КримSOS: Окупаційні суди винесли 409 адміністративних постанов про «дискредитацію армії рф» у Криму

Окупаційні суди в Криму винесли 409 постанов про притягнення до адміністративної відповідальності за нібито дискредитацію російської армії. І це лише за півтора року після ухвалення держдумою рф ...

Кримсос
КримSOS: Окупаційні суди винесли 409 адміністративних постанов про «дискредитацію армії рф» у Криму

Окупаційні суди в Криму винесли 409 постанов про притягнення до адміністративної відповідальності за нібито дискредитацію російської армії. І це лише за півтора року після ухвалення держдумою рф відповідного закону. Про це розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«За півтора року в окупованому Криму «суди» винесли 409 постанов про притягнення до адміністративної відповідальності за нібито дискредитацію російської армії та три вироки в кримінальних справах про нібито повторну дискредитацію російської армії», — розповідає аналітик.

Найбільше постанов про притягнення до адміністративної відповідальності за нібито дискредитацію російської армії (ст. 20.3.3 КпАП рф) винесли:

  • «Київський районний суд м. Сімферополя» – 62;
  • «Євпаторійський міський суд» — 37;
  • «Феодосійський міський суд» — 34;
  • «Ялтинський міський суд» — 30;
  • «Сакський районний суд» — 28.

На ці п’ять окупаційних «судів» припадають 47 % від усіх постанов про притягнення до адміністративної відповідальності за статтею 20.3.3 КпАП рф «Публічні дії, направлені на дискредитацію використання збройних сил рф із метою захисту інтересів рф та її громадян, підтримання міжнародного миру та безпеки…».

Вироки в кримінальних справах про нібито повторну дискредитацію російської армії (ст. 280.3 КК рф) винесли: «Центральний районний суд м. Сімферополя», «Судацький міський суд» та «Ялтинський міський суд».

Також за півтора року «суди» в Криму винесли два вироки в кримінальних справах про нібито «фейки» про російську армію (ст. 207.3 КК рф). Це зробили «Алуштинський міський суд» та «Ялтинський міський суд».

4 березня 2022 року російські депутати ухвалили поправки до законодавства, що передбачають адміністративну та кримінальну відповідальність за «дискредитацію збройних сил російської федерації». Це дозволяє переслідувати людей за поширення інформації та висловлювання позиції про повномасштабну війну, що відрізняється від офіційної позиції кремля.

На думку Євгенія Ярошенка, чим довше триватиме повномасштабна війна, тим більшим буде невдоволених нею у рф та в окупованому Криму, і як наслідок — збільшиться кількість справ про «дискредитацію російської армії».

Раніше експерти КримSOS дослідили судові процеси в окупованому Криму щодо «дискредитації армії росії» за період з березня по серпень 2022 року. З текстом дослідження можна ознайомитись на сайті організації.

Джерело: КримSOS

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Стратегування організацій МПР як відповідь на виклики війни та рушій ініціатив на місцях

В Івано-Франківську відбулась розмова з Павлом Клімкіним про майбутній мир і безпеку

«ГУЛАГ. Історія боротьби» . Презентовано інформаційний ролик про боротьбу українців в сталінських таборах

Завершився навчальний цикл Кроків «Розробка стратегії розвитку територіальної громади»

Україна очима міжнародних волонтерів: труднощі та перепони

У Яворівській громаді відбулася інтеграційна майстерня для представників бізнесу та влади