Інклюзивність в освіті. Супровід дитини

такою була тема п'ятого заняття у школі громадського радника «IncSchool», яке проводилось 17 жовтня у форматі ZOOM- конференції громадською організацією  "Жінки та діти Північного Донбасу".Сьогодні ...

Додано:
dobrobut

Знімок екрана 2023-10-20 094109
Інклюзивність в освіті. Супровід дитини

такою була тема п’ятого заняття у школі громадського радника «IncSchool», яке проводилось 17 жовтня у форматі ZOOM- конференції громадською організацією  “Жінки та діти Північного Донбасу”.

Сьогодні Україна активно впроваджує інклюзивну освіту та існує висока потреба до включення кожної дитини в освітній простір. Але ж ставлення до спільного навчання учнів з різними здібностями досі неоднозначне. На шляху забезпечення рівного доступу до освіти виникає чимало бар’єрів.

Тож із живим інтересом учасники навчання обговорили складові інклюзивної практики для забезпечення права дитини: професійне співробітництво, підтримку та супровід дитини з особливими освітніми потребами і родини, в якій вона виховується, зокрема міжсекторальну взаємодію.

 Доповідачем виступила психологиня, кандидат педагогічних наук, тренерка ВФ «Крок за кроком», залучена тренерка з питань інклюзивності в освіті Інна Горбенко.

Знімок екрана 2023-10-17 151922

«Інклюзивна освіта передбачає впровадження принципів дотримання прав людини щодо рівного доступу до здобуття якісної освіти. Для досягнення якісного результату потрібна системна робота, частиною якої є реалізація громадських проектів, таких як «Адвокати покращення соціальних послуг в умовах воєнного стану для постраждалих та громад Львівської та Закарпатської областей», – вважає Ганна Борова, радниця з питань інклюзії Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Ганна Борова.

Знімок екрана 2023-10-17 185839

Цього разу, під час заняття, учасники навчання детально розглянули різницю між інклюзією та інтеграцією, обговорили проблеми надання освітніх послуг та заходи протидії сегрегації.

 Отримані базові знання будуть потрібні громадськими радниками у подальшій роботі.

 ***

Цей захід проводиться Громадською організацією «Жінки та діти з інвалідністю Північного Донбасу» в рамках проєкту «Адвокати покращення соціальних послуг в умовах воєнного стану для постраждалих та громад Львівської та Закарпатської областей» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА».

Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.


 

Останні публікації цього розділу:

Налагодження процесу реабілітації в умовах воєнного стану

Перспективи впровадження інклюзії обговорили у другий день форуму «Світ без обмежень»

Форум «Світ без обмежень» зібрав спільноту партнерів з 16 областей України

Записати подкаст, провести подію, попрацювати — в Українсько-данському молодіжному домі в Києві

Відбулася презентація другого кварталу грантових заявок UCSIRP

ГО закликають голів місцевих органів влади взяти в роботу еко-чеклист для громад України