Законопроект про відтермінування перереєстрації статутів НУО на півроку включено до порядку денного ВРУ

До Верховної Ради внесено урядовий Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні) 5368 від 07.11.2016,  який з-поміж іншого, ...

статут нуо
Законопроект про відтермінування перереєстрації статутів НУО на півроку включено до порядку денного ВРУ

До Верховної Ради внесено урядовий Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні) 5368 від 07.11.2016,  який з-поміж іншого, зокрема, передбачає продовження строку формування нового Реєстру неприбуткових установ та організацій до 1 липня 2017 року. Сьогодні депутати уже проголосували за включення цього законопроекту до порядку денного  – ЗА 253 голосів.

Офіційний портал Верховної Ради України - Google Chrome 2016-11-15 16.40.28

За інформацією ІРС, відповідні зміни у проекті закону № 5368, внесеного до парламенту Кабінетом Міністрів, є реакцією на звернення громадських активістів, у тому числі представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, про неможливість перереєстрації до кінця цього року.

Серед іншого законопроект передбачає поправки до пунктів 34 і 35 підрозділу 4 розділу XX “Перехідні положення” Податкового кодексу України, які передбачають:

  1. Неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності Законом України № 652-VIII (тобто на 13.08.2015 р.), не підлягають виключенню з цього Реєстру до 1 липня 2017 року;
  2. Неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності Законом України № 652-VIII (тобто на 13.08.2015 р.), що не відповідають вимогам пункту 133.4 статті 133 Кодексу, з метою включення до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій зобов’язані до 1 липня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність із нормами цього Кодексу та у цей самий строк подати копії таких документів до контролюючого органу;
  3. Неприбуткові підприємства, установи та організації, які не привели свої установчі документи у відповідність із нормами пункту 133.4 статті 133 цього Кодексу, після 1 липня 2017 року виключаються контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

 

Варто зауважити, що найближчим часом Податковий кодекс України буде доповнено іншою нормою, яка стосується продовження строку перереєстрації статутів релігійних організацій до 1 січня 2018 року. Відповідні зміни містяться у законопроекті № 5050, прийнятому парламентом ще 6 жовтня 2016 року та визначені Президентом Україні як невідкладні. Однак до цього часу відсутня інформація про причини затримки з підписанням Главою держави та оприлюдненням цього закону.

Як повідомляє ІРС, практична імплементація прийнятого законопроекту № 5050, як і урядового  законопроекту № 5368, після набуття ними чинності можлива лише шляхом внесення змін до п. 2 Постанови Кабміну № 440 від 13.07.2016 р.

Кабінет Міністрів України затвердив новий Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій лише у липні 2016 року, чим дав старт перереєстрації статутів усіх неприбуткових організацій.

 

До теми:

У чому перемога громадських організацій в контексті останніх законодавчих змін

Скасовано плату за приведення статутів НУО у відповідність до нового ПК та законодавства про декомунізацію

 

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Інститут Республіка проводить акцію до Дня незалежності України

Новий проєкт УІНП розвінчує російські міфи про історію південної України

На онлайн-практикумі фахівцям з громад Миколаївщини роз'яснили особливості реформування системи соцзахисту

Результати дослідження впливу COVID-19 на українські підприємства. Підсумки обговорення

Реакція громадянського суспільства України щодо ситуації в Білорусі

«Від участі до дії»: у Дружківці стартував унікальний проєкт

  • http://www.prostir.ua/ Prostir

    Сьогодні Рада у першому читанні ухвалила законопроект №5368, що з-поміж інших питань пролонгує на півроку приведення статутів у відповідність до Податкового кодексу. Документ буде підготовлено до другого читання за скороченою процедурою.