Експерти Сіверського інституту продовжують надавати підтримку Тупичівській громаді у формуванні екологічної політики

Дотримання «зеленого курсу» є одним з ключових факторів відновлення та подальшого розвитку громад, від якого залежатиме їхній добробут. Тому під час повоєнної відбудови захист та моніторинг стану ...

Додано:
Siverian

09.08.2022_2_
Експерти Сіверського інституту продовжують надавати підтримку Тупичівській громаді у формуванні екологічної політики

Дотримання «зеленого курсу» є одним з ключових факторів відновлення та подальшого розвитку громад, від якого залежатиме їхній добробут. Тому під час повоєнної відбудови захист та моніторинг стану довкілля не повинні зникати з порядку денного та враховуватися при прийнятті рішень органами місцевого самоврядування. Саме на цьому акцентували увагу експерти Сіверського інституту регіональних досліджень під час консультації для представників Тупичівської громади 9 серпня в рамках проєкту «Розробка та сприяння запровадженню політики охорони довкілля Тупичівської громади на засадах партисипації». Він реалізується за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження»09.08.2022_3_ в рамках спільної ініціативи «EU4USociety». Таким чином Сіверський інститут відновив реалізацію проєкту, перервану через агресію рф та військові дії на теренах Чернігівської області та Тупичівської громади зокрема.

 Експерти Інституту разом та працівники Тупичівської сільської ради продовжили  спільну роботу над нормативним підґрунтям формування та реалізації політики охорони довкілля громади. Мова йде насамперед про регуляторні акти та їх приведення у відповідність з вимогами чинного законодавства. Наприклад, чітке визначення у правилах благоустрою чітких меж відповідальності органу місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання та жителів громади. Теж саме стосується документів про норми надання послуг з поводження з побутовими відходами; затвердження порядку видачі дозволів на порушення об’єктів благоустрою та порядок проведення конкурсу з визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів. Причому розробка регутоляторних актів та їх відповідність вимогам законодавства є актуальною для більшості громад області.

Учасники зустрічі зупинилися на ключових позиціях захисту довкілля, які мають бути 09.08.2022_1_відображені в бюджетній цільовій програмі «Охорона навколишнього природнього середовища Тупичівської територіальної громади». Програма спрямована на визначення послідовності впровадження заходів з охорони довкілля та джерел їхнього фінансування, що може надходити від вітчизняних та зарубіжних донорів. Її розробка здійснюється з урахуванням даних, отриманих за результатами досліджень стану довкілля та біорізноманіття громади. Кінцева мета – чисте довкілля для жителів громади.  

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду “Відродження” в рамках спільної ініціативи «EU4USociety». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

      Контакти: Дмитро Казіміров 0978696005, 0937416292.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи