“Ми хочемо лишитись в Україні”: обмін досвідом Молодіжних банків ініціатив України та Італії 

Італійська молодь виглядає здивовано. “Але ж у вас в країні війна. Там небезпечно. Невже ніхто з вас не планує їхати в інші країни?” Всі українці заперечно хитають головою. Пояснюємо: “Нам треба ...

IMG_8166-1
“Ми хочемо лишитись в Україні”: обмін досвідом Молодіжних банків ініціатив України та Італії 

Італійська молодь виглядає здивовано. “Але ж у вас в країні війна. Там небезпечно. Невже ніхто з вас не планує їхати в інші країни?” Всі українці заперечно хитають головою. Пояснюємо: “Нам треба відбудовувати країну після перемоги. Дуже багато роботи. Ніхто не зробить це замість нас.” 

Майже 2 дні дороги в одну сторону. 8 годин на кордоні з Польщею. Купа пересадок: потяги, автобуси, літак над Альпами. 

Все для того, щоб познайомити українських та італійських підлітків з Молодіжних банків ініціатив (далі МБІ) Модель МБІ працює в 32х країнах. Це перший досвід міжнародної зустрічі для наших команд.

Ми прямуємо до міста Комо на півночі Італії. Італійські МБІ працюють лише в Комо та 4 наближених містечках. Для порівняння, Україна має 9 банків по всій країні. 

З України було відібрано 5 учасників з 13 заявок. Дивились, в першу чергу, на  мотивацію та рівень англійської мови. 

Протягом 2х днів в Комо представники МБІ розповідали про свої реалізовані проєкти, обмінювались досвідом фандрейзингу та просто багато спілкувалися з новими друзями. 

IMG_8384-1 IMG_8174-1

Окрім спілкування про різницю підходів в моделі МБІ, італійська молодь дуже цікавилась, як ми живемо в стані війни й дивувалась, що ніхто з присутніх українців не хоче їхати з країни. Виявилось, що італійська молодь, навпаки, не бачить для себе перспектив в Італії. Одним з найкращих варіантів вважають переїзд до Британії. 

Також італійців здивувало, що проєктна менеджерка МБІ України Ксенія Попова має всього 21 рік. “Виходить, що в вашій країні в молодь більше вірять та довіряють” – зазначила Беатріче, представниця МБІ в м. Комо “Бо я багато разів відправляла своє резюме різним компаніям і немає результату. А ви в такому віці й навчаєтесь, й працюєте” .

Незважаючи на дощі й озеро Комо, що вийшло з берегів, ми познайомитись з містом та проєктами МБІ Італії. Вечеряли в кафе, де працюють люди з інвалідністю та пробували записувати подкаст в залі звукозапису, що відремонтувала молодь в рамках грантової підтримки місцевого МБІ. 

В останній день обміну в м. Комо була злива, але це не завадило підліткам організувати затишну вечерю і домовитись про продовження співпраці і зустріч через 5 років. Віримо, що представники МБІ України візьмуть новий досвід для реалізації нових проєктів в їх громадах. 

IMG_8167-1

Варто зазначити, велику підтримку з італійської сторони в організації цієї поїздки. Не зважаючи на насичений графік вони дуже швидко погодились. Українська команда дуже вдячна за гостинність та легкість спілкування La Fondazione Comasca. Ми дуже чекаємо перемоги, аби учасники італійського МБІ могли приїхати в Україну.  

Поїздка стала можливою завдяки підтримці Foundation de France.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Ресурсні центри для неурядового сектору Півдня України визначили пріоритетні сфери розвитку

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares