Carbonarium 2019: у Києві пройде фестиваль перформансу

7–9 червня у Києві пройде міжнародний фестиваль мистецтва перформансу Carbonarium. Із перформансами, лекціями та медіа-артом Україну відвідають митці з 18 країн.Серед них засновник та художній ...

Додано:
Molodiya Festival

Carbonarium
Carbonarium 2019: у Києві пройде фестиваль перформансу

7–9 червня у Києві пройде міжнародний фестиваль мистецтва перформансу Carbonarium. Із перформансами, лекціями та медіа-артом Україну відвідають митці з 18 країн.

Серед них засновник та художній керівник PAS – Performance Art Studies БББ Йоганнес Даймлінг (Німеччина). Він проведе триденний воркшоп для усіх охочих і спільно з його учасниками створить перформанс «Парк скульптур». Його покажуть в останній день фестивалю. «Я теж не розумію свого мистецтва, і впевнений, що ніколи не зможу застосувати слова «значення» або «сенс» щодо моїх творів», — каже про себе Йоганнес.

Учасники Carbonarium 2019 висловляться і на соціальні теми: війна, права людини, збереження довкілля.

Серед гостей фестивалю також Аня Ліфтіг, письменниця та перформерка. Одягнена в тому ж вбранні, що й Марина Абрамович, Аня сиділа навпроти неї цілий день під час виставки «The Artist is Present» (пер. У присутності художника). Її роботи були представлені в «Tate Modern», «MoMA», Інституті мистецтва перформансу в Сан-Франциско. Про неї писали «The New York Times Magazine», «BOMB», «The Wall Street Journal», «Vogue Italia», «Next Magazine» та ін.

«Київ — місто, з якого мої предки емігрували вкінці 1890-х років у Нью-Йорк. Я завжди прагнула відвідати його і виступити із перформансом у місці, яке сповнене пам’яттю поколінь. Мені пощастило володіти документами (усні історії, фотографії, письмові свідчення), які передають деякі спогади моєї родини про життя в місті в 19 столітті. Я сподіваюся використати ці документи як керівництво та компас для мого тривалого живого перформансу», — анонсує Аня.

Також учасниками фестивалю стануть: Сандра Станіоніте (Литва), Марція Беатріс Гранеро (Бразилія), Рауль Родрігес (Венесуела), Зиґмунд Скард (Норвегія), Аня Ліфтіг (США), Тереза Сікорова (Чехія), Іштван Ковач (Угорщина), Леді Габі (Німеччина), Куба Фальковський (Польща), Лариса Бауге (Нідерланди), Юні Іларі Тапіо (Фінляндія), Ліор Каріель (Ізраїль), Авігейл Арнгейм (Ізраїль), Крістіан Бужольд (Канада), Наташа Воляковскі (Аргентина), Мануель Лопес (Іспанія), Дерін Генджер (Туреччина), ВІА «Красний Борщевик» (Білорусь).

Carbonarium

Із сучасними тенденціями познайомлять митці та арт-групи з України: Ольга Склярська, Ярина Шумська, Наталія Лісова, Тетяна Корнєєва, Флора Боровик, перформанс група Zabih, ZA/танцювальна група буто.

Кураторами фестивалю цьогоріч виступили українець Олексій Зайцев, чех Антонін Брінда і туркеня Дерін Генджер.

«Мистецтво перформансу — це моя пристрасть, і я хочу підтримати його розвиток в Україні. Я раджу відвідати Skype-презентацію Скіпа Арнольда, яка буде частково дискусією про його виступи та підхід до мистецтва. Тим, хто не знайомий із перформансом, я б порадив насолодитися виступом Іштвана Ковача, який у своїх діях створює сильні образи, що наводять на роздуми», — коментує пан Брінда.

Carbonarium

«Мені як митцю важливо вивчати нові тенденції і представляти їх в Україні. Фестиваль — це те місце де українські митці можуть знайомитися із закордонним досвідом і розвивати власну мистецьку сцену. На фестивалі обов’язково раджу подивитися Ліор Каріель, учасницю з Ізраїлю. У своїх перформансах вона створює справжнє шоу, де глядачі стають учасниками дійства. Також раджу відвідати перформанс Сандри Статіоніте: не кожного дня можна побачити жінку, яка висить підвішена догори ногами на крані, ще й облита цементом», — радить Зайцев.

КОЛИ: 7–9 червня
ДЕ: Київ, Арт-простір Carbon, ВДНГ, 13 павільйон, проспект Глушкова, 1, вхід вільний.

Із програмою можна ознайомитись тут.

Вхід на фестиваль вільний (крім спеціальних подій).
Подія у fb.


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Міжнародна технічна допомога та її облік: зустріч голів громад Донеччини

У Львові відбулась вулична акція «Насильство — не традиція»

«Ба та Ді проти брехні»: медіа ШоТам презентує новий проєкт для старшого покоління

Рік завершується, а робота в третьому секторі ні

Платформа майбутньої професії: В Україні розвиватимуть напрямок профорієнтації підлітків з вразливих категорій населення

Женевська декларація прав дитини 2024