«Муніципалітети – за стале зростання»: зелене світло органам місцевого самоврядування

 22 листопада у Києві розпочалась дводенна конференція на високому рівні «Муніципалітети – за стале зростання». Близько 400 представників органів державної влади та місцевого самоврядування, ...

Додано:
Nataliia Chernenko

ART_9889
«Муніципалітети – за стале зростання»: зелене світло органам місцевого самоврядування

 22 листопада у Києві розпочалась дводенна конференція на високому рівні «Муніципалітети – за стале зростання». Близько 400 представників органів державної влади та місцевого самоврядування, асоціацій місцевих органів влади та інші зацікавлені сторони з Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови та України, а також представники Європейської комісії зустрілись, аби обговорити роль місцевих органів влади у виявленні та вирішенні викликів сталого розвитку, економічної стабільності та зміни клімату.

ART_9958

«У світі та в ЄС зокрема муніципалітети відіграють все більш важливу роль у впроваджені реальних змін, які безпосередньо впливають на умови життя населення. Дуже приємно бачити, що завдяки об’єднаним зусиллям головних ініціатив Європейського Союзу – «Угода Мерів» та «Мери за економічне зростання» – у Києві зібрались понад 300 мерів із країн Східного партнерства», - зазначив Петер Вагнер, керівник Групи підтримки України в Європейській комісії.

За словами Віце-прем’єр-міністра України Геннадія Зубка, у рамках реформи децентралізації органам місцевого самоврядування делегували повноваження, ресурси та відповідальність. «У такий спосіб посилюємо місцеві громади, надаємо можливості самостійно визначати стратегії розвитку, залучати інвесторів, реалізовувати інфраструктурні проекти, впевнено йти до сталого зростання. У муніципалітетах працюють нові менеджерські команди, з новими можливостями, ресурсами і підходами до управління,  які формують нову європейську систему менеджменту у всій країні», – розповідає Віце-прем’єр міністр України.

Геннадій Зубко зазначив, що потужним фінансовим інструментом посилення громад є фінансова децентралізація та державна підтримка:  «Україна увійшла до найбільш фінансово децентралізованих європейських країн. Місцеві бюджети вже становлять понад 52% консолідованого бюджету України. Державна підтримка регіонального розвитку у порівнянні з 2014 роком зросла у 39 разів. Це – нові можливості для створення доступності та якості послуг для жителів громад (в сфері освіти,  медицини, адміністративного сервісу та інших).   За підтримки наших європейських партнерів Україна проводить реформи, Україна змінюється і стає країною, де забезпечення високої якості послуг та високої якості життя громадян є найвищим державним пріоритетом».

У рамках панельних дискусій конференції учасники обговорюють, як муніципалітети можуть вирішувати проблеми, пов’язані зі зміною клімату, підвищенням енергоефективності та побудовою динамічної та стабільної місцевої економіки. Представники міст, які впроваджують енергоефективні проекти, діляться найкращими практиками та власним досвідом у вирішенні глобальних проблем через локальні рішення.

«Сталий, зелений, низьковуглецевий розвиток міст і громад – це вже світова тенденція, і майбутнє, яке ми повинні збудувати. Вже зараз в Україні починають працювати інструменти, що дозволять перейти на цю модель розвитку. Це і стратегічна екологічна оцінка і Стратегія низьковуглецевого розвитку. Маємо навчитись їх належно використовувати, щоб якнайшвидше побачити і відчути зміни», – зазначив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

Угода мерів щодо клімату та енергії – це європейська ініціатива, що об’єднує місцеві, регіональні та національні органи влади, які добровільно зобов’язались реалізувати на своїх територіях політику ЄС в галузі збереження клімату та енергетики. Підписанти Угоди країн Східного партнерства прагнуть скоротити власні викиди СО₂ щонайменше на 30% до 2030 року. Серед 368 міст країн Східного партнерства, які приєднались до Угоди мерів, 239 – міста України.

Мери за економічне зростання – ініціатива ЄС, в межах якої понад 260 органів місцевої влади країн Східного партнерства добровільно зобов’язались впроваджувати розумні економічні стратегії на місцях, спрямовані на зростання ВВП та збільшення можливостей для працевлаштування.

Загалом Європейський Союз підтримав реалізацію 48 пілотних проектів в межах обох ініціатив. Фінансовий внесок ЄС становить 32 млн євро.


Тематика публікації:                  

Останні публікації цього розділу:

Празька Декларація 11-ти міністрів, відповідальних за політику згуртованості

Eксперти U-LEAD допомагають громадам проводити безпечну внутрішню комунікацію

ZDOROVI запускають проєкт ментальної підтримки для медичних працівників з південно-східного регіону

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій

Нові можливості проєкту центру АХАЛАР з посилення ментального здоров'я для лідерів НДО та "хелперів"