Хто і навіщо вийшов на «Конопляний марш»

«Декриміналізувати вживання марихуани у медичних цілях» Головне гасло учасників: «Наше право – жити без болю». Мета «Маршу свободи» – розпочати наукові дослідження канабісу як анальгетика, а також ...

1
Хто і навіщо вийшов на «Конопляний марш»

«Декриміналізувати вживання марихуани у медичних цілях»

Головне гасло учасників: «Наше право – жити без болю». Мета «Маршу свободи» – розпочати наукові дослідження канабісу як анальгетика, а також врегулювати доступ пацієнтів до лікування медичним канабісом та препаратами на його основі.

2Лідія, 25 років, фрілансер
Прийшла сюди, бо почула, що буде відбуватися акція за легалізацію медичних канабіноїдів. Я вважаю, що це дуже важливо. Там, де держава витісняє певні групи ліків, виникає нелегальний ринок. І це проблема для певної групи людей, які потребують ліків. У мене немає історії з медичними канабіноїдами, але я тут як відповідальний громадянин. Я вважаю, що це дуже актуально і реагую таким чином.

Початок маршу запланований на 12:00. Люди поступово підходять до імпровізованої сцени. Поряд діджейський пульт із написом: «We dance together. We fight together». Люди тримають плакати з написами «Почати наукові дослідження» i «Медичний канабіс – наше право».

Андрій, 33 роки, працює у рекламній агенції, Аня, 33 роки, креативна директорка на радіостанції
3В Україні зараз дуже багато хворих людей на такі хвороби, як епілепсія, хвороба Альцгеймера та інші. І всі ці хвороби лікуються у нас за допомогою хімічних засобів. Але міжнародні дослідження показують, що канабіс є більш ефективним. У нас же він є особливо небезпечною речовиною, блокуються медичні дослідження його лікувальних властивостей. Я вважаю, що потрібно надати людям можливість на нормальне лікування.

Приблизно о 13:00 на сцені організатор акціїї Тарас Ратушний виголошує мету маршу та зачитує «Відкриту заяву до городянського суспільства». У ній зазначається, що велика кількість населення України потребує канабіноїди у медичних цілях. Саме тому, за його словами, необхідно розпочати наукові дослідження та узаконити ліки на їх основі. Наступними до мікрофону підходять голови громадських медичних організацій.

Іван, 24 роки, програміст, Ксенія, 19 років, студентка
4Ми перший раз на марші. Дуже здивовані що так мало людей, очікували більшого, чесно. Вважаємо, що це дуже актуальна проблема. У всіх нормальних країнах це цивілізовано: кожна хвора людина може піти в аптеку і купити те, що їй необхідно. А не йти кудись у ліс та шукати там «закладки». До того ж державі від цього буде тільки прибуток. Але зараз поліція перешкоджає процесу легалізації.

Близько 14:00 марш рушає у напрямку майдану Незалежності. Учасників супроводжує поліція. Люди тримають прапори із зображенням канабісу та плакати. Чути, зокрема, гасло «Коноплі лікують!». Починається злива, і на Європейській площі учасників стає менше.

5Марія, наукова співробітниця Національного Антарктичного центру, Євген, бізнесмен, донька Дзвінка
Ми тут, бо це ненормально – що у розвинутих країнах є продукція, яка дозволена, яку можна спокійно придбати і використовувати, а у нас за це можуть впаяти статтю. Я вважаю, що якщо канабіноїди декриміналізувати, поставити на легальний потік, то буде більш жорстокий контроль за ринком. Це усуне лівих «ділків», які продають поганий товар.

Микола, 27 років, філософ
6Я приходжу на марш багато років поспіль. Підтримую ідеї маршу: декріміналізацію канабіноїдів в медичних цілях. Я знаю велику кількість людей, які курять коноплі, і це їм допомагає. Це не робить їх поганими людьми і точно не робить їх зловмисниками.
Ще п’ять років тому не було обговорення в суспільстві та діалогу у колах, наближених до влади. Раніше ми виглядали, як фріки та наркомани. А тепер тут є і літні люди. Навіть мої батьки, лікарі, говорять, що це може бути.

