Гранти. Найдієвіші поради та ресурси для грантрайтингу та фандрейзингу

Усе частіше до команди Громадського Простору надходять прохання — порадити ресурси, інструменти та дієві рекомендації для грантрайтингу та фандрейзингу. На нашій платформі, де щодня з'являється так ...

гранти
Гранти. Найдієвіші поради та ресурси для грантрайтингу та фандрейзингу

Усе частіше до команди Громадського Простору надходять прохання — порадити ресурси, інструменти та дієві рекомендації для грантрайтингу та фандрейзингу. На нашій платформі, де щодня з’являється так багато конкурсів і грантів, ми також подаємо і корисні підказки для успішного грантоподання (База знань НУО).  А сьогодні зібрали універсальну добірку корисностей для ваших успішностей на грант-ниві. Адже, уміння трансформувати ідею в проєкт, формулювати чіткі, ретельно продумані та орієнтовані на результат проєктні заявки — перша необхідність для успіху громадської організації. 

 

ДЕ ШУКАТИ ГРАНТИ?


 

Конкурси на Громадському Просторі

Можливості на EUProstir 

 


 ПРАКТИКИ, ПОРАДИ, ПОСІБНИКИ


69872580_2450188695217969_2708108074199023616_n

Грантрайтингові практики: спочатку про базис 

Щоб отримати фінансування, важливо визначити свої потреби, плани та стратегії оцінки таким чином, щоб потенційний донор зрозумів важливість вашого проєкту та зацікавивсь тим, що ви робите. Орієнтовний перелік питань, на які слід відповісти собі: суть проблеми, цілі, завдання/очікувані результати, методи і ресурси. 

 Детальніше тут.

 

5 технік для складання ефективних грантових пропозицій

Від чого залежить успіх вашої заявки? Так, це має бути обґрунтований проект, який вирішує соціальні та економічні питання громади. Та щоб здобути фінансування, важливо прописати свої потреби, плани та стратегії оцінювання так, аби потенційний донор не мав шансів відмовити. Зрозумів важливість проекту та зацікавився ширше вашою роботою.

Детальніше тут.

 

Соціальне проектування та грантрайтинг

Легка настанова з проєктного менеджменту для початківців, що включає практичні поради, які стануть в нагоді представникам третього, бізнесового та публічного секторів.

Детальніше тут.

 

За що оцінять вашу заявку — ключові поради як отримати грант ЄС

Що варто знати громадським організаціям, які хочуть отримати фінансову підтримку найбільшого донора України — Європейського Союзу? Коли починати готуватися, на що варто звернути увагу при поданні заявки та як сподобатися оцінювачам.

Детальніше тут 

 

Посібник “Навігатор для фандрейзера”

Цей посібник буде корисний усім, хто хоче знайти ресурси на реалізацію свої ініціатив. Цікаво про 16 кроків до фандрейзинового пекла, рекомендації щодо структури проєкту, етики, джерел фінансування, стратегію фандрейзингу тощо

Детальніше тут 

 

Як написати грантовий проект – поради Лілії Атнажевої

Комп’ютерний клас для школи, вуличне освітлення в селі, навчання в престижних вузах, стажування за кордоном, новий тренажерний зал чи зйомки фільму про рідне місто… Все це можна втілити в життя завдяки грантам. 

Детальніше тут 

 

Як благодійним ініціативам фандрейзити в часи пандемії COVID-19

Багато організацій або скасували свої події, або ж перебувають у режимі перепланування, аби провести ефективний фандрейзинг онлайн. Пропонуємо кілька ідей, які можуть допомогти вам зібрати кошти в такі складні періоди, які маємо зараз.

Детальніше тут.

 

Пітчинг проєкту онлайн: 20 простих порад

Під час карантину життя плавно перетікає з офлайну в онлайн. Зокрема, й проєктна діяльність. Проєкти створюються, автори проводять їхній захист, але всі ці краш-тести вже давно відбуваються за допомогою інтернет-інструментів.

Детальніше тут.

