Крим: YouTube не повинен співпрацювати владою Росії у переслідуванні активістів

Відповідаючи на повідомлення ЗМІ про те, що російський медіа-регулятор Роскомнадзор наказав YouTube зняти відео про кримського правозахисника і в'язня совісті Емір-Усеїна Куку, директорка Amnesty ...

Крим
Крим: YouTube не повинен співпрацювати владою Росії у переслідуванні активістів

Відповідаючи на повідомлення ЗМІ про те, що російський медіа-регулятор Роскомнадзор наказав YouTube зняти відео про кримського правозахисника і в’язня совісті Емір-Усеїна Куку, директорка Amnesty International Україна Оксана Покальчук сказала:

“YouTube не повинен піддаватись незаконним вимогам Росії і не повинен брати жодної участі в жорстоких репресіях кримськотатарської спільноти. Емір-Усеїн Куку – це сміливий правозахисник, який вже три роки перебуває у в’язниці за захист прав кримських татар. Його родина продовжує стикатися із залякуванням і переслідуванням з боку де-факто влади Криму, і це буде ще одним ударом для них, якщо YouTube вилучить це відео про важливу роботу Куку та його переслідування.

Переслідування російською владою Еміра-Усеїна Куку є символом ширшого обмеження свободи слова, що відбувається відтоді, як Росія окупувала і незаконно приєднала Крим. Влада викорінила всі форми інакомислення і кинула багатьох кримськотатарських активістів у в’язницю. Тепер вони намагаються стерти інформацію про Еміра-Усеїна Куку, правозахисника, який захищав інших.

Youtube має виконувати свої обов’язки відповідно до міжнародних стандартів прав людини і протистояти вимогам російського уряду щодо цензури. Визначені YouTube цінності включають захист свободи вираження й свободи інформації, і ми закликаємо їх сьогодні підтримувати ці цінності”, – наголосила Покальчук.

Емір-Усеїн Куку, представник корінної кримськотатарської спільноти в Криму, був заарештований разом з 5 іншими чоловіками 16 лютого 2016 року. Його та інших судять за нібито приналежність до Хізб ут-Тахрір, ісламського руху, забороненого в Росії з 2003 року. Емір-Усеїн Куку і співвідповідачі заперечують членство в організації, яка, крім того, не заборонена в Україні. Російські органи влади не змогли представити жодних доказів, які б доводили, що Емір-Усеїн Куку або його співобвинувані планували будь-які акти насильства або брали участь у будь-якій визнаній злочинною діяльності.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У Богуславі акцією «Мова об’єднує» відзначили вступ у дію Закону про державну мову

Молоді підприємці презентували 21 бізнес-проект у програмі «Skills Lab: власна справа»

Український культурний фонд запустив відеокурс з культурного менеджменту

В Україні запрацювала Національна комісія з реабілітації

Працівників культури в Миколаєві навчали ефективним публічним комунікаціям

Міжнародна організація Пакт запрошує до співпраці жіночі правозахисні організації