Чи буде соціальне підприємництво на Кіровоградщині?

Відповідь на це питання обговорювали 27 лютого представники і представниці Мережі волонтерських центрів Кіровоградщини. Наразі, до Мережі входять 29 волонтерських центрів, які працюють у 17 громадах ...

photo_2024-02-28_10-05-37
Чи буде соціальне підприємництво на Кіровоградщині?

Відповідь на це питання обговорювали 27 лютого представники і представниці Мережі волонтерських центрів Кіровоградщини. Наразі, до Мережі входять 29 волонтерських центрів, які працюють у 17 громадах нашої області. 

«Кілька місяців як ми спільно з Мережею волонтерських центрів Кіровоградщини проводимо адвокаційну кампанію щодо підтримки соціальних підприємств у громадах. Наша мета – створити правові механізми на місцях, які би сприяли розвитку соціальних підприємств, підтримки та виділення ресурсів на місцевому рівні тим волонтерським центрам, які започаткували виробництво продукції, щоб допомагати військовим та людям у складних життєвих обставинах. Волонтерські виробництва, по факту, вже є соціальними підприємствами! І для їх захисту та розвитку необхідно, аби у громадах були ухвалені Програми підтримки соціальних підприємств, було визначено хто ж такі соціальні підприємці та що можна вважати соціальним підприємством. Ці Програми сформують правове поле, яке дасть можливість органам місцевого самоврядування підтримувати громадські та благодійні організації у виконанні їхніх місій. Підтримка соціальних підприємств допоможе покращити соціально-економічний клімат кожної громади», – каже Алла Волошина, голова регіонального представництва Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення».

Фокус адвокаційної кампанії зараз – громади, у яких працюють волонтерські організації-грантери цьогорічного конкурсу міні-грантів КОО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», спрямованого на підтримку волонтерських центрів.  

Що ми робимо?

  1. Організовуємо діалогові майданчики у громадах за участі волонтерів та представників органів місцевого самоврядування, аби знайти ефективні шляхи підтримки соціальних підприємств.
  2. Готуємо правові документи, які допоможуть як органам місцевого самоврядування, так і волонтерським центрам запровадити соціальні підприємства та працювати легітимно і прозоро.
  3. Проводимо тренінги із соціального підприємництва та роз’яснюємо правові механізми його запровадження в кожному конкретному випадку.

Що маємо зараз? 

Три громади Кіровоградщини – Кропивницька, Знам’янська і Помічнянська – мають політичну волю та стійку мотивацію до ухвалення відповідних документів, які сприятимуть розвитку соціальних підприємств, що виникли на базі волонтерських центрів. Дуже надихає, що у Кропивницькій ТГ у даному питанні команда КОО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» співпрацює із КП «Центр підтримки підприємництва Кропивницької міської ради». Саме про це було підписано Меморандум про співпрацю.

27 лютого у Кнайпі «Бамбетель» пройшов прес-ланч, який зібрав за одним столом волонтерів-виробників Кіровоградщини і журналістів провідних видань області. Страви, які були представлені на прес-ланчі, виготовлені виключно силами волонтерських центрів. До прикладу, хліб та випічку готує і планує продавати в межах соціально пекарні БФ “Вузлик” (Мар’янівська ТГ), пиріжки продаватимуть у новоствореній крамниці волонтерського крафту ГО “Сучасна жінка”, трав’яні чаї, сухі супові та борщові набори ГО “Волонтерра” (Помічнянська ТГ).

Тож, журналісти мали можливість не тільки більше дізнатися про волонтерів-виробників, розібратися у питанні соціального підприємництва, а й скуштувати смакоту, яка переважно направляється на фронт до воїнів і воїнок.

 

Адвокаційна кампанія щодо підтримки соціального підприємництва у Кіровоградській області проводиться КОО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» в межах Програми підтримки волонтерських центрів Кіровоградщини, що втілюється у проєкті «Волонтерський крафт» завдяки фінансуванню National Endowment for Democracy.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Перший ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 відбувся в Івано-Франківську

Спілка 33 організацій презентувала Дорожню карту забезпечення прав дитини

Проєкт Cedos з розвитку центрів спільнототворення переміг у конкурсі Єврокомісії

Громадськість та влада обговорили шляхи об’єднання зусиль для відновлення громад Луганщини

Регіональні етапи Національного конкурсу «Благодійна Україна-2023»: заявки приймаються до 30 квітня

Що думають херсонці? Опитування містян проводить Фонд Захист