Куцурубська об’єднана та чотири сільські громади при розробці спільної Стратегії створили сільську Мега-громаду

Такий подарунок зробили нащадки давньогрецької Ольвії на день Святого Миколая, обравши голову та депутатів сільської ради. Вона перша з об’єднанх територіальних громад в Україні продемонструвала ...

Додано:
frgn

Фонд розвитку міста Миколаєва ФРГН ФРММ
Куцурубська об’єднана та чотири сільські громади при розробці спільної Стратегії створили сільську Мега-громаду

Такий подарунок зробили нащадки давньогрецької Ольвії на день Святого Миколая, обравши голову та депутатів сільської ради. Вона перша з об’єднанх територіальних громад в Україні продемонструвала демократичну практику стратегічної зорової експансії на сусідні території, та розширила територію з 223 до 850 кв. км.

При цьому перемогла не тільки куцурубська голова Інни Копійка та ії команда — переміг стратегічний підхід до формування спроможної місцевої громади у якому будуть почуті права та інтереси всіх сіл — членів родини об’ємної сільської мега-громади.

Так створена травневим рішенням сільради Стратегічна рада не тільки запланувала у базової версії проекті Стратегії розвитку до 2026 р  об’єднання з окремними місцевими громадами, але і вперше в України це зробила!

В процесі стратегічного планування та народження Мега-громади взяли активну участь представники всіх 5-ти місцевих громад. Так грудневим рішенням Куцурубської сільради до складу Стратегічної ради включили голів Дмитривської, Островської, Солончаківської та Парутинської місцевих громад, які одразу включились у її роботу.

При методичної підтримці ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»(ФРММ) узагальнено відомості про «придане» громад. Вони містять як офіційні дані щодо наявних ресурсів нових членів кукцурубської родини, а також виклики та мрії щодо майбутнього у нової куцурубської родини, що були проговорено на фокус-групах чотирнадцятого та шостого грудня представниками громадськості, місцевих депутатів і чиновників.

Фото фокус-груп

У перші місяці Нового 2017 р. з урахуванням «приданого»Стратегічна рада на підставі аналізу наявного економічного та соціального потенціалу всіх сіл Куцурубської об’єднаної територіальної громади, аналізу сильних та слабких сторін, а також загроз та можливостей буде визначено місію та бачення розвитку Куцурубської сільської об’єднаної мега-громади.

Так стратегічною радою буде розроблено проект Стратегії Куцурубської сільської об’єднаної громади (ОТГ) до 2026 року, що буде винесено на обговорення у селах ОТГ. І лише з врахуванням громадських слухань буде винесено на сесію сільської ради.

Таким чином Куцурубська ОТГ має не тільки працьовитих членів, а і  порт, агропідприємства, заправки, Національний історико-археологічний заповідник «Ольвія» з островом Березань.

Впевнені що, куцурубчани разом продемонструють приклад довготривалої співпраці синергії та сформують спроможну місцеву громаду, у якій комфортно буде всім ії членам!

Прес-служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»

———————————————————————————————————————

Ресурсна підтримка формування куцурубської спроможної громади відбувається на виконання Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Миколаївської області до 2020 р на період 2015-17 р.» (рішення Миколаївської обласної ради №7 від 30.07.2015 р.) та в рамках проекту ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва»(ФРММ): «Куцурубська об’єднана громада як дієва демократична модель стратегічного розвитку» за підтримки програми «Демократична практика» МФ «Відродження».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Як працюють на Волині громадські організації, створені переселенцями

Відбулася презентація та обговорення аналітичного звіту за результатами дослідження щодо задоволеності якістю послуг, які надаються людям поважного віку органами юстиції у Львівській області

Неграмотний регіон відьом та чаклунів: ГО PRO WOMEN UA руйнує радянські міфи та допомагає ВПО віднайти свій шлях у житті

Розпочався відбір заявок на програму “Креативна Європа” Perform Europe для перформативного сектору

“Реформа пробації: можливість обирати майбутнє”: висновки та підсумки конференції

«Кроки для спеціалістів. Управління людськими ресурсами»: нова можливість для територіальних громад