Майбутнє в минулому: «Новий прекрасний світ»

Оголошено головну програму 19 Docudays UA «Новий прекрасний світ». Про програму розповідає директорка Комунікаційного департаменту та членкиня відбіркової ради фестивалю Дарʼя Аверченко.Назва ...

Додано:
Docudays UA

2d2fb837-4679-af13-11ce-c87be3a069b0
Майбутнє в минулому: «Новий прекрасний світ»

Оголошено головну програму 19 Docudays UA «Новий прекрасний світ». Про програму розповідає директорка Комунікаційного департаменту та членкиня відбіркової ради фестивалю Дарʼя Аверченко.

Назва основної кінопрограми цьогоріч невипадково перегукується з романом Олдоса Гакслі «Прекрасний новий світ». Як і автор антиутопії, ми шукали відповідь на питання, яким наш світ буде завтра. Йдеться не тільки про роботизацію професій, подолання наслідків пандемії COVID-19, балансування на порозі екологічної катастрофи, але й про ідеї авторитаризму, які укорінюються навіть у найдемократичніших державах.

До програми увійшло три фільми: «Cвітло, всюди»«Відходи №6. Як велично» і «Модний Вавилон».

a38b2645-926f-c3f6-e1f7-9e6028a736bc

Кадр із фільму «Світло, всюди» (реж. Тео Ентоні)

«Світло, всюди» — це фільм американського режисера Тео Ентоні. Автор досліджує, як люди фізично бачать світ, фокусуючись на використанні нагрудних поліцейських камер та інших форм спостереження. Режисер поєднує це з відстеженням сонячних затемнень, паралельно міркуючи про розвиток автоматичної зброї й кінокамери. Ми потрапляємо на виробництво компанії «Аксон» й відкриваємо нескінченну кількість техніки, що спостерігає за світом людей удень і вночі. Адже на думку поліції, кожна людина, бодай раз у житті, скоїла злочин. А якщо досі не скоїла, то обов’язково зробить це в майбутньому. Фільм став справжньою сенсацією і здобув «Спеціальну нагороду журі за американський документальний фільм» на кінофестивалі «Санденс» минулого року.  

70836a96-3d81-d0ae-3224-f62c7c60810c

Кадр з фільму «Відходи №6. Як велично» (реж. Ян Іяс)

У стрічці «Відходи №6. Як велично» фінський режисер Ян Іяс розповідає про парадокси нового цифрового світу. У Південній Кореї тотальна залежність підлітків від ґаджетів призвела до появи державної програми реабілітації й створення спеціальних таборів. У дітей відбирають смартфони й допомагають долати «ломку», схожу на наркотичну. Їм доводиться проживати досвід цунамі у спеціальній кімнаті, їх змиває імітованою хвилею, тож доводиться міцно хапатися за залізні поручні. Якими ще вправами повертають персонажів/-ок до фізичної реальності, дізнаєтесь, коли переглянете стрічку. Цікаво, що в наступній новелі ми потрапляємо до Ґани, на наймасштабніший смітник електротехніки, де місцеві розбирають ґаджети на цінні метали. Якби лише залежні підлітки зі спецтабору побачили, як чорний отруйний смог здіймається над містом, що стало згарищем поламаних смартфонів! 

9b53495c-7d12-e7cc-4b17-098d913ec36e

Кадр із фільму «Модний Вавилон» (реж. Джанлука Матаррезе)

Стрічка «Модний Вавилон» Джанлуки Матаррезе, на перший погляд, здається веселим спостереженням за світом модної індустрії. Проте тиждень високої моди закінчується, і травесті-діви, що сиділи у першому ряду, влаштовували шоу й були в центрі уваги, намагаються «дотягти» до наступного року. Виживання, приниження, неприйняття інакшості. Цей фільм — про зворотний бік блискучого світу високої моди, у якому все відбувається зовсім не так, як на ілюстраціях глянцевих журналів.

Переглянути фільми з програми можна буде в кінотеатрах та на docuspace.org.

Слідкуйте за новинами про фестиваль на сайті docudays.ua.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

"Не додавай роботи": в Україні стартувала всеукраїнська інформаційна кампанія на підтримку поліції, медиків і рятувальників

eHealth в Україні: що це і як працює?

Молоко для пологового, допомога ЗСУ та переселенцям – як живе громада на півночі Запорізької області

Аргументи для розвитку велоруху в громадах під час війни: велосипед об’єднує і рятує життя

Активності БУР: займайся волонтерством у своїй громаді!

Як поєднувати роботу та волонтерство