Херсонські депутати зміцнюють громадянське суспільство
На сесії Херсонської міської ради, що відбулася 20 лютого, депутати проголосували «за» «Програму сприяння розвитку громадянського суспільства у м. Херсоні на 2015-2016 роки» та «Порядок проведення ...
Додано:
Громадський Простір
На сесії Херсонської міської ради, що відбулася 20 лютого, депутати проголосували «за» «Програму сприяння розвитку громадянського суспільства у м. Херсоні на 2015-2016 роки» та «Порядок проведення конкурсу з реалізації у м. Херсоні ініціатив інститутів громадянського суспільства». Дані документи – новий крок у розвитку відносин міської влади та громадськості.
Проекти розроблені експертами Ресурсного центру для ОСН Херсона, який ось уже 2 роки діє в місті. Вони спрямовані на створення умов, які дозволять задіяти активних городян (представників громадських об’єднань, органів самоорганізації населення тощо), не просто впливати на владу, а й отримувати з міського бюджету ресурси, необхідні для вирішення місцевих, соціально значущих проблем. До речі, при розробці зазначених документів використовувався досвід колег з інших регіонів нашої країни. Так, при написанні Програми сприяння розвитку громадянського суспільства активно використовувалися документи, підготовлені Фондом Розвитку міста Миколаєва.
Серед завдань, які ставлять розробники, по-перше, створення нових форм взаємодії громадян, громадських організацій та органів місцевого самоврядування. По-друге, залучення громадськості до процесу формування та реалізації місцевої політики. По-третє, фінансування проектів об’єднань громадян у вирішенні місцевих проблем, наданні соціальних послуг, сприяння їм у питаннях залучення додаткових коштів і матеріально-технічних ресурсів.
Про цілі «Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у м. Херсоні на 2015-2016 роки» нам розповів один з її авторів Олександр Токаленко.
«Цілі програми – залучення городян до участі у вирішенні окремих питань місцевого значення, створення сприятливих умов для розвитку громадянського суспільства в нашому місті, запровадження ефективного механізму співпраці органів місцевого самоврядування та інститутів громадянського суспільства, забезпечення врахування інтересів громадян при виробленні та прийнятті управлінських рішень», – прокоментував Олександр Анатолійович.
За словами експерта, реалізація Програми сприятиме взаємодії громадян, інститутів громадянського суспільства та органів самоврядування, в тому числі в процесі формування та реалізації місцевої політики.
«Програма також забезпечить фінансово-матеріальну підтримку діяльності громадян у вирішенні місцевих проблем, підвищить професійний рівень інститутів громадянського суспільства та обізнаність про їх діяльність», – додав Олександр Токаленко.
З приводу «Порядку проведення конкурсу з реалізації в м.Херсоні ініціатив інститутів громадянського суспільства» ми взяли коментар у одного з розробників документа Володимира Макухи.
«Цим порядком регулюється процедура проведення міських конкурсів проектів, спрямованих на визначення та вирішення пріоритетних проблем територіальної громади, визначається порядок підготовки, оголошення та проведення міського конкурсу проектів громадських організацій, органів самоорганізації населення, інших форм об’єднань громадян та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків», – прокоментував Володимир Володимирович.
Дана ініціатива громадськості зустріла розуміння у Херсонського міського голови Володимира Миколаєнко,у членів депутатських комісій і, звичайно, у громадських працівників. Адже якщо активність громадян помножити на нехай невелике, але фінансування, то ми зможемо вирішити багато застарілих проблем.
Керівник херсонського Ресурсного центру для ОСН та Громадської ради при Херсонському міському головіОлександр Мошнягул вважає, що прийняття вище описаних документів як ніколи своєчасно.
«Реформи дають найбільший ефект, коли проводяться в складний період. Ухвалення цих документів дозволить залучити внутрішні ресурси громади, активізувати людей, які навчаться за меншу суму робити роботи більш якісно, ніж міські комунальні служби. Тобто ми піднімаємо активність населення, даємо людям механізм і ресурси для вирішення проблем, а головне – вибудовуємо нові партнерські відносини між владою і суспільством».
Також Олександр Дмитрович підкреслив, що тепер завдання херсонського Ресурсного центру – навчити представників ОСН користуватися цими можливостями, зокрема подавати конкурсні заявки на отримання фінансування.
Джерело : Політична Херсонщина