KyivLEPP – інкубатор проєктів, які роблять правосуддя доступним

На жаль, у багатьох країнах світу система правосуддя створена таким чином, що вона надає додаткові можливості лише привілейованим верствам населення і навпаки звужує можливості для вразливих. Основна ...

Додано:
legal_dev_network

KLEPP1
KyivLEPP – інкубатор проєктів, які роблять правосуддя доступним

На жаль, у багатьох країнах світу система правосуддя створена таким чином, що вона надає додаткові можливості лише привілейованим верствам населення і навпаки звужує можливості для вразливих. Основна мета другої практичної програми посилення правової спроможності KyivLEPP 2020 – змінити такий стан справ.

Що таке KyivLEPP?

Київська практична програма посилення правової спроможності, інкубатор інноваційних ідей у сфері доступу до правосуддя в Україні та світі. 

Програма KyivLEPP була створена у 2019 році Українською школою практичних знань з питань доступу до правосуддя (Школа). Мережа правового розвитку є однією засновників Школи. Експерти Мережі активно долучилися до організації та проведення цьогорічної програми.

KLEPP1
На фото: учасники та експерти KyivLEPP 2020

У 2020 до програми долучились п’ять команд інноваторів з Кенії, Киргизстану, Північної Македонії, Польщі та України запропонували ідеї, як вдосконалити систему доступу до правосуддя у своїх країнах. І протягом останнього тижня листопада, під час онлайн зустрічей за методологією дизайн-мислення експерти Kyiv LEPP допомагають цим ідеям розвинутися в прототипи рішень.

Киргизстан

Проблема: 

В країні за час епідемії COVID-19 збільшилася на 65% відсотків кількість випадків сімейного та ґендерно-обумовленого насильства. Проте, місцеві юристи в багатьох випадках не вміють, а часом і зовсім не хочуть працювати з  потерпілими від подібних злочинів, адже ті не здатні оплатити їхні послуги. У підсумку – лише 10 відсотків таких справ доходять до суду.

Ще менше виноситься вироків, в яких покарання призначене відповідно до вчиненого злочину. Зазвичай компенсації жертвам настільки мізерні, що їх не вистачає на відновлення після отриманих травм. Більш того, не рідкісні випадки, коли жінок виставляють не потерпілими, а провокаторами.

Рішення:

Команда представила прототип свого рішення — створення мережі спеціалізованих параюристів, які б допомагали потерпілим від сімейного та ґендерно-обумовленого насильства. 

Північна Македонія

Проблема: 

У країні за борги виконавча служба блокує соціальні рахунки, куди надходить матеріальна допомога. Це є катастрофою для малозабезпечених громадян, зокрема, ромських спільнот, адже цим держава “викидає” людей за межу бідності. 

Рішення: 

Провести адвокаційну кампанію з протидії блокування соціальних рахунків.

Проблема: 

Мешканці населених пунктів, розташованих у віддаленій гірській місцевості залишаються без належного їм за законом доступу до правосуддя, адже не мають на місцях фахових правників. 

Рішення: 

Створення виїзного/мобільного офісу для надання параюридичної та правової допомоги у віддалених громадах.

Кенія 

Проблема:

Як в інших країнах для Кенії актуальна проблема довготривалих судових процесів і не завжди в їх результаті сторони залишаються задоволені вироком. А доступ до альтернативних інструментів з вирішення спорів є обмеженим та маловідомим.  

Рішення: 

Розроблено план просування для веб-платформи альтернативного вирішення спорів, щоб її міг використати кожен та кожна. 

Польща та Україна

Спільна команда Україна-Польща презентувала свій прототип міжнародної комунікаційної платформи.

Це платформа для студентів, кураторів та клієнтів юридичних клінік обох країн. Вона дозволить українцям, які живуть в Польщі, і полякам, які живуть в Україні, отримувати спеціалізовану допомогу в питаннях оподаткування, сімейних спорах, проблемах, які можуть виникати при перетині кордону. З іншого боку – це прекрасна можливість для студентів обмінюватися досвідом, практикуватися під керівництвом кураторів юридичних клінік.

Програма KyivLEPP 2020 реалізується Українською школою практичних знань з питань доступу до правосуддя завдяки спільнотворенню колег з Української фундації правової допомогиКоординаційного центру з надання правової допомогиМережі правового розвиткуМіністерства юстиції України, правового клубу PRAVOKATOR.Kyiv та за експертної й фінансової підтримки програми “Права людини і правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

 

Джерело: сайт Української школи практичних знань з питань доступу до правосуддя


Тематика публікації:               

Останні публікації цього розділу:

Блогінг під час війни. Нові виклики

На Волині працюють над інтеграцією переселенців у життя місцевих громад

Стан культури та креативних індустрій під час війни - результати дослідження

Тбіліські принципи: про наслідки вторгнення в Україну для режиму БВГ/ФТ для НПО в країнах Східного партнерства

Прикладні напрямні партнерства #СтійкістьДляГромад

Система громадських рад виконавчих органів Березанської ради