Джерело:The Village Україна, Софія Данилова.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Активності Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари

Новий проект для молоді від ГО «Молода Черкащина»

Фахівці БО "Світло надії" навчають протидіяти торгівлі людьми

Проект ЄС формує ради з питань реформи правосуддя в 6 регіонах

Опитування громадських організацій в рамках проекту Східного партнерства

Як Україна може реагувати на злочини, які вчиняються на Донбасі

 • Texnar Texnar

  Велика подія! Наркомани провели марш і вимагають легалізацію наркоти!
  Медичне застосування, лікувальні властивості – нагла брехня! Для медичного застосування легалізація непотрібна. Виготовляються препарати, відпускаються по рецепту, приймаються під наглядом лікаря. Багато медичних препаратів виготовляються з токсичних і заборонених речовин!
  Легкі і тяжкі? Тяжкі містять свинець, а легкі алюміній? Ні “легкі” наркотики легкодоступні, легко отримувати (виростив і висушив), а для отримання тяжких потрібна хімлабораторія, легкі легко вживаються, скрутив косяк і куриш, а тяжкі вживаються ін’єкційним способом.
  Конопля – дуже небезпечний і підступний наркотик. На відміну від алкоголю, він не викликає сп’яніння, заторможеність, а змінює сприйняття реальності, викликає легкі галюцинації. Під дією коноплі порушується сприйняття часу і простору, людина сприймає реальність неадекватно, тобто не такою як вона є насправді, може бачити неіснуючі предмети (позитивна галюцинація), чи не бачити реально існуючі (негативна галюцинація). При чому галюцинації можуть повторитися протягом кількох місяців після останнього вживання (манібек). Це неминуче приводить до численних нещасних випадків, аварій, ДТП, техногенних катастроф. Уявіть собі, ви пасажир автобуса, а у водія почалися галюцинації! Залежність від коноплі розвивається поступово і непомітно. Спочатку психологічна, а потім і фізична.
  Хто за цим конопляним маршем стоїть? Наркомафія? Наші вороги? Наше покоління не буде вживати. Але молодь? Серед молоді наркотик пошириться блискавично. Легкість отримання (достатньо обмінюватися насінням, і вирощувати в вазонах), мода і взаємне подражання, характерне для підлітків, зробить наступне покоління наркоманами. Життя перетвориться в пекло. Тоді вже заборонити буде неможливо. Повільний, але ефективний спосіб знищити націю.
  Євромайдан хіба боровся за це? Може тому що він євромайдан, а не майдан українців?

  • Darth Raenor

   Скільки разів в житті Ви курили коноплю?

   • Texnar Texnar

    Не курив і не збираюся курити. Дурні пробують на собі, розумні спостерігають за дурнями, і роблять розумні висновки.

    • Darth Raenor

     Згоден з Вами. Мені в житті багато довелося спостерігати за дурнями і не-дурнями в цьому питанні. І хоча ті страшні речі, які ви написали (окрім заторможенності – так що водій під коноплею – то дуже небезпечно), з коноплею не пов’язані (скоріше з грибами або якимось мед-препаратами, які не купиш без рецепту або банальним delirium tremens), я згоден з вами, що легалізацію зараз робити не можна. Але у мене для Вас погана новина. Конопля, амфетаміни та інше серед молоді легко доступні і зараз. Інформація де замовити зерна яких сортів і схеми як зробити гроу-бокс для вирощування в домашніх умовах є в інтернеті. З однією лише різницею – не платяться податки і ніякого гос-контролю.

     • Texnar Texnar

      Добре знаю що конопля зараз легко доступна. Знаю про смертельні ДТП і нещасні випадки, пов’язані із вживанням. Знаю що теперішня влада не бореться із поширенням цієї зарази. І замість того щоб інформувати про небезпеки вживання нам розказують про “лікувальні” властивості. І не податки повинні платити наркобарони, а сидіти у в’язниці.
      Є цікава інформація. У штатах США, де було легалізовано ще Обамою коноплю, збільшення надходження податків від продажу перекрилося збільшенням видатків на поліцію, лікування наркозалежних. І саме страшне, збільшення наркоманії серед молоді в рази, збільшення ДТП в рази, зростання злочинності. То чи варто легалізовувати?.

     • Darth Raenor

      Цікаво. Буду вдячний за якісь лінки на авторитетні ресурси США з цією інформацією.

