Що ще було цікавого на Docudays UA 2021? Дискусії програми DOCU/CLASS

П'єте ранковий чай? Вмикайте цікавих співбесідників. Поки дитина займається в онлайн-школі, навчайтеся паралельно в DOCU/CLASS.Ем­ма Дей­ві: мон­таж у кре­атив­ній до­ку­мен­та­ліс­ти­ціЩо таке ...

DOCU CLASS
Що ще було цікавого на Docudays UA 2021? Дискусії програми DOCU/CLASS

П’єте ранковий чай? Вмикайте цікавих співбесідників. Поки дитина займається в онлайн-школі, навчайтеся паралельно в DOCU/CLASS.

Ем­ма Дей­ві: мон­таж у кре­атив­ній до­ку­мен­та­ліс­ти­ці

Що таке креативна документалістика? Які можливі підходи до монтування такого кіно? Режисерка і тьюторка, членкиня журі DOCU/СВІТ Емма Дейві розповіла про свій досвід у роботі з монтажем. Раніше Емма працювала програмеркою документального кіно на Единбурзькому міжнародному кінофестивалі та була членкинею багатьох фестивальних журі, зокрема IDFA та Visions du Réel. 

Тру­ба­ду­ри кі­но: ар­хі­ва­ція й ак­туа­лі­за­ція ама­тор­ських філь­мів

Під час фестивалю  спеціальну інтерактивну онлайн-програму ми присвятили любительській кінематографії двох країн: Шотландії, де «неофіційні» фільми стали важливим культурним феноменом, і України, де дослідницький інтерес до хоум-муві зростає останні декілька років. Під час розмови експерт(к)и розказали, як правильно дивитися аматорське кіно та в чому його цінність.

Гу­берт Сау­пер: по­лі­тич­на до­ку­мен­та­ліс­ти­ка

Соціально-політичні й водночас поетичні фільми Губерта Саупера здобули понад 50 важливих міжнародних нагород, зокрема призи Венеційського кінофестивалю, «Берлінале», «Санденсу», а також нагороди Французької, Австрійської та Європейської кіноакадемій. Цей DOCU/КЛАС став зануренням у підхід Губерта Саупера, який полягає в поєднанні соціополітичного фокусу й поетичного документування, а також у світ політичної документалістики загалом. 

Іс­то­рія за­ра­ди май­бут­нього: ві­зу­аль­ний сто­рі­те­лінг як спо­сіб по­до­ла­ння по­ля­ри­за­ції. Ворк­шоп про­єкту Are­na і Ла­бо­ра­то­рії жур­на­ліс­ти­ки сус­піль­но­го ін­те­ре­су

У своїх дослідницьких проєктах програма Арена (Університет Джонса Гопкінса та Лондонська школа економіки) і Лабораторія журналістики суспільного інтересу представляють візуальний сторітелінг як спосіб подолання такої поляризації суспільства. Під час презентації Пітер Померанцев і Наталя Гуменюк розказали про дослідження реакцій українців/-ок на історичні події країни і світу «“Від воєн пам’яті” до спільного майбутнього: подолання поляризації в Україні», а також про можливості, які відкриває візуальний сторітелінг у цьому контексті, зокрема в рік, коли ми згадуємо 30-річчя незалежності. 

Не пропустіть унікальну можливість подивитися фестивальні стрічки до 23 квітня. Стежте за оновленнями на сайті та інстаграмі.

 

Джерело: Docudays UA.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Рука допомоги від ЄС хоспісам в Україні у часи пандемії коронавірусу

Якою має бути сфера охорони здоров'я через 10 років: в УКУ презентували Маніфест здорового суспільства

Вікторія Подгорна: “Закони мають бути написані мовою, зрозумілою для людей”

Розвиток громад без конфліктів: чи це можливо?

Олександр Санченко: “Час для законопроєкту вичерпний, тому ініціативним групам необхідна конструктивна позиція”

Проведено супервізії для учасників проєкту «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки»