МТОТ: Громади, які приймають внутрішньо переміщених осіб, отримують потужний ресурс для розвитку

Протягом останніх трьох років понад 1,5 млн громадян довелося зіткнутися з багатьма труднощами, спричиненими збройним конфліктом в Україні - йдеться у інформації на Урядовому порталі. Люди були ...

ВПО
МТОТ: Громади, які приймають внутрішньо переміщених осіб, отримують потужний ресурс для розвитку

Протягом останніх трьох років понад 1,5 млн громадян довелося зіткнутися з багатьма труднощами, спричиненими збройним конфліктом в Україні – йдеться у інформації на Урядовому порталі. Люди були змушені залишити дім, звичне життя і адаптуватися в різних регіонах країни – вони стали внутрішньо переміщеними особами.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України у 2017 році розробило Стратегію інтеграції внутрішньо переміщених осіб до приймаючих громад (Strategy of Integration of Internally Displaced Persons and Implementation of Long-Term Solutions to Internal Displacement until 2020), яку було затверджено Урядом України. В документі, зокрема, йдеться про те, що члени громад, які приймають внутрішньо переміщених осіб, отримують не додаткове навантаження, а потужний ресурс для розвитку громад: інфраструктури, медицини, освіти, культури. У наступному році одним з пріоритетних завдань стане розробка Плану дій на виконання Стратегії та реалізація усіх пунктів документу.

“Ми знаємо, що окрім багатьох матеріальних негараздів переселенців, існує і моральна складова, яка, напевно, є найболючішою. Вона пов’язана зі стереотипним ставленням до переселенців з боку інших громадян. Міністерство звертає увагу суспільства на той факт, що термін «внутрішньо переміщена особа» не є соціальним статусом і жодним чином не вирізняє цю групу з нашої великої української громади. Усі громадяни України мають законне право проживати в будь якій частині країни. Незалежно від того, в якому з регіонів ми народилися”, – говорять у Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

Джерело


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи