Іршавська громада працює над Стратегією розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Сталий розвиток територій забезпечується поєднанням екологічних, економічних та соціальних складових розвитку. Саме за таких умов можливе створення комфортного, безпечного середовища та підвищення ...

5
Іршавська громада працює над Стратегією розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Сталий розвиток територій забезпечується поєднанням екологічних, економічних та соціальних складових розвитку. Саме за таких умов можливе створення комфортного, безпечного середовища та підвищення якості життя мешканців громади.

3 травня в Іршавській громаді відбулося засідання робочої групи з напрацювання стратегії розвитку до 2027 року. У засіданні робочої групи взяли участь представники органів місцевого самоврядування, підприємці, громадські активісти, старости та експерт проєкту «Стратегічний аналіз і рекомендації з розширення можливостей органів місцевого самоврядування і громад за допомогою відповідних стратегічних документів». Проєкт реалізовується Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Стратегія розвитку територіальної громади — це чітко визначені мета і цілі розвитку, а також необхідні засоби для досягнення цих цілей. Іншими словами, стратегія — це обґрунтований вибір напряму розвитку громади, а також прийняття необхідних управлінських рішень. Пріоритет розробити практичний документ, який буде дорожньою картою дій і максимально репрезентувати бачення та бажання всіх мешканців.

Заступник голови громади Іван Васильцюн наголосив, що ключовим для громади на цьому етапі є термін “перспектива”: «У громаді діють шість потенційних пропозицій щодо вивчення можливостей для розміщення на території громади різних виробництв та сприяння розвитку вівчарства». Водночас старости акцентували на тому, що немає можливості для здачі шерсті овець та її доводиться просто спалювати.

За результатами опитування, яке було презентоване експертом проєкту Андрієм Залужним, найбільшими проблемами громади є стан доріг між селами громади та безробіття.

Під час дискусії між учасниками робочої групи було констатовано, що багато промислових підприємств у громаді мають вакансії, однак потрібні необхідні кваліфікаційні навички, яких, на жаль, більшість жителів, що шукають роботу, не мають. Тому актуальною для громади є підготовка чи перепідготовка кадрів для роботи на наявних та майбутніх підприємствах громади.

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Нові вакансії тижня для громадських активістів та акитивісток

Експерти ГО "Інститут громадянського суспільства" провели менторські сесії щодо створення індустріальних парків та залучення інвестицій

Оголошено результати відбору молодіжних центрів у межах проєкту #МолодьТуТ

Освітяни Саратської громади на Одещині завершили комплексне навчання з домедичної підготовки

У Недобоївській громаді Чернівецької області відкрили громадську кухню за підтримки Програми USAID DOBRE

Курс з Петриківського розпису - навчання, розвиток, самовдосконалення