     • Texnar Texnar

      Читав пів року тому на одному із сайтів. На жаль не запам’ятав. При бажані – знайдеш. На жаль таку інформацію приховують, бо вона не вигідна. Трамп недавно заявив про жахливе зростання наркоманії серед молоді в США. Ніхто не починає з героїну, любий наркоман починає з “трави” чи “коліс”

     • Darth Raenor

      Зловживання чим завгодно призведе до багато чого цікавого. Бачив багато цих “втикачів” які місяцями курили “дурь” день-в-день і потім чекаючи на зупинці свій троллейбус лупали очами на відкриті двері поки троллейбус не їхав далі. Це жахливо. І про те як такі ж раптом падали на вулиці бо ноги переставали слухатись теж бачив. Правда таких унікалів порівняно мало. І вони і без коноплі знайшли б як убивати себе. Більшість людей, на мою думку, використовують коноплю відносно цивілізованно. Як провести час в зручному кріслі з бокалом доброго коньяку після важкої трудової неділі. Але зараз точно не можна легалізовувати для всіх. По різним причинам. Щодо статистики ДТП за останні роки – то її немає. І не може бути – там система така, що статистика збирається декілька років – і зараз є тільки по 2015-у. Ніякого стрибка немає. Слова про “приховується” – маєчня. Не та країна.

     • Texnar Texnar

      Не потрібно бути наївним. Статистика є, стрибок в 1,8 раза. В нас приховується, на Заході теж багато що приховується. Цивілізовано наркотики вживати не можливо. Адже для досягнення ейфорії, слід вжити певну дозу. Розвивається залежність, що вимагає систематичного вживання. Частіше і більше.

     • Darth Raenor

      То краще хай люди з неврозами, пост-травматичними синдромами та іншими подібними проблемами – сідають на тяжкі медикаменти (багато з який ще не досі випробувані) і дають збагачуватись фармакорпораціям? Чи може краще дати їм дозвіл купувати у лікаря чи вирощувати самим для себе коноплю – яка гарантовано має для таких хвороб лікувальну дію? Лікувальну заспокійливу дію без звикання (якщо в міру). І не пробуйте мене переконати, що такої дії не має. Не кидайте в один кошик наркоманів (які і так знайдуть) і хворих людей яким потрібна допомога. Особливо зараз.

     • Texnar Texnar

      Зрозуміло, потрібно збагачувати наркобаронів, а не фармацевтів. Не транслюй очевидну брехню. Морфін також використовується в медичних цілях. Але він вільно не продається. Отрута кобри також застосовується в лікувальних цілях. Але це смертельна отрута. Заспокійлива дія канабісу – це і є перший рівень розвитку залежності. Нарик не заспокоїться, поки не вжиє. Є заспокійливі рослинні препарати, що не викликають залежності.То що ти сказав – це брехливе виправдовування бажання легалізувати. Приховування злих цілей добрими намірами. І не будь наївним. Реальна ціль – посадити молодь на наркотики і качати з них бабло

     • Darth Raenor

      Не здивуюсь якщо ти й люто проти ЛГБТ)

     • Texnar Texnar

      Так, я також люто проти корупції, проти брехні в ЗМІ, проти злочинності, проти олігархату. Я бандерівець! І цим пишаюся!!!

     • Texnar Texnar

      Набери в гуглі фразу “наслідки вживання коноплі”. Там багато цікавого. Цікавий наслідок – порушення координації рухів. Роби логічний висновок. Суттєве зниження розумових здібностей. А також сприяє раковим захворюванням, що суперечить з брехнею про лікування канабісом раку.

 • Олекса Дикий

  Вже давно час припинити це лицемірство та брехню і легалізувати марихуану. Просто згадайте скільки побутових і не тільки вбивств, агресії, хвороб та соціальних проблем спричиняє легалізований та узятий під контроль держави міцний алкоголь, особливо в її найдешевшому варіанті – горілка? Бачили хоч одного агресивного планокура або про вбивство на підставі вживання коноплі чули? Отож. Я вже не каже про те скільки силові структури заробляють на контролі та криміналізації цього. Це все треба негайно припинити і тут немає чого обговорювати. Я для себе буду вирощувати та вживати(не продавати) те що хочу і ніхто не має права мені щось вказувати. А Texnar Texnar – одразу видно що типовий ботяра який просто відробляє замовлення вкиданням нікому нецікавих дешевих штампів для лохів. Шановні колеги, не витрачайте на таких час.