 

П’ять порад із цифрового фандрейзингу для невеликих НУО

Якщо ви ставитесь до цифрового фандрейзингу, як до чогось другорядного, тоді ви втратите можливість для таких пожертв. Не намагайтеся уникнути цього через нестачу вигадливих інструментів чи технічних навичок. Ось кілька основних порад, які допоможуть невеликим НУО створити ефективну стратегію збору цифрових коштів, зокрема, на прикладі ініціативи GlobalGiving, великої спільноти з краудфандингу, яка поєднує некомерційні організації, донорів та компанії.

Детальніше тут.

 

Найпоширеніші помилки грантрайтингу. Аналізує «Креативна Європа»

У багатьох організацій культурних та креативних індустрій рано чи пізно виникає потреба у залученні додаткових коштів: на розвиток організації, для вирішення певної проблеми або додаткової роботи зі своєю аудиторією. Саме тоді в нагоді може стати залучення грантових коштів — безповоротної фінансової допомоги від різноманітних інституцій (так званих донорів).

Детальніше тут.

 

Розкажіть свою історію, або 3 секрети успішного фандрейзингу

Історії – ефективний спосіб залучення людей до діяльності вашої громадської організації, бо сприяє суспільному розумінню суті Вашої справи. Історії допомагають людям отримати уявлення про діяльність та вплив організації.

Детальніше тут.

 

Фандрейзинг: як і де залучати ресурси громадським організаціям

Нестача коштів та інших ресурсів – дуже поширена ситуація для громадських організацій. Тож важливо навчитись грамотно шукати джерела фінансування.

Детальніше тут.

 

Ключові поради для грантоотримувачів

Занотували для Бази знань НУО ключові фандрейзингові рекомендації Володимира Шейгуса, виконавчого директора Isar Ednannia, – як громадським організаціям готувати більш сильні проектні заявки.

Детальніше тут.

 

Як взаємодія донорів, активістів та уряду призвела до швидких змін у секторі культури

Що призвело до швидких змін у секторі культури? Чому ми, не дивлячись на критичні статті “пропало все”, говоримо, що у цій галузі все стало динамічно та набагато краще, ніж було? Як це можна використати в інших секторах?

Детальніше тут.

 

8 фандрейзингових ідей для некомерційних організацій: закордонний досвід

З наростанням краудфандингових можливостей некомерційним організаціям простіше, ніж будь-коли, досягати своїх цілей зі збору коштів та запалити людей змінами. Інструменти фандрейзингу в Інтернеті відкрили глобальну силу — можливості здобуття нових спонсорів/меценатів та залучення більше грошей на важливі та актуальні кампанії.

Детальніше тут.

 

4 поради із грант-менеджменту

Якщо ви хочете, аби ваш грантовий проект йшов у вірному напрямку — тоді не спішіть, а спершу організуйтеся. Проектна заявка з усіма зазначеними у ній активностями та дедлайнами визначає «правила гри».  

Детальніше тут.

 

Concept Note Вашого проекту. Швидкий путівник з написання 

Щодня донорські організації переглядають безліч проектних заявок, які до того ж не маленькі за обсягом. Саме тому вони спочатку знайомляться з “concept note” (концептуальною нотою, концептуальною заміткою), а вже потім переглядають заявку повністю.

Детальніше тут. 

 

8 корисних порад для участі в Креативній Європі 

До Вашої уваги корисні рекомендації від Юлії Федів, очільниці Національного бюро «Креативна Європа», для авторів та ідейних натхненників чудових ініціатив, які можуть перетворитися на успішні кейси – в рамках програми ЄС “Креативна Європа”:

Детальніше тут.

 

Що таке система PADOR? Як отримати ідентифікаційний номер EuropeAid ID?

PADOR (Potential Applicant Data On-Line Registration) — он-лайн база даних, в якій потенційні учасники конкурсів реєструються і постійно оновлюють інформацію про себе. 

Дані використовуються Європейською Комісією для оцінки операційних і фінансових можливостей організації, а також для перевірки прийнятності участі організації в тому або іншому конкурсі проектних пропозицій. 

Детальніше тут.

 

Дев’ять порад для успішного фандрейзингу

Діяльність громадських організацій значною мірою залежить від донорського фінансування, тому важливо знати підходи, які допомагають бачити потенційні можливості та працювати ефективніше.

Детальніше тут.

