Чотири громади Львівщини об’єдналися й запустили мобільний ЦНАП

На Львівщині налічується 73 територіальні громади, на які припадає 55 центрів надання адміністративних послуг (ЦНАПів). Оскільки такі центри є не в кожній громаді, можливість надавати адміністративні ...

ASC
Чотири громади Львівщини об’єдналися й запустили мобільний ЦНАП

На Львівщині налічується 73 територіальні громади, на які припадає 55 центрів надання адміністративних послуг (ЦНАПів). Оскільки такі центри є не в кожній громаді, можливість надавати адміністративні послуги людям з інвалідністю та мешканцям віддалених населених пунктів донедавна була обмеженою. Чимало людей похилого віку також не завжди могли дістатися до ЦНАПу, аби, приміром, подати документи на отримання пільг. 

До того ж, від початку повномасштабної війни в Україні Львівщина прихистила близько 400 тисяч внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які також потребували і продовження дії протермінованих паспортів, і поновлення довідок, і перенесення місця виплат соціальної допомоги.

Тож громади запустили мобільний ЦНАП – спеціальний транспортний засіб, обладнаний необхідною комп’ютерною та оргтехнікою, програмним забезпеченням і вільним доступом до інтернету. Інакше кажучи, ЦНАП – це пересувне віддалене робоче місце для адміністратора, який може виїжджати додому до тих громадян, які не мають можливості відвідати стаціонарний ЦНАП для отримання державних послуг.

Аби реалізувати цю ініціативу, чотири громади – Новояворівська, Яворівська, Судововишнянська та Івано-Франківська – уклали договір про міжмуніципальне співробітництво. Таку модель партнерства часто практикують у країнах ЄС, де це один із найдоступніших і найбільш ефективних способів подолання труднощів із надання якісних публічних послуг, що виникають через велику роздрібненість громад. До того ж, реалізація спільних проєктів має економічну доцільність. Ініціативу підтримала Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні, яка навесні за фінансової підтримки уряду Великої Британії розгорнула у Львівській області проєкт «Посилення стійкості громад». 

Нині на Львівщині функціонує перший і поки що єдиний мобільний ЦНАП – він «базується» в Новояворівській громаді, утім допомагає надавати адміністративні та соціальні послуги також жителям сусідніх громад, де також є потреба в послугах – доступних та комфортних, без додаткових витрат коштів та часу на проїзд. Автівка має кондиціонер, конвектор, дизель-генератор, місця для відвідувачів і платформу-підіймач для людей із інвалідністю.

Загадом понад 180 тисяч людей, які проживають на території цих чотирьох громад, і понад 12 тисяч зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб отримали доступ до послуг за його допомогою. Серед найбільш поширених послуг мобільного ЦНАПу на Львівщині – оформлення первинних документів для надання матеріальної та соціальної допомоги, субсидії, реєстрація і зняття з реєстрації місця проживання особи, видача витягів з реєстру територіальної громади, оформлення документів для реєстрації внутрішньо переміщених осіб, реєстрація права власності та інших речових прав на нерухоме майно. Також в адміністраторів можна отримати консультацію з укладання договорів і угод із представниками суб’єктів господарювання, що забезпечують водо-, тепло-, газо- електропостачання тощо.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Херсонський хаб розпочав весну яскравими досягненнями в роботі з родинами

Тендер з друку посібника

За підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» презентували економічний профіль Хорошівської територіальної громади

Актуальні проблеми протидії гендерно-зумовленому насильству обговорили в Чернігові

На Чернігівщині стартує проєкт з відновлення доступу до медичної допомоги

Юні бізнесмени, школярі-змінотворці й освітні міні-хаби - як відновлюють освіту на Миколаївщині та Херсонщині