Чим більше ми про проблему говоримо, тим та проблема стає меншою

17-19 лютого у Кропивницькому відбувалася майстерня з форум-театру "Як будувати життя після втрати" у місцевому Креативному просторі KOWO. Участь у майстерні взяло 18-ть людей різного віку, частина з ...

"Діалоги під час тривоги"
Чим більше ми про проблему говоримо, тим та проблема стає меншою

17-19 лютого у Кропивницькому відбувалася майстерня з форум-театру “Як будувати життя після втрати” у місцевому Креативному просторі KOWO. Участь у майстерні взяло 18-ть людей різного віку, частина з яких мають досвід внутрішнього переміщеня, доєднатися могли всі охочі за попередньою реєстрацією.

Результатом цього триденного заходу стала форум-вистава “Діалоги під час тривоги”, в якій учасник_ці зачепили тему складного вибору, який зараз здійснюємо усі ми — між особистими бажаннями та невпинною роботою на спільну перемогу та безпеку нашої країни. Репортаж, який зняло про нас Суспільне Кропивницький можна подивитися тут.

“Україна зараз така кровоточива рана й в кожного з нас є своя кровоточива рана, і пластиром ми її заклеюємо якось так, а зверху клеїмо ще отак пластир, а під час майстерні ми трошечки ці пластирі зірвали, для того, щоб рана почала просто загоюватись. Бо чим більше ми про проблему говоримо, тим та проблема стає меншою”, – описує свої враження від участі у створенні форум-вистави Ксенія Черемисіна.

Джокерками майстерні та показу виступили голова громадської організації “Театр змін” Яна Салахова та Алла Мельничук, співзасновниці Школи театру пригноблених.

Фото (с) Олександр Майоров

Фото (с) Олександр Майоров

Форум-театр — театральна методика, заснована бразильським режисером Аугусто Боалем, яка дозволяє створити виставу на основі життєвого досвіду громади про проблему, яка її непокоїть. Вистава завершується на піку конфлікту, щоб дати змогу глядачкам та глядачам втрутитися та запропонувати свої стратегії змін, а отже пошукати відповіді з групою, яка створила виставу і прагне змінити суспільно значущу проблему у своєму місті, громаді, країні. Більше про методику можна почитати за цим посиланням.

“Ми, як спільнота, надзвичайно цінуємо, коли запити на проведення майстерень надходять від місцевих громадських організацій, ініціатив або активістів. У такому разі порядок денний та тему формулює сторона, яка знає контекст і потреби місцевої громади” – каже Яна Салахова

Це вже третій захід, на який громадську організацію “Театр змін” та українську спільноту джокерок запрошують партнери з місцевих громад із різних куточків України. Першими були громадська організація “Фонд розвитку громади”, яка вимушено перемістилася до м. Бар, Вінницької області та Благодійний Фонд “Справжні Українці”, що підтримує військових, переміщених людей та усіх, хто опинився у вразливому становищі у Житомирі.

IMG_9855 (1)

Цього ж разу ініціаторками майстерні стали представниці Фундації підтримки осіб старшого віку “Вік щастя” – директорка Наталія Бондаренко та комунікаційна менеджерка Ольга Лебедєва, які висловили бажання продовження співпраці будують плани щодо розвитку методики в Кіровоградській області надалі.

“В Кропивницькому дуже багато людей внутрішньо переміщених, які наразі переживають травми війни. Ми створили гуманітарний хаб і стало зрозумілим, що тут можна використовувати методику театру пригноблених”, – каже Наталія Бондаренко

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну організація, що допомагає усвідомленому розвитку осіб старшого віку, була змушена залишити місто Слов’янськ та релокуватися до Кропивницького та успішно продовжують свою діяльність вже на новому місці. Дві учасниці, які брали участь у майстерні в Кропивницькому Ольга Лебедєва та Ксенія Черемисіна стали студентками майбутньої Школи театру пригноблених, яка відбудеться в травні цьогоріч.

Фото (с) Олександр Майоров

Фото (с) Олександр Майоров

Також запрошуємо у відеозалаштунки нашої вистави “Діалоги під час тривоги” – проживіть щемкі моменти разом із нами. Зануритися в атмосферу, яка панувала до та під час нашої вистави можна тут.

Надихнулися прочитаним і побаченим, зацікавила практика театру пригноблених? Хочете через театральну майстерню дослідити про що мовчать люди у Вашій громаді та створити простір довіри через співтворчість. Пишіть нам на [email protected]


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

На Чернігівщині підготували 40 арттерапевтів для роботи з дітьми, які постраждали від наслідків війни

На Закарпатті триває адвокаційний проєкт з підвищення обізнаності прав серед ВПО

В Україні розпочинається програма відновлення і підтримки жінок від ГО «Так Штаб»

Планування розвитку Зазим’я: від соціального захисту до економічного зростання

Молодь України зібралася на Рівненщині для участі у всеукраїнському тренінгу «Лідерська академія»

Абетка саморегуляції 6.0: завершено перший блок курсу з підтримки психічного здоров’я