 

 

ОНЛАЙН КУРСИ


 

Онлайн курс на EUProstir «Фінансовий менеджмент у грантових програмах»

Курс складається з 4 лекцій. Ви дізнаєтеся, чому успіх будь-якого проекту напряму залежить від правильного фінансового менеджменту. По завершенню курсу ви зможете отримати сертифікат в електронному вигляді, пройшовши невеличкий тест. До курсу додаються корисні матеріали та toolkit.  

Детальніше тут.

 

Платформа FUNdraiser

це понад 100 інструментів для залучення ресурсів та управління фандрейзинговою діяльністю; це можливість опанувати різні інструменти залучення ресурсів через гру, навчання та використання підходів й документів, що відповідають міжнародним стандартам та вимогам донорських інституцій

 Детальніше тут

 

Теоретичний курс “Європейські гранти для культурних та креативних проєктів”

Курс зрозумілою мовою і покроково пояснює всі етапи роботи з залучення грантів. Від вибору конкурсу у підпрограмах «Креативної Європи» до подачі звітності по втіленню проєкта.

Детальніше тут

 

Онлайн курс “Партнерство і фандрейзинг”

Цей курс розглядає альтернативні способи залучення коштів креативними компаніями на ранньому етапі їхнього розвитку. У ньому викладено такі аспекти, як: основи інноваційної та підприємницької діяльності, ключові бізнес-моделі, основний зміст і структура бізнес-плану, а також принципи взаємовигідної співпраці

Детальніше тут.

 

Онлайн курс “Написання проектних заявок”

Цей курс із трьох лекцій допоможе менеджерам культури готувати успішні проектні пропозиції, а отже отримувати гроші на реалізацію своїх проектів. Після проходження курсу ви зможете визначати цілі проекту, завдання та очікувані результати, знаходити партнерів і розробляти якісні заявки

Детальніше тут.

 

Онлайн курс “Фандрейзинг”

Курс викладає Тім Вільямс. Уже понад 20 років він керує міжнародними проектами у культурному секторі. Протягом коротких лекцій експерт розповість про основні етапи залучення донорів до фінансування проектів: починаючи з дослідження та підбору необхідного донора і закінчуючи можливою реструктуризацією та налагодженням особистих контактів.

Детальніше тут 

Онлайн курс “Проектний менеджмент в культурі”

Ви дізнаєтеся, як зрозуміти, що ідея проекту варта реалізації, зможете краще відчувати потреби цільової аудиторії, а також відшукаєте підхід щодо організації команди, разом із якою зможете легко втілити в життя будь-які починання.

Детальніше тут.

 

Освітній курс з грантового менеджменту УКФ

Сотні людей хочуть реалізувати свої ідеї, але їм завжди чогось бракує. Витримки, натхнення, підтримки, команди, фінансування. І навіть коли здається, що всі складові на місці, інколи найскладніше зібрати все це разом. 

Детальніше тут.

 

 Відеокурс УКФ “Дуже культурний менеджмент” 

Сотні людей хочуть реалізувати свої ідеї, але їм завжди чогось бракує. Витримки, натхнення, підтримки, команди, фінансування. І навіть коли здається, що всі складові на місці, інколи найскладніше зібрати все це разом.

Детальніше тут.

 

Онлайн курс “Управління проектами”

У чому полягає стратегічна роль проектів в управлінні організацією, яке значення майстерності управління проектами для збільшення конкурентоспроможності, як планувати проект — ці та інші питання розглядаються у цьому курсі.

Детальніше тут.

 

Курс “Логіко-структурний підхід у розробці проектної заявки”

Курс орієнтований на надання теоретичних знань та практичних кейсів задля максимально якісного заповнення логіко-структурної матриці, що є однією з найважливіших розділів аплікаційної форми проекту для подання на участь у Програмі підтримки проектів секторальної політики, пропонованої Європейським Союзом.

Детальніше тут.

 

Курс “Соціальний менеджмент і  залучення зацікавлених сторін”

Під час навчання ви довідаєтесь про соціально значущі підходи до впровадження проектів та способи поєднання зобов’язань, ресурсів, спроможності, планування, відповідальності, участі та довіри.

Детальніше тут.

 


Тематика публікації:                  

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?