Громадський аудит доброчесності впровадження програмно-цільового методу допоможе ефективності бюджетних процесів місцевих громад Луганщини

13 червня 2017 р. в кризовому медіа-центрі «Сіверський Донець» відбувся круглий стіл на тему «Громадський аудит доброчесності впровадження програмно-цільового методу в місцевих бюджетах». Його ...

Додано:
frgn

456
Громадський аудит доброчесності впровадження програмно-цільового методу допоможе ефективності бюджетних процесів місцевих громад Луганщини

13 червня 2017 р. в кризовому медіа-центрі «Сіверський Донець» відбувся круглий стіл на тему «Громадський аудит доброчесності впровадження програмно-цільового методу в місцевих бюджетах». Його учасниками стали 26 представників органів місцевого самоврядування та громадських активістів з міст Сєвєродонецька, Рубіжного, Лисичанська і Новопсковської об’єднаної територіальної громади.

Експерти громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети» презентували свої послуги з підвищення прозорості, доброчесності та ефективності місцевих бюджетів, що будуть надані в рамках річного проекту партнерства. Це: громадський аудит 20-ти місцевих бюджетів 5-ти областей півдня і сходу України, навчання і коуч-супровід партнерських ініціатив місцевих чиновників, депутатів і громадських діячів з оздоровлення бюджетів своїх територіальних громад.

Як розповів учасникам заходу керівник проекту і директор ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» Михайло Золотухін, на першому етапі проекту (в червні-серпні 2017 року) 20-ти пілотним громадам проекту буде запропоновано:

По-перше, навчання представників огрганів місцевого самоврядування вимогам законодавства України та громадських активістів з депутатами методам громадського аудиту.

По-друге, експертами партнерства за результатами громадського аудиту буде поставлений діагноз відповідності бюджетних програм до вимог законодавства України.

Також на основі можливостей ПЦМ буде проведена первинна порівняльна оцінка показників економічної ефективності паспортів бюджетних програм громад- участників круглого столу. Рекомендації громадського аудиту згаданих 4-х територіальних громад Луганщини та інших громад Миколаївської, Одеської, Херсонської і Дніпропетровської областей будуть направлені на те, щоб платники податків – члени громад отримали муніципальні послуги за оптимальну ціну.

Модератор круглого столу Микола Шуліко зазначив, що тільки застосування ПЦМ вперше дає можливість відслідковувати не тільки витрати, але і ефективність використання коштів громади. Наприклад, дозволяє проаналізувати як змінилися показники смертності, захворюваності, успішності лікування, тривалості перебування в стаціонарі при існуючих обсягах фінансування закладів охорони здоров’я тощо.

Особлива актуальність проведення такого громадського аудиту пов’язана з тим, що всі міста обласного підпорядкування, і об’єднані територіальні громади зобов’язані застосовувати ПЦМ починаючи з підготовки бюджету на 2017 р.

У Луганській області громадський аудит буде проводитися експерти «Громадський інституту розвитку регіональних ініціатив» та благодійна лігу «Соціум» при методичної підтримки громадської організації «Фонд розвитку м. Миколаїв».

При цьому, для органів місцевого самоврядування та громадських активістів буде запропоновано цілий комплекс додаткових послуг та інструментів, які дозволять забезпечити ефективну взаємодію: 2-х денні тренінги, тематичні інформаційні розсилки, консультаційна підтримка при підготовці альтернативних моніторингових оглядів, «коучинг» при підготовці бюджету на 2018 р. У березні 2018 р. буде презентовано підсумковий рейтинг для 20 пілотних бюджетів.

Друге завдання громадського аудиту – порівняти ефективність використання коштів для окремих бюджетних програм. Як приклад такої оцінки наводився р Миколаїв, де плановані витрати на догляд за зеленими насадженнями на 1 га міської території в 2017 р. виявилися в 2 рази вище, ніж в Києві.

Під кінець круглого столу, директор Луганського підрозділу встановити «Центр розвитку місцевого самоврядування» (Програма U-LEAD) Ігор Агібалов запропонував команді проекту партнерство при проведенні навчань проекту для представників об’єднаних територіальних громад Луганщини. Координатор проекту Михайло Золотухін з радістю прийняв пропозицію про партнерство

 

Прес-служба ГО «Фонд розвитку м Миколаєва» за матеріалами голови БЛ «Соціум» С. Шведюк.

__________________________________________________________________________

Круглий стіл проведено БЛ «Соціум» в рамках проекту «Ефективні та доброчесні місцеві бюджети в 5-ти областях півдня та сходу України», який реалізує ГО «Фонд розвитку м. Миколаїв» в рамках діяльності Громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» за підтримки Посольства Великобританії в Україні.

Проект має на меті: впровадити у місцевий бюджетний процес не менш 20-ти місцевих пілотних громад 5-ти областей півдня і сходу України принципи демократичного розвитку шляхом моніторингу доброчесності провадження програмно-цільового методу (ПЦМ), ефективності виконання місцевих бюджетних програм.

ПЦМ (стаття 20 Бюджетного кодексу України) – метод управління бюджетними коштами для досягнення конкретних вимірюваних результатів за рахунок коштів бюджету із застосуванням оцінки ефективності (відповідність ціни-якості-результату) використання бюджетних коштів на всіх стадіях бюджетного процесу і обов’язковим оприлюдненням результатів оцінки.


 

Останні публікації цього розділу:

Відбулася презентація та обговорення аналітичного звіту за результатами дослідження щодо задоволеності якістю послуг, які надаються людям поважного віку органами юстиції у Львівській області

Неграмотний регіон відьом та чаклунів: ГО PRO WOMEN UA руйнує радянські міфи та допомагає ВПО віднайти свій шлях у житті

Розпочався відбір заявок на програму “Креативна Європа” Perform Europe для перформативного сектору

“Реформа пробації: можливість обирати майбутнє”: висновки та підсумки конференції

«Кроки для спеціалістів. Управління людськими ресурсами»: нова можливість для територіальних громад

U-LEAD роз’яснює ОМС переваги спільної агарної політики Європейського Союзу