На громади Миколаївщини очікують нові правила оренди комунального майна

Нові норми реалізації прав оренди комунального майна через електронні сервіси та принципи роботи громад в рамках оновленого відповідного законодавства - про це йшла мова під час виїзної консультації ...

Додано:
at

IMG-6965
На громади Миколаївщини очікують нові правила оренди комунального майна

Нові норми реалізації прав оренди комунального майна через електронні сервіси та принципи роботи громад в рамках оновленого відповідного законодавства – про це йшла мова під час виїзної консультації експертів Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України у Шевченківській ОТГ (громада-член АМУ). 

Захід за участі фахівців Шевченківської сільської ради, в.о. старост, нинішніх орендарів нерухомого майна громади, було проведено в рамках проекту “Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні” (ПУЛЬС), що реалізується за підтримки USAID.  

“В Шевченківській ОТГ актуально стояло питання оренди комунального майна, тим паче, із дією Закону про оренду державного і комунального майна. У зв’язку з цим ми звернулись до Миколаївського відділення Асоціації міст, щоб експерти допомогли нам розібратися, розтлумачити нововведення і визначити, як працювати далі. На цю зустріч ми запросили орендарів, виконуючих обов’язки старост, а також працівників сільської ради, за якими закріплена відповідна робота”, - розповідає голова Шевченківської громади Тетяна Шакунова. 

Основною новелою принципів оренди державного і комунального майна  є врегулювання передачі в оренду державного та комунального майна на електронних торгах (аукціонах) у торгових електронних системах, зокрема «Прозорро.Продажі». Таким чином, в рамках нового закону “Про оренду державного та комунального майна” робота громад кардинально змінюється і потребує абсолютно нового підходу до прийняття управлінських рішень і роботи в електронних системах.  

“Звісно, у роботі по цьому закону можуть бути складнощі, адже він вводиться в дію багаторівнево – у лютому, липні та жовтні цього року.  На цій консультації ми, в першу чергу, були націлені на те, щоб пояснити, роз’яснити, розповісти органам місцевого самоврядування – що їм наразі, у даний перехідний період, потрібно зробити, аби в подальшому працювати безперебійно, отримувати гідну орендну плату, щоб комунальне майно громади використовувалось ефективно, - коментує Лідія Віштал, консультантка з юридичних питань Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст. – Одна з рекомендацій місцевій раді – подивитись, що прописано у порядку передачі майна в оренду, прийнятого Кабміном у липні 2020 року, проаналізувати, визначити свої особливості передачі майна в оренду та розробити свої типові договори оренди”, – зазначає експертка. 

В рамках обміну точками зору, учасники дискусії обговорили принципи роботи орендодавців та орендарів, правила розпорядження майном, які можуть позитивно вплинути на процес передачі майна в оренду (та принести вигоду для усіх сторін). Адже кошти від оренди надходять у місцевий бюджет і спрямовуються на розвиток громади, подальший розвиток малого та середнього бізнесу.  

“Питання щодо оренди державного і комунального майна дуже відповідальне, і значно впливає на формування місцевих бюджетів. Орендна плата – це надходження до податків і зборів, тому для місцевих рад важливо, щоб податок з оренди не зменшився із введенням і дію відповідного законодавства”, - наголошує консультантка АМУ з бюджетних питань Юлія Забродкіна

___________ 

Миколаївське РВ АМУ  


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Трудове законодавство та ОГС: відбувся онлайн-семінар для представників громсектору

Школярі України зібрали 54 тонни сміття під час Всесвітнього дня прибирання

Запущено 4 telegram-канали "COVID-19: Україна-Захід", -Схід", -Південь" та -Центр"

Постраждалі та СЦГІ продовжують освітню програму з протидії сексуальному насильству в ході збройного конфлікту

Місцеві вибори-2020: проблеми Дніпра та виклики перед кандидатами

Королі хайпу та розвиток села: на Рожнятівщині Івано-Франківської області відбувся перший “ІнстаДень”