Частина українських ЗМІ некоректно трактує інформацію StateWatch про невелику суму конфіскованих коштів у корупціонерів для удару по НАБУ

21 квітня ряд ЗМІ синхронно опублікували інформацію StateWatch про суму конфіскованих коштів за корупцію, додавши власну точку зору, що чверть суми складає штраф директора НАБУ Артема Ситника.Це є ...

Додано:
StateWatch

Локшина на вухах
Частина українських ЗМІ некоректно трактує інформацію StateWatch про невелику суму конфіскованих коштів у корупціонерів для удару по НАБУ

21 квітня ряд ЗМІ синхронно опублікували інформацію StateWatch про суму конфіскованих коштів за корупцію, додавши власну точку зору, що чверть суми складає штраф директора НАБУ Артема Ситника.

Це є нісенітницею, маніпуляцією та використанням цифр для медійного удару по репутації Антикорупційного бюро.

Команда StateWatch опублікувала інформацію про суму коштів, конфісковану саме за рішенням суду до державного бюджету. У Артема Ситника ніхто нічого не конфіскував. НАБУ також нічого не конфіскує.

Крім того, після публікації про конфісковані 14 тис. грн за корупційні правопорушення протягом першого кварталу 2020 року, здійнялися дискусії з пошуком винних. Голова StateWatch Гліб Канєвський прокоментував ситуацію: 

Конкретне прізвище не можливо вказати. Так як система кримінальної юстиції в Україні, м’яко кажучи, не працює. Суди корумповані і не виносять вироки. Ключова стратегія перевертнів в мантіях – спустити гучну справу на гальмах, а потім її тихо закрити. Справи Насірова, Мартиненка, Онищенка, Розенблата тривають роками. До них зовсім пропав суспільний інтерес. Хоча збитки державі залишилися. Вищий антикорупційний суд ще має рік запасу, тільки після якого можна буде зробити висновки про ефективність цієї інституції. Прокурори та слідчі нерідко виконують політичні замовлення. У цілому органи прокуратури дезорієнтовані, так як розпочата реформа та масові звільнення непрофесійних/недоброчесних прокурорів Русланом Рябошапкою – загальмовані та переглядаються його наступницею Іриною Венедіктовою.

Наголошуємо, НАБУ як орган правопорядку залишається єдиним, який не може бути звинуваченим у комерційних замовленнях. Мабуть тому, саме репутація цього органу зазнає постійних медійних атак з боку деяких ЗМІ.

Закликаємо ЗМІ не вдаватися до маніпуляцій, перевіряти дані та дотримуватися стандартів журналістської ектики.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Наш Південь: ідентичності у суспільних практиках та уявленнях під час війни.

Празька Декларація 11-ти міністрів, відповідальних за політику згуртованості

Eксперти U-LEAD допомагають громадам проводити безпечну внутрішню комунікацію

ZDOROVI запускають проєкт ментальної підтримки для медичних працівників з південно-східного регіону

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій