Чи можливі близькі стосунки між бенефіціаром і гуманітарним працівником? 

Молода жінка з дитиною проживає у прихистку для внутрішньо переміщених осіб. Її домівка була зруйнована в перші дні війни, а близьких родичів немає.  У прихистку працює волонтер. У мирний час він жив ...

Додано:
healthrightorgua

Fb (3) (2)
Чи можливі близькі стосунки між бенефіціаром і гуманітарним працівником? 

Молода жінка з дитиною проживає у прихистку для внутрішньо переміщених осіб. Її домівка була зруйнована в перші дні війни, а близьких родичів немає.  

У прихистку працює волонтер. У мирний час він жив у столиці, у власній квартирі, а наразі поєднує волонтерство із підприємницькою діяльністю.  

Вони знайомляться, дізнаються більше один про одного. Волонтер без черги видає дівчині продукти харчування, прискорює оформлення документів, запрошує на особисті зустрічі поза прихистком. Дівчина не хоче залишати дитину, але погоджується, бо боїться втратити підтримку і допомогу від волонтера.  

Чи можуть ці стосунки продовжуватись?

Відповідь — ні. Такі стосунки заборонені принципами ООН, передбачають відповідальність гуманітарного працівника та мають визначення «сексуальна експлуатація». 

Більше про це у статті за посиланням.

За замовчуванням стосунки між гуманітарним працівником і отримувачем допомоги (бенефіціаром) є нерівними. В контексті таких відносин остання сторона перебуває у вразливому становищі та певним чином залежить від співпраці з представниками гуманітарного сектору.

Часто виникає думка, що у гуманітарних працівників є більше можливостей та доступу до певних благ та послуг, а тому бенефіціари погоджуються на особисті стосунки задля отримання вигоди. Проте це не так. 

Варто пам’ятати:  

  • співпраця з гуманітарними працівниками — це ваша безпека;
  • будь-яка допомога з боку гуманітарних працівників є безкоштовною;
  • будь-яка спроба отримати гроші або інтимні послуги в обмін на допомогу — недопустима та передбачає відповідальність.

Міжнародний благодійний фонд «Українська фундація громадського здоров’я» у партнерстві з Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні запровадила проєкт «Запобігання  сексуальній експлуатації та нарузі», щоб попередити будь-які випадки небажаної сексуальної поведінки. 

Якщо ви стали свідком або опинились в ситуації, коли від вас вимагають або натякають на інтимну чи грошову винагороду, не ігноруйте!  

Звертайтесь: [email protected] 

Усі звернення конфіденційні. 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

1 піксель – 1 долар. В Україні створили сайт з інтерактивною мапою для збору коштів на відбудову шкіл

Організація «Право» трансформує гуманітарний хаб у центр громадської активності у Хмільнику

Асоціація “Доступне житло для ВПО” запрошує до вступу ГО та локальних партнерів

Інформаційна онлайн-сесія про стратегії успішної участі у конкурсі «Громадська перспектива: прозора влада та активна громада»

Студенти трьох областей опановували підприємницькі навички у Львові

4 березня – Всесвітній день проти сексуальної експлуатації