Місцеві бюджети відкрито для громадськості

Відтепер можна досліджувати, з чого саме формується бюджет населеного пункту: скільки у ньому власних надходжень, а скільки дотується державою та іншими місцевими бюджетами. Також є можливість ...

Додано:
Olena Pozniak

47349050_562066630914246_2426153676058918912_o
Місцеві бюджети відкрито для громадськості

Відтепер можна досліджувати, з чого саме формується бюджет населеного пункту: скільки у ньому власних надходжень, а скільки дотується державою та іншими місцевими бюджетами. Також є можливість перевіряти витрати:  куди і на що місцева влада спрямовує фінансовий ресурс. Державна установа «Відкриті публічні фінанси» презентували громадськості особливості роботи модулю «Бюджет для громадян», зокрема розділ  «Місцеві бюджети» під час семінару «Для чого громадянам відкриті бюджети?».

З розвитком відкритих даних в Україні центральні державні установи активно оцифровують дані та відкривають інформацію. Цього року Міністерство фінансів запустило другий модуль порталу е-data.gov.ua – «Бюджет для громадян» (openbudget.gov.ua).

30 листопада 2018 року на державному порталі Бюджет для громадян в розділі «Місцеві бюджети» розпочався процес оприлюднення інформації всіх місцевих бюджетів України. Інформація зручно візуалізована у вигляді графіків та діаграм, яку можна вивантажувати з порталу у csv та json форматах.

«Спеціалістами ДУ «Відкриті публічні фінанси» вже відкрито понад 9 тисяч місцевих бюджетів. Оберете ви Трускавець Львівської області чи село Золотоноша Черкаської області – всі ці населені пункти можна перевірити на збалансованість їхніх бюджетів», – зазначив бізнес-аналітик ДУ «Відкриті публічні фінанси» Ігор Пліса під час своєї презентації.

Його виступ змістовно доповнила координаторка проекту Є-Data Анастасія Розлуцька. Вона розповіла про ідею та створення проекту інформаційно-аналітичної системи «Прозорий бюджет» та його зв’язок з першим модулем порталу Є-Data – spending.gov.ua.

Також під час тренінгу виступили керівник Відділу бюджетної політики Центру «Ейдос» та проекту «Відкритий бюджет» Володимир Тарнай з практичними кейсами на основі відкритих даних та журналістка й фахівець в галузі відкритих бюджетів Надія Бабинська-Вірна про те, як правильно використовувати відкриті дані в бюджетній сфері та пов’язані з цим ризики.

Проект реалізується командою Є-data за підтримки програми «Ефективне управління державними фінансами», що провадиться федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, за дорученням Урядів Німеччини та Великої Британії.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Татарбунарський районний суд Одеської області підвищує довіру серед молоді

Тернопіль об’єднає молодь зі всієї України

До 140-річчя Симона Петлюри Інститут інститут національної пам’яті презентував відеоролик

Що «нареформували» уряд, парламент та НБУ за січень-березень 2019?

У Сумах відбувся «День кар’єри ЄС»

«Напівпрозорі» ради»: чому механізми, закріплені в НПА, не працюють на практиці