Миколаїв гостинний: молодь з Литви побудувала «культурний міст» з Україною

П’ять хлопців та дівчат разом з викладачами з литовського міста Вількія «поринули» в історію українського Півдня в рамках проекту «Культурний міст: Україна-Литва».З 16 по 20 листопада Миколаїв став ...

Додано:
Evgen Gomonjuk

1DSC_0038
Миколаїв гостинний: молодь з Литви побудувала «культурний міст» з Україною

П’ять хлопців та дівчат разом з викладачами з литовського міста Вількія «поринули» в історію українського Півдня в рамках проекту «Культурний міст: Україна-Литва».

З 16 по 20 листопада Миколаїв став центром обміну молоді двох країн. Команда з громадських організацій «Ресурсний центр громадських ініціатив», «Николаев – город для людей» та КУ «Агенція розвитку Миколаєва» працювала над «будівництвом» культурного мосту за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

1DSC_0834

1DSC_0066

1DSC_0935

Молоді люди з України та Литви обмінювались досвідом, вивчали історію та традиції один одного під час культурних вечорів, в тому числі навчилися українським та литовським народним танцям, смакували національну кухню в регіональному осередку «Української Академії Лідерства».

«Проект «Культурний міст: Україна-Литва» об’єднав молодь по різні боки кордонів, надав можливість учасникам краще познайомитись із історією, створити спільну ініціативу та налагодити подальшу співпрацю. Подібні ініціативи відкривають нашу країну світові», – вважає керівник проекту, Анна Ганжул.

Більшу частину часу зайняли подорожі Миколаївщиною. Молоді люди по-справжньому закохалися в туристичні принади регіону, відкривши для себе неповторну «гірську країну» серед українських степів – гранітно-степове Побужжя в селі Мигія. Насолоджувались бірюзовими водами Радонового озеру та дивовижними краєвидами Актівського каньйону. Учасники обміну подорожували та відкривали для себе міста Миколаїв, Одеса та Южноукраїнськ.

«Мені подобається Україна, тому що тут гарна природа. Я думаю, що місцеві люди інші – вони більш привітні. Вони розмовляють з тобою, нібито знають тебе давно», – поділилися враженнями учасниця проекту обміну Лукреція.

1DSC_0049

1DSC_0251

1DSC_0178

Ще одна сторона ініціативи – фотопроект «Історія всередині нас», коли учасники обміну перевтілилися в історичні постаті, що пов’язані з Миколаєвом (фотограф Олександр Сайковський), та презентаційний короткометражний фільм (автор Олександр Виноградов) про Миколаївську область, співпереживання та пережиті враження від п’ятиденного проекту.

Крім того, литовська сторона також планує презентувати фотопроект та короткометражний фільм у Литві. Тож чекаємо на продовження!

1DSC_0033

1DSC_0044

1DSC_0017

1DSC_0281

1DSC_0004


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Світлофор безпеки: дізнайтеся, чи захищена ваша організація від ризиків і що слід змінити вже зараз

Стартував ІІ етап навчальної програми «Кроки для спеціалістів. Мобільність»

Презентовано дослідження “Професійне вигорання працівників благодійного сектору”

«Помилки грантера»: ГО PRO Women UA запустила освітній відеопроєкт

Команда зі Львова здобула нагороду на Міжнародному студентському ярмарку International Expo-2023 у Литві

Зупинимо туберкульоз разом. Започатковано інформаційну кампанію #ТакМиМожемо