У Києві нагородили переможців 3-го Міжнародного конкурсу «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни»

23 жовтня відбулась церемонія нагородження переможців 3-го Міжнародного конкурсу «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни». Захід відбувся у вільному просторі MediaHub. Організатор – ГО «Центр UA». ...

d7a47f3-7bid
У Києві нагородили переможців 3-го Міжнародного конкурсу «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни»

23 жовтня відбулась церемонія нагородження переможців 3-го Міжнародного конкурсу «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни». Захід відбувся у вільному просторі MediaHub. Організатор – ГО «Центр UA».

У 2015 році конкурс проходив уже втретє. Перші два відбулись у 2011 та 2014 роках відповідно. Щороку організатори оголошують спеціальну тему. У 2015 році такою темою стало одне з гасел Революції гідності – «Права людини понад усе!».

Роботи конкурсу оцінювали три журі: експертне, журі правозахисників та журі інтернет-користувачів.

До експертного журі увійшли журналісти та громадські активісти: Тетяна Даниленко, журналіст, телеведуча, «5 канал»; Лариса Денисенко, письменниця, правник; Надя Кельм, дизайнер, рух «Чесно»; Юрій Марченко, журналіст, головний редактора Platforma; Севгіль Мусаєва-Боровик, журналіст, головний редактор «Української правди»;Оксана Романюк, громадський діяч, виконавчий директор Інституту масової інформації; Олена Старанчук, дизайнер, ілюстратор; Олексій Тарасов, журналіст, головний редактор Buro24/7.

За результатами голосування експертного журі, переможцями стали:

  • У категорії «Зображення» Микола Гончаров;
  • У категорії «Вірш» Юрко Космина «Дума про дельфіна»;
  • У категорії «Гасло» Оксана Войчишина (Homochka) «В приціл правди не видно» та Ірина Макарчук (Irysh) «Будь ПРЕСОЮ, а не ПРЕСОваним»\«Be press, not pressed»;

Як зазначив Микола Гончаров: «Плакат –  це картинка, підпис до якої розміщений на самому зображенні, можна ще сказати що це зображення яке замінює слова. Актуальне сьогодні, так як швидко створюється і швидко поширюється в соціальних мережах. Останні 2 роки багато малюю плакатів про війну, а хотілося б був привід малювати тільки про любов.»

За результатами голосування журі правозахисників до якого увійшли Максим Буткевич, співкоординатор проекту «Без кордонів»; Марина Говорухіна, PR-менеджер Української Гельсінської спілки з прав людини; Тетяна Мазур, директор Amnesty International в Україні;  Олександра Матвійчук, голова правління Центру громадянських свобод, переможцями стали:

У категорії «Зображення» Ілля Стронговський за серію постерів (постер №1, постер №2, постер №3). Його роботи також були відзначені спеціальною нагородою від Інституту масової інформації.

  • У категорії «Вірш» Олексій Сударенко «Мнение рядовых граждан»;
  • У категорії «Гасло» Akson «Цензура – чужий монтаж твоєї свідомості».

«Я думаю, це була дуже актуальна подія. Особливо актуальною, як на мене, є теза про те, що після революції Гідності необхідність у контролі за владою на відпала, а стала ще більш актуальною. Наша творчість – це підтримка цієї ж ідеї», Олексій Сударенко, переможець у категорії “Вірш”, за рішенням журі правозахисників.

У категоріях «Есей» та «Інші формати» експертні журі прийняли рішення нагороди не присуджувати.

Спеціальну відзнаку від EUROMIADAN SOS за свою роботу отримала Віра Ганжа.

«Мені хотілося у своїй роботі привернути увагу друзів і знайомих в соціальних мережах до питань свободи слова, а також спробувати свої сили в якості графічного дизайнера. Поставила собі завдання – придумати легко і швидко зчитуваний образ для постера. Для мене також важливо було говорити про роль нових медіа в журналістиці на прикладі Twitter», сказала Віра Ганжа

Також відзнаку від організаторів конкурсу отримав Віталій Янковий (постер №1, постер №2)

За результатами голосування журі інтернет-користувачів переможцями стали:

Юрій Шеляженко у категорії «Есей»; Dzhafer у категорії «Зображення»; Артем Полежака у категорії «Вірш»; Оксана Войчишина (Homochka) «В приціл правди не видно» та Ірина Макарчук (Irysh) «Будь ПРЕСОЮ, а не ПРЕСОваним»\«Be press, not pressed»; Гурт «Вперше чую»  у категорії «Інші формати».

Всього на конкурс було подано 630 творів:  331 постер, 100 вірішів, 150 гасел, 40 есеїв, 9 мультимедійних робіт. За перебігом конкурсу спостерігали  інтернет-користувачі з 99 країн світу.  До конкурсу долучилися міжнародні учасники з Китаю (Wenjie Huo), Марокко (Hicham Boudra), Польщі (Saskia), Філіппін (Jophel Botero Ybiosa), Ірану (Zahra Khadem Shariat), Еквадору тощо.

Ідея конкурсу виникла на зустрічі журналістів руху «Стоп цензурі!» у червні 2010 року. Тоді в період інтенсивного політичного тиску доводилося шукати нові канали комунікації для інформування громадян про те, що цензура є проблемою не лише журналістської спільноти, а й усього суспільства. Ідея знайшла своє втілення у 1-му Міжнародному конкурсі «Стоп цензурі!», який відбувся в 2011році.

Конкурс поєднує громадський активізм та різні типи творчих практик. Його особливістю є наддемократичні правила – участь може взяти кожен, незалежно від віку, освіти і громадянства. Мовами конкурсу є українська, англійська, російська, кримськотатарська.

До організації конкурсу не має стосунку жодна політична сила.

Конкурс є інструментом самоорганізації громадян, його мета – широка суспільна дискусія про захист свободи слова, забезпечення доступу до публічної інформації, ефективна протидія цензурі.

Більше інформації на сайті: www.stop-censorship.net та на сторінці конкурсу на Facebook


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Празька Декларація 11-ти міністрів, відповідальних за політику згуртованості

Eксперти U-LEAD допомагають громадам проводити безпечну внутрішню комунікацію

ZDOROVI запускають проєкт ментальної підтримки для медичних працівників з південно-східного регіону

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій

Нові можливості проєкту центру АХАЛАР з посилення ментального здоров'я для лідерів НДО та "хелперів"