Домашнє насильство? Допомога поруч

Пандемія COVID-19 поглибила низку соціально-економічних викликів у нашому суспільстві. Запроваджені урядом, для уповільнення поширення захворювання, обмеження сприяли соціальній ізоляції людей та ...

Додано:
Дарья

Домашнє насильство_25.11.2020
Домашнє насильство? Допомога поруч

Пандемія COVID-19 поглибила низку соціально-економічних викликів у нашому суспільстві. Запроваджені урядом, для уповільнення поширення захворювання, обмеження сприяли соціальній ізоляції людей та посилили іншу серйозну проблему – домашнє насильство

Рівень домашнього насильства, за повідомленнями експертів,  зростає саме під час надзвичайних ситуацій, природних катастроф або спалахів хвороб.

За останні десять місяців, на Донеччині, вторинну правову допомогу, пов’язану з домашнім насильством, надано у  93 випадках, а це в 6 разів більше у порівнянні з минулим роком. З них у 60 випадках така допомога надавалась фахівцями системи БПД.

Звісно, ці цифри не відображають повної картини, адже через страх помсти, далеко не завжди постраждалі наважуються звернутись по допомогу. Однак тим, хто звернувся, наші юристи намагаються надати правову допомогу комплексно, оскільки, як правило, у постраждалих від домашнього насильства існує ряд супутніх проблем (розлучення, аліменти, позбавлення батьківських прав тощо).

Тому, кожний третій клієнт звертається за правовою допомогою повторно. Це також говорить і про довіру до юристів системи БПД.

Стурбованість проблемою домашнього насильства спонукає до обговорення проблемних питань, пов’язаних з її наданням та пошуку нових підходів для їх вирішення.

Регулярні інформаційні компанії на тему домашнього насильства спрямовані на розповсюдження інформації про ознаки цього явища, його наслідки, а також можливості правового захисту від кривдника та юридичні аспекти вирішення конфлікту.

Якщо ви стали свідками насильства, не залишайтесь байдужими – повідомте поліцію та інші відповідальні служби! Кожен з нас може розпізнати проблему та допомогти тим, хто цього вкрай потребує.

Не зволікайте, звертайтесь за безоплатною правовою допомогою, тільки разом ми зможемо перемогти таку суспільну недугу, як домашнє насильство!

Довідково:

Особам, які постраждали від домашнього насильства гарантується:

Потрапити до такого закладу можна, звернувшись до місцевої державної адміністрації або міської ради.


Тематика публікації:             

Останні публікації цього розділу:

Українська реперка alyona alyona отримала європейську музичну премію

Способи захисту прав на земельні ділянки

Зміни до порядку призначення житлової субсидії у 2021 році

З Україною в серці. Маркіян Паславський

Стартувала робота над проєктом «Скажи «Так!» життю після збройного конфлікту»

Посол Латвії в Україні зустрівся з переселенцями та активістами в Херсоні