Кримські татари знаходяться під ризиком переслідувань і утисків у “новому” Криму

Кримських татар чекає невизначене майбутнє на анексованому півострові, заявила Amnesty International сьогодні, напередодні президентських виборів в Україні, в яких вони та інші жителі Криму більше не ...

Крим
Кримські татари знаходяться під ризиком переслідувань і утисків у “новому” Криму

Кримських татар чекає невизначене майбутнє на анексованому півострові, заявила Amnesty International сьогодні, напередодні президентських виборів в Україні, в яких вони та інші жителі Криму більше не зможуть брати участь.

“Незважаючи на запевнення, зроблені де-факто владою Криму на захист прав кримських татар, з моменту анексії півострова Росією в березні цього року, кримськотатарська громада стикається із зростаючим насильством та дискримінацією”, сказав Джон Дальхузен, директор програми Amnesty International по Європі та Центральній Азії.

“Російська влада дозволила озброєним групам, які стоять за деякими жорстокими нападами на кримських татар, вільно діяти в Криму. Вони відчужують кримських татар шляхом переслідування кримськотатарських лідерів, погрожуючи розпустити їх вищий представницький орган та обмежуючи їх право на свободу зібрань та вираження”.

“До 7000 кримських татар вже залишили Крим. Ті, хто залишився, постають перед вибором, якому не позаздриш, – відмовитися від свого українського громадянства і прийняти російське, або стати ‘іноземцем’ у себе на батьківщині.”

Після Другої світової війни майже чверть мільйона людей були депортовані у віддалені частини Радянського Союзу нібито за співпрацю з німецькими окупаційними військами під час Другої світової війни. Вважається, що майже половина з них померли від голоду і хвороб у наслідок депортації. Їм дозволили повернутися до Криму лише в кінці 1980-х років.

Брифінг Amnesty International “Переслідування і насильство проти кримських татар з боку державних і недержавних суб’єктів” перераховує занепокоєння Amnesty International з моменту анексії півострова Росією 21 березня 2014:

– Кримськотатарські активісти ставали об’єктом затримань та жорстокого поводження зі сторони груп озброєних людей. Одного представника кримськотатарської громади було вбито.
– Неформальному лідеру кримських татар і депутату України Мустафі Джемілєву було заборонено та згодом перешкоджено у доступі до його батьківщини;
– Десятки кримських татар були притягнуті до відповідальності за участь у мирних акціях протесту;
– Вищий представницький орган кримських татар, Меджліс, знаходиться під загрозою розпуску;
– На кримських татар чинять тиск, щоб змусити їх відмовитися від свого українського громадянства і подати заяви на отримання російських паспортів.

ПУБЛІЧНА ЗАЯВА

23 травня 2014

Переслідування і насильство проти кримських татар з боку державних і недержавних суб’єктів

На момент військового втручання Росії в Криму, більшість кримськотатарської громади висловила свою стурбованість і заявила про свою підтримку територіальної цілісності України. Більшість кримських татар, які складають 12% населення півострова, бойкотували “референдум про статус Криму”, який відбувся 16 березня 2014 року. Цей референдум призвів до анексії півострова Росією, а сам факт анексії був начебто підтриманий російською етнічною більшістю в регіоні. Таким чином, кримські татари знаходяться в незручному становищі та бояться репресій, адже протистояли тим, у чиїй юрисдикції вони зараз знаходяться.

З початку російської окупації Криму(…) читати далі. 

Джерело : Amnesty International


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями