Гроші, які виділяються на спорт, використовуються неефективно – миколаївські громадські активісти

Спортивна галузь в Миколаївській області фінансується на достатньому рівні, проте бюджетні гроші не завжди використовуються раціонально і ефективно. Тому ні наші діти, ні спортсмени не мають гідних ...

Додано:
frgn

unnamed-1-1-300x169
Гроші, які виділяються на спорт, використовуються неефективно – миколаївські громадські активісти

Спортивна галузь в Миколаївській області фінансується на достатньому рівні, проте бюджетні гроші не завжди використовуються раціонально і ефективно. Тому ні наші діти, ні спортсмени не мають гідних умов, а значить, буде страждати олімпійський престиж і наше здоров’я. До такого висновку прийшли 23 грудня в «Кризовому медіа центрі Миколаїв» на черговому прес-клубі.

Як вихід миколаївські експерти «Партнерства за прозорі місцеві бюджети» бачать з одного боку, в покаранні компетентними державними органами злодіїв, з іншого в реалізації обласною радою та державною адміністрацією законних вимог до відкритості фінансових процедур.

Керівник Всеукраїнського об’єднання «Незалежна спілка спортсменів» Володимир Рудніченко презентував:

По-перше, своє моніторингове дослідження щодо використання коштів обласного бюджету за 2015-2016 рр. у сфері фізичної культури і спорту.

По-друге, перші спільні кроки з головою Миколаївської обласної адміністрацією Олексієм Савченком та фіскальними органами з розслідування виявлених фактів порушення чиновниками, директорами бухгалтерами комунальних установ законодавства і крадіжки/ неефективного використання народних грошей.

У 2016 році з обласного бюджету на розвиток фізкультури і спорту виділено близько 30 млн. грн., а з міського – 53 млн. гривень народних грошей. Ми могли б пишається нашими чемпіонами і здоров’ям жителів області. Але гроші громад не завжди і не в повному обсязі доходять до тренерів, спортсменів. І це не дивлячись на стабільне подорожчання спортивних технологій, інвентарю, обладнання і т.д.

«Ми виявили, що кошти спрямовуються не на навчально-тренувальну роботу, а, наприклад, на преміювання директорів і бухгалтерів. У той же час, спортсмени та тренери змушені готуватися до змагань і їздити на них за власні гроші. Також пріоритетом витрат бюджетів стали капітальні ремонти адмінбудівель та складських приміщень замість спортивних залів. Багато питань і з проведенням спортивних зборів, а також із забезпеченням харчування спортсменів вищої спортивної майстерності», – розповідає голова Правління ГО «Незалежний союз спортсменів». – І у всіх звітах спорт у нас розвивається і процвітає, хоча чомусь з області продовжують виїжджати спортсмени і тренери високого класу, а також втрачається наступність поколінь».

Громадські активісти проаналізували бюджетні надходження восьми спортивних комунальних підприємств.

Один із прикладів – обласний яхт-клуб, де в ході перевірки Державною фінансовою інспекцією, яка проходила в 2015 році, були виявлені порушення на суму 300 тис. гривень.

«З ініціативи нашої організації було порушено кримінальну справу за статтею 191 п. 2 КК України відносно керівників даного спортивного закладу. Яким буде результат, покаже час», – зазначає В. Рудніченко.

Також за офіційним зверненням «Незалежної спілки спортсменів» до голови Миколаївської обласної державної адміністрації розпорядженням його заступника в листопаді 2016р. була створена комісія, яка зараз займається перевіркою всіх комунальних спортивних шкіл.

Під пильною увагою громадської організації також опинилися ФОК на Намиві і Миколаївська обласна школа вищої спортивної майстерності.

За словами Володимира Рудніченко, цим спортивним організаціям на сесії були виділені кошти на навчально-тренувальну роботу і підготовку спортсменів вищої спортивної майстерності – 1 млн. 500 тис. і 1 млн. 660 тис. гривень відповідно, проте керівництво направило їх на проведення капремонтів, що підтверджують договору підрядів.

«Мова йде про нецільове використання бюджетних грошей, адже про капітальні ремонти по цих двох об’єктів ніде і нічого не сказано. Примітно, що розпорядником цих сум значиться управління капітального будівництва», – пояснює громадський активіст.

Ще один парадокс – розвиток такого виду спорту, як гандбол (ручний м’яч). «Якщо вірити офіційній статистиці, в семи ДЮСШ, які функціонують на території області, тренуються 690 гандболістів, однак такої кількості спортсменів ніхто не бачив, – каже Володимир Рудніченко. – Таких прикладів можна наводити безліч, і, схоже, це відбувалося протягом багатьох років. З одного боку держава виділяє кошти на розвиток спорту, а з іншого – спорт розвивається за рахунок спонсорів, меценатів, самих спортсменів та їх батьків».

Замість висновку.

Щоб жителі області отримали якісні і доступні послуги, не обов’язково збільшувати фінансування спортивної галузі, потрібно:

  • з одного боку, подолати безкарність, домігшись реального розслідування компетентними державними органами виявлених сумнівних з точки зору вимог законодавства дій чиновників,
  • з іншого, виконати обласною радою та державною адміністрацією законних вимог до відкритості фінансових процедур.

А гарантом цього можуть стати самі громадяни, використовуючи законні процедури демократії участі. А ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» (ФРММ), ВО «Незалежна спідка спортсменів» та інші миколаївські учасники «Партерства за прозорі бюджети», допоможуть цьому.

Запрошуємо небайдужих громадян до співпраці!

 

Прес-служба громадської організації «Фонд розвитку м.Миколаєва» за матеріалами КМЦ. Миколаїв

Громадська приймальня Партнерства ФРММ працює щовівторка та щочетверга з 10-00 до 17-00 в офісі ФРММ за адресою:

лул. Севастопольська, буд. 15/3,  м. Миколаїв. Тел / фак (0512) 47-38-79.

E-mail: [email protected]

Моніторинг публічних фінансів фізкультури і спорту Миколаївщини та просування його рекомендацій відбувається в рамках проекту ВСЕУКРАЇНСКЕ об’єднання «Незалежна спілка спортсменів» на тему: «Доступність спорту кожному …» за підтримки ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» за кошти NED (Вашингтон ОК, США).


 

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку