Реєстрація


Е-революція набирає обертів в Україні

«Органи самоврядування спроможні самостійно впроваджувати технології е-урядування, не очікуючи загальнодержавної підтримки», - висновок ХІ Форуму Мережі Вільних Місцевих Політиків, що пройшов у ...

Автор:
Nataliya Kuzma

1
Е-революція набирає обертів в Україні

«Органи самоврядування спроможні самостійно впроваджувати технології е-урядування, не очікуючи загальнодержавної підтримки», – висновок ХІ Форуму Мережі Вільних Місцевих Політиків, що пройшов у Дніпрі. «Хоча така підтримка була б дуже бажаною».

Організатори заходу: ГО «Центр Громадянських Ініціатив» та Представництво Фонду Фрідріха Науманна в Україні.

Більше сорока представників органів місцевого самоврядування та громадського сектору зібрались на Форум аби зрозуміти чому важливо і як розвивати е-урядування в Україні.

Надихаючим для усіх став досвід Естонії: 90% всіх сервісів онлайн, 30% мешканців голосують онлайн, 99,8% банківських операцій проводяться онлайн, 98% різноманітних звітів здаються онлайн, 99% лікарських рецептів – онлайн. Естонці перші у світі по збору податків та лідирують серед країн, де найлегше займатись бізнесом. Урядові засідання Рижської Думи тривають не більше 30хв, всі рішення та обговорення  – онлайн. Засідання уряду – не просто трансляція, а реальний сервіс – порядок денний, де кожен може висловитись щодо певних рішень. Вся країна має швидкісне покриття.

За словами експерта з Естонії Віктора Гузуна, це дуже круто, бо комп’ютер не бере хабарі, не втомлюється, береже нерви та час людей, робить щоденні речі простими. «Головне відчуття, що люди можуть впливати і це породжує відповідальність», – констатує фахівець.

В Україні – Львів та Дніпро лідирують у діджиталізації муніципалітетів.

До прикладу, Дніпро перше місто в Україні паспортизувало всі дороги міста за допомогою Navizor; впровадило систему соціального навігатора. Найближчим часом планує впровадити електронний квиток – картка мешканця Дніпрянина.

У Львові вже розпочали впровадження е-медицини, повністю перейшли на електронний документообіг, відкрили портал детальних планів територій тощо.

Втім, є чимало перешкод у впровадженні технологічних новацій. Учасники Форуму говорили про необхідність проводити просвітницьку роботу серед населення та чиновників щодо тих переваг, які дають інструменти е-демократії. Як показує досвід, коли з’являється бажання на місцях – знаходяться можливості для реалізації проектів. Вже найближчим часом впровадження технологій даватимуть переваги місцевим громадам. До прикладу, де краще надаватимуть послуги з державної реєстрації майнових прав на нерухомість – там люди реєструватимуться.

За словами голови правління ЦеГрін Віталія Загайного, Форум об’єднав однодумців, що стали командою, якій під силу е-революція в Україні.

Максим Колесников з Представництва Фонду Фрідріха Наумана в Україні  наголосив, що демократія – це те, чому необхідно вчитись.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Дніпровських студентів вчили отримувати гранти

ЄС розпочав нову ініціативу для підтримки місцевої економіки

Нагороджено переможців регіонального туру Всеукраїнського конкурсу малюнка «Охорона праці очима дітей»

«Сильніші за ТБ». Зустріч з планування діяльності Всеукраїнської асоціації людей, які перехворіли на туберкульоз

"За злочини проти національної безпеки України"

Сучасне керівництво проектами: безкоштовний онлайн-курс