Комунікації, онлайн-послуги та підтримка місцевого виробника — рекомендації ІЕД до місцевої влади в умовах пандемії COVID-19

Ці та інші пункти містяться в аналітичній доповіді «Місцева влада та підтримка економічної активності під час пандемії: уроки та рекомендації», яку презентував Інститут економічних досліджень та ...

23 квітня дискусія
Комунікації, онлайн-послуги та підтримка місцевого виробника — рекомендації ІЕД до місцевої влади в умовах пандемії COVID-19

Ці та інші пункти містяться в аналітичній доповіді «Місцева влада та підтримка економічної активності під час пандемії: уроки та рекомендації», яку презентував Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) 23 квітня 2021 року. Доповідь була підготовлена в рамках проєкту «КОВІД-19 та Україна: незалежний моніторинг та оцінка соціально-економічних наслідків пандемії для регіонів України. Фаза 1», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

«Пандемія COVID-19 висвітлила цілу низку «традиційних» проблем, які вже давно потребують вирішення. Насамперед — це необхідність чіткого розподілу повноважень між центральною та місцевою владою», — розповів під час презентації Голова правління ІЕД Ігор Бураковський.

Аналітична доповідь наголошує на необхідності забезпечення безперебійного надання онлайн-послуг. Крім того, потрібно створювати електронні ресурси для підприємців, які можуть використовуватись для просування товарів та послуг місцевих виробників.

Упродовж останнього року комунікаційний потенціал було використано недостатньо, тому місцевій владі потрібно створювати нові платформи для діалогу з представниками бізнесу та громадою, а органам місцевого самоврядування комунікувати між собою та обмінюватися досвідом.

Не менш важливим для місцевої влади є користування міжнародними інформаційними ресурсами для пошуку кейсів і рішень та підтримка громадських ініціатив щодо стимулювання економічної діяльності. Це активний пошук ідей, які можна швидко втілити в життя. Для цього можна скористатись такими інструментами як хакатони або конкурси.

Від початку пандемії органи місцевого самоврядування підтримували бізнес шляхом відміни рентної плати та зменшення податків. «У березні-квітні 2020 року, коли вводився перший локдаун, допомога місцевої влади була ключовою», — розповів Станіслав Юхименко, молодший науковий співробітник ІЕД.

Але для подальшої підтримки місцевої економіки потрібна адекватна оцінка впливу на неї карантинних обмежень. Дослідження ситуації в окремих секторах та сферах економіки мають проводитись на регулярній основі, а місцевим органам влади потрібно переглянути свої бюджети і працювати над диверсифікацією надходжень.

З необхідністю місцевій владі диверсифікувати економіку та працювати над довгостроковими стратегіями погоджується директор Програми «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження» Олексій Орловський. Скасування рентної плати для підприємців — це правильний крок, але в деяких громадах, де рентна плата становить значну частину надходжень, така політика призводить до втрат місцевих бюджетів. «Недоцільно фокусувати діяльність громади лише на одному виді активності».

Віктор Валєєв, директор асоціації «Software Ukraine», зауважив, що українську економіку потрібно максимально цифровізувати. Також дуже важливо розробити список критичних для функціонування економіки підприємств та порядок використання громадського транспорту для забезпечення таких підприємств.

Місцеве самоврядування виявилося достатньо ефективним на першому етапі пандемії, вважає Анатолій Ткачук, директор із питань науки та розвитку ГО «Інститут громадянського суспільства», зокрема завдяки реформі децентралізації. В органів місцевого самоврядування були ресурси та можливість надати допомогу. Але головна проблема, яка була із самого початку, — відсутність нормальної комунікації з центру. «Національний рівень не розумів, що робити й навіщо консультуватися з місцевим».

Завантажити Звіт можна за посиланням: https://bit.ly/32Gpvx1

Презентація: https://www.slideshare.net/IER_Kyiv/ss-246854021 

Відеозапис заходу:  


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Празька Декларація 11-ти міністрів, відповідальних за політику згуртованості

Eксперти U-LEAD допомагають громадам проводити безпечну внутрішню комунікацію

ZDOROVI запускають проєкт ментальної підтримки для медичних працівників з південно-східного регіону

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій

Нові можливості проєкту центру АХАЛАР з посилення ментального здоров'я для лідерів НДО та "хелперів"