Громадські активісти з Херсону підтримують рідне місто

Через відсутність зв’язку з окупованою територією та блокадою Херсону російськими військами, про життя міста надходить все менше інформації. Але область залишається проукраїнською, а люди чекають на ...

Додано:
MolodaProsvita_IF

DSC_0613
Громадські активісти з Херсону підтримують рідне місто

Через відсутність зв’язку з окупованою територією та блокадою Херсону російськими військами, про життя міста надходить все менше інформації. Але область залишається проукраїнською, а люди чекають на прихід ЗСУ. Про це говорили в Івано-Франківську під час пресконференції, яку нещодавно організувала ГО “Молода Просвіта Прикарпаття”. Разом із головою організації Євгенією Бардяк виступали й активістки, які два місяці жили в окупованому Херсоні, а зараз перебувають на Прикарпатті.

DSC_0613

“Не маючи змоги якось по-іншому впливати на місцеве населення, окупанти вдаються до репресій та залякувань. Люди, що залишаються жити там, часто без засобів зв’язку з рештою країни, потребують розуміння, що про них пам’ятають і борються. Поки ми публічно говоримо про злочини росії, вдається зупиняти хоча б якусь частину звірств іноземних військових у Херсоні, а також морально підтримувати співвітчизників”, – наголошує Євгенія Бардяк.

DSC_0620

Окупація Херсону фактично відбулась 1 березня, а до того точилися жорстокі бої навколо міста. Як тільки росіяни зайшли в обласний центр, одразу заблокували поставку продуктів харчування, медикаментів та не дали жодного зеленого коридору людям, які хотіли виїхати на підконтрольну Україні територію. Офіційні вантажі з гуманітарною допомогою й досі не пропускають на Херсонщину. Про це розповідає Наталія Чермошенцева – керівниця волонтерського центру “Гідність”, громадська активістка з Херсону, яка підтримує рідне місто будучи на неокупованій території. Зараз через велику продовольчу кризу багато людей намагаються виїхати, ризикуючи життям.

DSC_0652

Виконавча директорка громадського центру “Нова генерація” Оксана Глєбушкіна та експертка  цього ж центру Ольга Жукова прожили два місяці в окупованому Херсоні, а на даний час перебувають в Івано-Франківську. За їх словами, тиск з боку окупантів на місцеву владу зростає. Однак росії не вдається встановити свій режим та сформувати повноцінні органи влади чи укомплектувати комунальні підприємства “своїми” кадрами.

“Були спроби окупантів підготувати референдум, але вони провалилися через опір місцевої влади та жителів області, які не йдуть на співпрацю, – розповідає Оксана Глєбушкіна, – Херсонська міська рада залишалась під українським прапором до 25 квітня. Зараз міська рада теж захоплена, а наші представники місцевої влади, хто залишився в Херсоні, працюють дистанційно”.

DSC_0663

Окрім активісток з Херсону, до Франківська переїхали й деякі підприємці. Зокрема, власник херсонської кав’ярні “Prostir coffee” Костянтин Дудченко.

Перевезти бізнес чоловіку не вдалося. Єдине, що Костянтину разом з дружиною вдалося забрати – був робочий планшет. А далі вже у Франківську відкрили заклад з ідентичною назвою, що й у Херсоні. У цій символічній локації і відбулася пресконференція, повну версію якої можна подивитися за лінком https://fb.watch/dAyQpQfn5O/


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році