На онлайн-практикумі фахівцям з громад Миколаївщини роз’яснили особливості реформування системи соцзахисту
Через карантин та обмежувальні заходи, що пов’язані з поширенням коронавірусної хвороби, регіональні відділення Асоціації міст України проводять практикуми з застосування законодавства у форматі ...
Додано:
at
Через карантин та обмежувальні заходи, що пов’язані з поширенням коронавірусної хвороби, регіональні відділення Асоціації міст України проводять практикуми з застосування законодавства у форматі онлайн.
Так, 12 серпня у Миколаївському регіональному відділенні АМУ відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Реформування системи соціального захисту. Особливості роботи з особами з інвалідністю, учасниками АТО, внутрішньо переміщеними особами та іншими категоріями населення».
Захід організовано в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Практикум транслювався у мережі Facebook на сторінці Миколаївського РВ АМУ та сторінці «ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон», тому бажаючі могли вільно долучитись до перегляду і обговорення.
Модератором заходу виступила експертка з організації надання соціальних послуг Валентина Ципляк. Серед учасників – фахівці органів місцевого самоврядування, зокрема представники профільних структурних підрозділів, та інші спеціалісти, що працюють в сфері соціального захисту населення.
На початку практикуму виконавчий директор Миколаївського регіонального відділення АМУ Тетяна Яблоновська привітала учасників та наголосила, що окрім запланованих до розгляду тем, учасники зможуть отримати відповіді на свої питання від експерта-модератора Валентини Ципляк і консультантів регіонального відділення АМУ – Лідії Віштал та Юлії Забродкіної.
На практикумі обговорювалися нововведення закону про соціальне замовлення, а також нові повноваження органів місцевого самоврядування щодо надання соціальних послуг.
Значну увагу учасники навчання приділили питанням організації надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів та безпосередньо процедурам/механізмам замовлення соціальних послуг та контролю їх якості і ефективності. Серед тем, зокрема:
- нормативні засади соціального замовлення;
- визначення потреб населення у соціальних послугах, як перший крок соціального замовлення;.
- особливості роботи з особами з інвалідністю, учасниками АТО/ООС, ВПО, іншими ключовими категоріями населення;
- формування соціального замовлення на послуги для окремих груп населення;
- розрахунок вартості соціальних послуг ;
- процедури/механізми замовлення соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів для окремих груп населення;
- організація контролю, моніторингу та оцінки якості надання соціальних послуг.
Крім того, у форматі питання-відповідь учасники практикуму розглянули етапи запровадження та переваги соціального замовлення; особливості розробки місцевих програм, що стосуються розвитку соціальних послуг в ОТГ; яким чином можливо впровадити соціальне замовлення послуг якщо відсутні надавачі соціальних послуг окрім бюджетних.
________
Миколаївське РВ АМУ