Реєстрація


Е-революція набирає обертів в Україні

«Органи самоврядування спроможні самостійно впроваджувати технології е-урядування, не очікуючи загальнодержавної підтримки», - висновок ХІ Форуму Мережі Вільних Місцевих Політиків, що пройшов у ...

Автор:
Nataliya Kuzma

1
Е-революція набирає обертів в Україні

«Органи самоврядування спроможні самостійно впроваджувати технології е-урядування, не очікуючи загальнодержавної підтримки», – висновок ХІ Форуму Мережі Вільних Місцевих Політиків, що пройшов у Дніпрі. «Хоча така підтримка була б дуже бажаною».

Організатори заходу: ГО «Центр Громадянських Ініціатив» та Представництво Фонду Фрідріха Науманна в Україні.

Більше сорока представників органів місцевого самоврядування та громадського сектору зібрались на Форум аби зрозуміти чому важливо і як розвивати е-урядування в Україні.

Надихаючим для усіх став досвід Естонії: 90% всіх сервісів онлайн, 30% мешканців голосують онлайн, 99,8% банківських операцій проводяться онлайн, 98% різноманітних звітів здаються онлайн, 99% лікарських рецептів – онлайн. Естонці перші у світі по збору податків та лідирують серед країн, де найлегше займатись бізнесом. Урядові засідання Рижської Думи тривають не більше 30хв, всі рішення та обговорення  – онлайн. Засідання уряду – не просто трансляція, а реальний сервіс – порядок денний, де кожен може висловитись щодо певних рішень. Вся країна має швидкісне покриття.

За словами експерта з Естонії Віктора Гузуна, це дуже круто, бо комп’ютер не бере хабарі, не втомлюється, береже нерви та час людей, робить щоденні речі простими. «Головне відчуття, що люди можуть впливати і це породжує відповідальність», – констатує фахівець.

В Україні – Львів та Дніпро лідирують у діджиталізації муніципалітетів.

До прикладу, Дніпро перше місто в Україні паспортизувало всі дороги міста за допомогою Navizor; впровадило систему соціального навігатора. Найближчим часом планує впровадити електронний квиток – картка мешканця Дніпрянина.

У Львові вже розпочали впровадження е-медицини, повністю перейшли на електронний документообіг, відкрили портал детальних планів територій тощо.

Втім, є чимало перешкод у впровадженні технологічних новацій. Учасники Форуму говорили про необхідність проводити просвітницьку роботу серед населення та чиновників щодо тих переваг, які дають інструменти е-демократії. Як показує досвід, коли з’являється бажання на місцях – знаходяться можливості для реалізації проектів. Вже найближчим часом впровадження технологій даватимуть переваги місцевим громадам. До прикладу, де краще надаватимуть послуги з державної реєстрації майнових прав на нерухомість – там люди реєструватимуться.

За словами голови правління ЦеГрін Віталія Загайного, Форум об’єднав однодумців, що стали командою, якій під силу е-революція в Україні.

Максим Колесников з Представництва Фонду Фрідріха Наумана в Україні  наголосив, що демократія – це те, чому необхідно вчитись.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

До завершення кампанії збору коштів на наступні 5 відзнак героїв Небесної Сотні залишилося 20 днів

РПР закликає владу припинити політичне переслідування голови правління Центру протидії корупції

УКУ став національним організатором міжнародних судових змагань

Депутати та працівники Люблинецької ради вчилися здійснювати свою діяльність публічно та прозоро

Реформування законодавства щодо дискримінації осіб з інвалідністю в Україні

Як в Бельгії працевлаштовують людей з інвалідністю