Дніпропетровські громади обмінялися досвідом із буковинськими громадами-партнерками Програми USAID DOBRE

Представники Софіївської та Зеленодольської громад Дніпропетровщини цими днями побували в гостях у чернівецьких громад-партнерок – Хотинської та Вижницької, щоби обмінятися досвідом надання ...

1Основне фото
Дніпропетровські громади обмінялися досвідом із буковинськими громадами-партнерками Програми USAID DOBRE

Представники Софіївської та Зеленодольської громад Дніпропетровщини цими днями побували в гостях у чернівецьких громад-партнерок – Хотинської та Вижницької, щоби обмінятися досвідом надання житлово-комунальних і медичних послуг. Візит організувала Програма USAID DOBRE.

1Вижницька громадаХотинська територіальна громада, заснована п’ять років тому, уже вдруге стала партнеркою Програми USAID DOBRE. Тут реалізували шість спільних проєктів, за якими громада отримала допомогу на загальну суму майже 180 тисяч доларів, а також триває підготовка до втілення нових ідей. 

Керівники комунальних підприємств громад Дніпропетровщини мали змогу побачити, як їхні колеги в Хотині надають своїм мешканцям житлово-комунальні послуги, а також познайомитися із місцевими головами об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Їхній досвід був цікавим і корисним для гостей, адже ні в Софіївській, ні в Зеленодольській громадах ОСББ не створені, управителі не призначені. Хотинські керівники ОСББ зазначили, що ключову роль при створенні таких об’єднань повинна відігравати місцева влада, налагоджуючи зв’язок із ініціативними мешканцями та надаючи консультативну підтримку, в тому числі при підготовці проєктів документів. 

1Центральна площа, Хотин«У межах Програми USAID DOBRE за компонентом покращення послуг ми навчаємо громади правильно визначати пріоритети, планувати, відслідковувати результати, отримувати зворотній зв’язок щодо послуг і, звичайно, фінансуємо проєкти, – розповіла фахівчиня з управління проєктами Програми USAID DOBRE Євгенія Велегура. – Коли громади будують горизонтальні зв’язки та діляться набутим досвідом одна з одною – це вже сталі результати роботи Програми».

Представники громад Дніпропетровщини також оглянули комунальну техніку, яку Хотинська громада отримала завдяки міжнародному партнерству. Така допомога дає змогу розширити перелік послуг та поліпшити їх якість. Наприклад, зараз у громаді працюють над створенням комунального підприємства для організації муніципальних перевезень.

1Вижницька міська радаВижницька територіальна громада теж уже вдруге стала партнеркою Програми USAID DOBRE та реалізувала в цій співпраці п’ять проєктів. Загальний внесок від DOBRE в розвиток громади склав майже 185 тисяч доларів.

«Торік представники нашої громади побували в Софіївській громаді для обміну досвідом у межах Програми USAID DOBRE, – розповів заступник Вижницького міського голови Сергій Колотило. – Вони були в захваті від тамтешніх шкіл, і зараз ми в себе також модернізовуємо шкільні харчоблоки та їдальні, як це побачили в колег. Сподіваємося, що Софіївська та Зеленодольська громади теж отримали в нас цікавий для себе досвід».

1КП Хотинблагоустрій, технікаУ Вижницькій громаді гості з Дніпропетровщини мали змогу побачити, як працює система автоматичного управління освітленням, що була впроваджена з допомогою Програми USAID DOBRE. Вижницька громада в цьому проєкті забезпечила встановлення 29 модулів автоматичного управління, а Програма закупила електрогідравлічну автовишку на шасі.

«Таку систему автоматичного управління корисно було би запровадити і в Софіївській громаді. Наразі ми маємо близько 43 ліній електропередач, але наше освітлення вмикається в ручному режимі», – поділився враженнями інженер КП «Софіївське» Олександр Кучерявенко.

1Центр первинної медико-санітарної допомоги, Вижниця3Окремо учасники зустрічі приділили увагу обговоренню послуги водопостачання та водовідведення, оскільки вона є пріоритетною як для Вижницької, так і для Софіївської та Зеленодольської громад, які постраждали внаслідок руйнування Каховської дамби. Вижниця уже працює над Програмою покращення послуги водопостачання разом із Програмою USAID DOBRE та планує в майбутньому з користю для громади використовувати джерела з лікувальною водою, що знаходяться на її території.

«Дуже сподобалися локації для відпочинку та культурного дозвілля, облаштовані в громадах. Ми побували в дендропарку, скейтпарку, різних музеях – все це справило на нас незабутнє враження. Хотілося б організувати щось подібне у своїй громаді», – розповіла директорка КП «Зеленодольський міський водоканал» Наталія Накрапас. 

1Кабінет косметології, ВижницяОкрема гордість буковинських громад-партнерок – їхні медичні заклади. Керівники комунальних закладів приймаючих громад акцентували увагу на індивідуальному підході при роботі з кожним пацієнтом як у первинній, так і у вторинній медицині, якісні умови надання послуг та розумний підхід при розподілі коштів на розвиток. 

Обидва медичні заклади Хотинської громади активно залучають грантові кошти, співпрацюючи з міською радою. Лікуватися до них приїжджають пацієнти не тільки з Чернівецької, а й із Тернопільської та Хмельницької областей. Як зазначила головна лікарка КНП «Хотинський центр первинної медичної допомоги» Тетяна Солодка, їхні сімейні лікарі мають 38 тисяч укладених декларацій, тоді як у Хотинській громаді проживають лише 17 тисяч мешканців. Керівництво закладу дбає про гідні умови роботи та оплату праці своїх працівників, а також про залучення молодих фахівців. Троє лікарів-інтернів зараз проходять практику в центрі первинної допомоги та планують тут залишитися працювати. 

1Основне фотоУ Хотинській багатопрофільній лікарні діють 11 стаціонарних та 7 амбулаторних відділень, і лише за перше півріччя цього року тут зафіксовано близько 192 тисяч звернень пацієнтів.

Схожа ситуація й у Вижницькій громаді, в якій із лікарями центру первинної медичної допомоги укладено на 20% декларацій більше, ніж загальна кількість мешканців. За словами головного лікаря Дмитра Паламарюка, окрім 5 пакетів медичних послуг, тут надаються й чотири види платних. Наприклад, у закладі працює кабінет косметології і дерматології, в якому надаються послуги різних видів масажу, видалення татуювань та ліфтингові процедури для обличчя. 

Як зазначили гості з Дніпропетровщини, така поїздка була дуже корисною для них, адже вони побачили, що і як можна змінити в громадах, щоби покращити послуги мешканцям та розвиватися в цілому.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

День пам’яті майданівця та Героя України Тараса Матвіїва провели у Музеї Майдану

“Київ 2014. Повернення”: виставку бельгійського фотографа Джима Сюмкая відкрили у столиці

Центри життєстійкості запрацюють у 95 громадах України

Програма інтеграції, соціальної адаптації та захисту ВПО у Березанській ТГ

Продовжується набір на ретрит "Тіло. Ресурс. Баланс" від центру Ахалар

Валіза життєстійкості: як активістам і активісткам постраждалих громад підтримувати психічне здоров’я під час війни