчали кращі практики підтримки та співпраці з бізнесом на прикладі громад Волині.

Учасники навчальної поїздки побували у Нововолинській, Устилузькій та Прилісненській територіальних громадах, де вивчали кращі практики з розвитку підприємництва у сільській місцевості, залучення нового бізнесу та реалізацію спільних соціальних проєктів.

«Ми продовжуємо відновлювати в рамках «U-LEAD з Європою» візити з обміну досвідом, які раніше часто проводили. Їхня основна мета обмінюватися кращими практиками діяльності територіальних громад з різних напрямків, які можна поширювати та впроваджувати в інших громадах. Обмін досвідом є дуже важливим для подальшого розвитку громад та відновлення України», – зазначив керівник регіонального офісу U-LEAD у Волинській області Анатолій Пархом’юк.

Перший день візиту представники громад провели у Нововолинській територіальній громаді, в якій охоче поділилися своїми здобутками та кращими інструментами та практиками співпраці з бізнесом. Голова громади Борис Карпус презентував комплексний підхід муніципалітету до розвитку бізнесу в громаді, який включає залучення релокованого бізнесу, допомогу у отриманні грантів підприємцями та створення індустріальних парків.

У Нововолинській громаді будують сучасний індустріальний парк «NOVO», створення якого це результат тісної співпраці  бізнесу з муніципалітетом. Представникам громад розповіли історію його створення та показали локацію розташування майбутніх приміщень, в яких згодом працюватимуть підприємства у сфері переробки сільськогосподарської продукції, ї зберігання, заморозки та перевезення.

Громада багато працює над запрошенням релокованого бізнесу на свою територію. Одним із таких успішних прикладів є підприємство, яке переїхало в Нововолинськ з Маріуполя та успішно інтегрувалася в місто. Компанія займається переробкою ПЕТ-пляшки та розвиває у Нововолиснькій громаді  культуру поводження з твердими побутовими відходами. Також делегація побувала на фермерському господарстві «Дари Волині», яке є прикладом успішного використання муніципалітетом інструменту залучення грантових коштів у бізнес.

«У Рава-Руській громаді ми зараз розвиваємо співпрацю з бізнесом та плануємо створити індустріальний парк. Відвідавши громади Волині, зокрема Нововолинську,  вдалося побачити особливості процесу створення індустріального парку та запрошення потенційних інвесторів. Вивчивши їхній досвід вдалося отримати для себе певні відповіді в цьому напрямку. Такі навчальні візити дуже потрібні та важливі. Спілкуючись з колегами з інших громад, які вже мають досвід в певній сфері, вдасться в подальшому уникати певних проблем та легше долати труднощі. Ця поїздка дала мені бачення подальшого розвитку співпраці з потенційними інвесторами та громади загалом», – поділився враженнями заступник голови Рава-Руської територіальної громади Львівської області Михайло Залуцький.

У Прилісненській громаді ефективно використовують земельні ділянки та приміщення, що сприяє сталому розвитку бізнесу та підприємництва на її території. У цьому переконалися учасники візиту, відвідавши низку підприємств – КП «Волиньприродресурс», ДП «Волиньторф», Філію ДП «Ліси України» «Городоцьке лісове господарство» та ТОВ «БІО БЕРРІ». Керівники компаній розповідали про свою діяльність та ділилися практичними кейсами співпраці за формулою «громада-бізнес».

На прикладі діяльності  КП «Волиньприродресурс» учасники побачили наскільки важливою є взаємодія різних рівнів самоврядування для розвитку легального видобування корисних копалин. Представники громад побували на потужностях підприємства та поспілкувалися з його керівництвом.

У Прилісненській громаді активно розвивається ягідний кластер, підприємство ТОВ «БІО БЕРРІ» є яскравим підтвердженням цього. Учасники візиту відвідали одну з локацій підприємства в селі Карасин.

Філія «Городоцьке лісове господарство» ДП «Ліси України» налагодило співпрацю з Прилісненською громадою щодо утримання лісових доріг та розвитку інфраструктури сіл. Окремими напрямком, який спільно розвивають громада та господарство – це шкільне лісництво, лісники допомагають громаді у розвитку позашкілля у закладах загальної середньої освіти.

Третій день навчального візиту представників територіальних громад Закарпаття та Львівщини на Волинь проходив в Устилузькій громаді. Керівництво громади охоче презентувало своїм колегам практичний кейс з розвитку підприємництва та самозайнятості в сільській місцевості. Обговорили дієві інструменти стимулювання малих агровиробників в громаді. Окрім того розповідали про соціальні проєкти, які вдалося реалізувати в громаді завдяки злагодженій співпраці з місцевим бізнесом.

Делегація відвідала підприємства та фермерське господарство, які працюють на території Устилузької громади. Перша локація, на якій побували учасники візиту, це відокремлений підрозділ ТОВ «Луцька аграрна компанія». На підприємстві, використовуючи сучасне обладнання, вироблять власні комбікорми.  Загалом компанія вирощує птицю на 11-ти локаціях у 100 пташниках та входить в п’ятірку найбільших виробників курятини в Україні.

У с. П’ятидні представники громад ознайомилися з роботою ТОВ «П’ятидні», яке  є одним з найбільших агровиробників Волинської області та активно співпрацює з Устилузькою громадою над соціальними проєктами. Керівництво компанії поділилося результатами співпраці та планами на майбутнє.

Побували учасники візиту й на фермерському господарстві «Стара хата», яке без перебілення можна назвати одним з успішних прикладів розвитку малого підприємництва в громаді. Власники господарства практично з «нуля» створили молочну ферму, займаються тваринництвом, покращують пасовища та розвивають інфраструктуру. Фермери планують згодом відкрити власну сироварню та створити умови для надання послуг із «зеленого» туризму у Рогожанах, селі, де вони працюють.

«Навчальні візити для нас є дуже актуальними, особливо зараз, коли дуже мало подібних заходів з обміну досвідом. Такі поїздки дозволяють наочно побачити успішні практики органів місцевого самоврядування та вивчити їхній досвід з різних напрямків. Ми змогли на певних прикладах побачити, як в громадах розвивають співпрацю з бізнесом та реалізовують спільні проєкти. Нам вдалося багато побачити успішних прикладів з розвитку сільського господарства, що є актуальним для нас, але дещо в менших масштабах. Сам досвід та формат співпраці територіальних громад Волині з фермерськими господарства дуже корисний для нашої візити. Загалом візити з обміну досвідом є важливим не тільки для керівників громад, але й для працівників певних структурних підрозділів, які зможуть більш детально вивчати кращі практики своїх колег», – наголошує голова Горінчівської територіальної громади Закарпатської області Михайло Калинич.

Також представники громад відвідали музей композитора Ігоря Стравінського, де обговорили результати навчальної поїздки. Учасники поділилися своїми враженнями від побаченого, розповіли про досвід своїх громад з розвитку бізнесу та обговорили плани на майбутнє.

378375688_721421786690928_5685268062678605558_n


Тематика публікації:       

Останні публікації цього розділу:

На Чернігівщині підготували 40 арттерапевтів для роботи з дітьми, які постраждали від наслідків війни

На Закарпатті триває адвокаційний проєкт з підвищення обізнаності прав серед ВПО

В Україні розпочинається програма відновлення і підтримки жінок від ГО «Так Штаб»

Планування розвитку Зазим’я: від соціального захисту до економічного зростання

Молодь України зібралася на Рівненщині для участі у всеукраїнському тренінгу «Лідерська академія»

Абетка саморегуляції 6.0: завершено перший блок курсу з підтримки психічного здоров’я