Культурні менеджери волинських громад вчилися бути дієвішими

Про нові підходи до культурного розвитку у територіальних громадах Волині говорили минулого тижня під час тренінгу «Культура – основа згуртування населення: пошук практичних рішень».Захід організував ...

культ тренінг 5
Культурні менеджери волинських громад вчилися бути дієвішими

Про нові підходи до культурного розвитку у територіальних громадах Волині говорили минулого тижня під час тренінгу «Культура – основа згуртування населення: пошук практичних рішень».

Захід організував Волинський Інститут Права за підтримки проєкту USAID «ГОВЕРЛА» для працівників сектору культури Володимирської, Зимнівської, Локачинської, Боратинської, Рожищенської, Горохівської, Ківерцівської, Любешівської, Вишнівської та Шацької громад.

Культурна менеджерка, керівниця театру «ГаРмИдЕр» Руслана Порицька провела практичний тренінг, аби за результатами події учасники мали готові ідеї для їх реалізації.

культ тренінг 3

культ тренінг 5

Аби визначити свої сильні сторони, присутні поділилися на групи і зробили інвентаризацію ресурсів громади, якими можна послуговуватися під час реалізації ідей.  Завдяки інвентаризації учасники тренінгу також виявляли і проблеми. Серед них найчастіше звучали скарги на поганий стан інфраструктури культурних закладів, недостатнє фінансування і неякісний діалог із керівництвом місцевої влади. Щодо останнього, мова зокрема йшла про нерозуміння з їх боку потреб культурної сфери та її пріоритетності для розвитку громади, особливо у воєнний час.

Руслана Порицька

 «Неймовірно важливо підходити до вирішення наявних проблем стратегічно. Ви маєте чітко зрозуміти, чого ви хочете досягнути, для чого це громаді, що для цього потрібно зробити, знайти партнерів і тоді власне діяти. Якщо щось не вдається, то у колі команди подумаєте, що не так. Зробіть відповідні висновки, врахуйте їх і знову дійте» – зазначає Руслана Порицька.

культ тренінг 2

Після оцінки ресурсів та обговорення актуальних проблем, групи перейшли до розробки нових ідей для культурного розвитку у громадах.

До прикладу, у Шацькій громаді запропонували організувати «Ярмарку професій». Мотивували ідею тим, що нині ринок праці через війну змінився, і молодь потребує профорієнтації та ознайомлення із тими професіями, які матимуть найбільший попит найближчі 5 -10 років.

«Підземний неформат» – це місце у місті Володимир, яке у перспективі об’єднає молодих блогерів із різних громад Волині. Зберуть їх для того, аби  відзняти відеоролики про життя родин, сімей, жінок переселенців.

Мандрівний фестиваль «Клубок українському роду» – через який можна обмінюватися локальною культурою, гастроспадщиною, стилем одягу. Все це з метою збереження минулого для будівництва майбутнього.

Загалом, учасники тренінгу поповнили свої знання про культурний менеджмент, віднайшли ще більше оригінальних ідей для культурного розвитку у громадах і зміцнили професійні зв’язки між собою.

Захід був організований в рамках проєкту Волинського Інституту Права «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області», що став можливий завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

За підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» презентували економічний профіль Хорошівської територіальної громади

Актуальні проблеми протидії гендерно-зумовленому насильству обговорили в Чернігові

На Чернігівщині стартує проєкт з відновлення доступу до медичної допомоги

Юні бізнесмени, школярі-змінотворці й освітні міні-хаби - як відновлюють освіту на Миколаївщині та Херсонщині

Про план відновлення у своїй громаді знають лише 4% мешканців - результати опитування ГО «Проти Корупції»?

У Тернополі експонується виставка про "справи Майдану"